Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 745 • Strona 75 z 75
  • 7 / / 0
Euforii i efektow jak po betaketonach :)
  • 262 / 60 / 0
Zapomnij do ketonów nie porównuj to całkiem inna faza
and its going to suck.
It's not going to be fun.
  • 15 / / 0
hej, nie mogę znaleźć na internecie jakie są odczucia na drugi dzień po przyjęciu GHB , jest coś charakterystycznego może co wyróżnia te substancje?
  • 34 / 1 / 0
Po jednorazowym użyciu nic. Ewentualnie po przesadzeniu z dawką i gieblowej drzemce problemy z ponownym zaśnięciem. W moim przypadku nawet kaca nie było.
  • 2 / 1 / 0
01 listopada 2024natrose36 pisze:
hej, nie mogę znaleźć na internecie jakie są odczucia na drugi dzień po przyjęciu GHB , jest coś charakterystycznego może co wyróżnia te substancje?
Po użyciu GBL, następnego dnia najczęściej nie występuje klasyczny kac alkoholowy, ale pojawia się szereg innych objawów, które mają charakter neurochemiczny i funkcjonalny.
Najczęściej zgłaszane dolegliwości to zmęczenie, senność, trudności z koncentracją i spowolnione myślenie. Pamięć krótkotrwała może być zaburzona – pojawiają się luki w wydarzeniach z poprzedniego dnia, nawet przy umiarkowanych dawkach.
Typowe są wahania nastroju – spadek motywacji, apatia, drażliwość lub niepokój. Często występuje też rozregulowanie rytmu dobowego. Po użyciu nocnym sen może być krótki, płytki albo nie wystąpić wcale.
U części osób dochodzi do reakcji zbliżonych do objawów odstawiennych: pocenie się, drżenie rąk, przyspieszone bicie serca, napięcie mięśniowe, problemy ze snem i trudności z utrzymaniem stabilnego nastroju.
Mogą wystąpić też objawy somatyczne: suchość w ustach, lekki ból głowy, osłabienie mięśniowe i wzmożone pragnienie. Niekiedy pojawia się uczucie głodu substancji – chęć ponownego przyjęcia GBL bez wyraźnej potrzeby fizycznej.
Dolegliwości te są zazwyczaj łagodniejsze niż skutki odstawienia alkoholu lub benzodiazepin, ale przy częstym stosowaniu mogą się nasilać i utrzymywać dłużej.
W odróżnieniu od alkoholu, GBL nie pozostawia wyraźnych objawów zatrucia metabolicznego, ponieważ jego produkty rozkładu są nietoksyczne, jednak wpływa silnie na układ GABA-ergiczny, co wyjaśnia jego działanie depresyjne i zespół objawów dnia następnego.

Podsyłam źródła do badań, do których warto spojrzeć jeśli będziesz chcieć zgłębić temat:
https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC3664293/
https://doi.org/10.1016/j.drugalcdep.2010.01.005
https://doi.org/10.1111/j.1365-2125.2006.02726.x
https://doi.org/10.1016/j.drugalcdep.2011.06.010
https://doi.org/10.1016/S0376-8716(96)01403-5
ODPOWIEDZ
Posty: 745 • Strona 75 z 75
Newsy
[img]
Trzech mężczyzn oskarżonych o przemyt kokainy promem Norræna

Trzej mężczyźni w wieku 60–70 lat zostali oskarżeni o próbę przemytu ponad trzech kilogramów kokainy z Hiszpanii do Islandii promem Norræna. Grozi im do 12 lat więzienia.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.

[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.