Badania opublikowane 29 sierpnia 2011 w Proceedings of the National Academy of Sciences wykazały, że bakteria ta może mieć wpływ na receptory neuroprzekaźników GABA. Myszy, które karmione były tym szczepem odczuwały MNIEJ NIEPOKOJU i miały inny poziom hormonów stresu niż myszy, których pokarm nie zawierał tego szczepu.
Chill Guy Game
Znane badanie przeprowadzone na myszach przez naukowców z University College Cork wykazało, że Lactobacillus rhamnosus (szczep JB-1) znacząco zmniejszyło lęk i zachowania depresyjne. Efekt ten był powiązany ze zmianami w ekspresji receptora GABA w mózgu, pośredniczonymi przez oś jelitowo-mózgową — szlak komunikacyjny między przewodem pokarmowym a układem nerwowym.
05 kwietnia 2025lyanna pisze: Czy wiesz, czy ilości zwykle występujące w jogurcie są wystarczające, aby wywołać takie same efekty łagodzenia stresu, jakie zaobserwowano w badaniu na myszach, czy też suplementy byłyby skuteczniejsze?
https://www.i-apteka.pl/product-pol-651 ... sulek.html
Specjaliści zajmujący się badaniami zauważyli, że istnieje wyraźny związek pomiędzy dietą i samopoczuciem, a badania jakie przeprowadzono potwierdzają, że ważną rolę w tym procesie odgrywają bakterie bytujące w jelitach.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/p06p0z0v.jpg)
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/3-453330.jpg)
CBŚP z Łodzi zlikwidowało dwa laboratoria syntetycznych narkotyków
Zgarnęli klofedron o wartości ponad 25 mln PLN.