Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 3 / / 0
Pisałem już na forum odnośnie pregabaliny, ale nie wiem czy ktoś mi tam odpowie, więc zapytam też tutaj. Pregabalina to dobry lek na lęki? Mam lęki 24/7 nie ważne co by się działo, czasami nawet bardzo nasilające się, do tego drgawki całego ciała, rąk, głowy. Czytałem, że działa podobnie jak alkohol. Po wypiciu ok litra czystej wódki na raz (patrzyłem, czy jest w stanie pozbyć on lęki, więc testowałem limit mój później już urywa mi się film) drgawki znikają, ale lęk dalej jest odczuwalny, może nie tak silny, ale nadal, więc nie wiem czy pomoże. Nie chce się pakować w benzo, a ten lek dużo osób chwali.

Próbowałem wiele lat bez leków, ale żadnej poprawy nie ma, a nawet pogarsza mi się, drgawki są coraz mocniejsze, cały czas się trzęsę. Planuję wybrać się do psychiatry, jednak to trochę kosztuje, więc wolałbym wiedzieć już coś wcześniej. Może ktoś miał coś podobnego i coś poleci niekoniecznie pregabaline. Nie jestem uzależniony od żadnych substancji.

Akceptuję w związku z poważnym i rzadkim przypadkiem. Zmieniam tytuł na bardziej odpowiadający zawartości- DB
  • 39 / 11 / 0
No to witamy w gronie świrów. Co do lęków - nie mam dobrej wiadomości, jak w te lękową spiralę wpadłeś to będzie się za tobą już ciągnęła, ale możesz je oswoić, to wymaga nieco czasu i poćwiczenia nad swoim organizmem, zrozumieniem bodźców.

Pregabalina to w moim odczuciu kiepski lek na lęki, tzn może doraźnie i czasowo owszem, ale to tak jak z bólem głowy i aspiryna - weźmiesz, nie boli ale przyczyna nieznana. U mnie był minus pregabaliny w postaci uczucia jak po alkoholu - helikopter, problemy z błędnikiem, zawroty głowy. Prega uniemożliwiała mi wykonywanie codziennych czynności więć, przynajmniej dla mnie, odpada.

Psychiatra przepisze Ci pewnie jakieś lek z grupy SSRI. u mnei to była sertralina, która zwarzywiła mnie dośc mocno, ale... przyniosła efekt i mnie nareperowała. Jak będzie chciał psychiatra dać Ci tę sertralinę albo innego turbo zamulacza z tej grupy, poproś że musisz również normalnie funkcjonować, niech dołoży Ci jakieś SNRI żebyś nie był zombie, żebyś jakoś funkcjonował. Fajnie jakby lekarz też nie wcisnął ci neuroleptyków - to też mocno obniża komfort życia.

Co jest Ci teraz potrzebne to ogarnąć jak najszybciej tego psychiatrę, niech wrzuci Ci jakieś leki, dodatkowo pomyśl o psychoterapeucie i jakiejś terapii żeby ogarnąć temat jak najszybciej. Jak nie masz hajsu, a tak pisałeś, idz chociaż jak najszybciej wpisać się do jakiejś poradni/centrum psychoterapii na NFZ. Czeka się tam w wuj czasu, niech czas pracuje. Jeżeli sytuacja będzie naprawdę uporczywa i męcząca - idź z tematem do rodzinnego, może on, chociaż na jakiś czas, da Ci coś żeby przetrzymać do wizyty u psychiatry. Rodzinni też przepisują.

Co do benzo - w moim odczuciu to akurat najlepsze co możę być na lęki, ale doraźnie. Ja bym benzo nie wykluczał tylko nabrał mocnej pokory i nauczył się stosować go + poćwiczył silną wolę. Warto.

Powodzenia i samozaparcia.
  • 3 / / 0
Dzięki wielkie, być może powinienem rozważyć także benzo, polecasz jakieś konkretne na lęki + drgawki? Najgorsze jest to, że nie ma chwili kiedy nie mam lęków, czy się nie trzęsę, nawet jak teraz piszę to głowa mi cała drży i latają mi ręce.
  • 452 / 99 / 0
Imo pregabalina na lęki najlepsza

staraj się nie pisać jednozdaniowych postów. Rozwiń myśl trochę bardziej
/spiaca
  • 148 / 6 / 0
Jak nie masz $ na psychiatrę to napisz na priv, przeleję Ci tych parę stów skoro chcesz się leczyć a nie ćpać.
  • 703 / 100 / 0
Zapomnij narazie o Pregabalinie i benzo jak masz tyle lat co w nicku. Wjebiesz się na bank bo zadziała od pierwszej tabletki a odstawienie obydwu po dłuższym stosowaniu to piekło. Poczytaj sobie wątki o Pregabalinie i benzo.
Zdecydowanie odradzam.
Te leki nic nie leczą !
PzDr.
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Niemiecki rynek medycznej marihuany przekroczy 420 mln euro w 2024 r.

Niemiecki rynek medycznej marihuany znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. W obliczu nowo wprowadzonych regulacji i uproszczonych procedur dostępności, prognozy sugerują, że wartość rynku może przekroczyć 420 mln euro w 2024 roku – Według zbliżającego się raportu Prohibition Partners.

[img]
Marihuana i substancje psychodeliczne na kartach wyborczych w siedmiu stanach USA.

W Stanach Zjednoczonych trwa rewolucja legislacyjna. W tym roku, wyborcy w siedmiu stanach będą mieli okazję zdecydować o przyszłości marihuany i substancji psychodelicznych. Jest to znaczący moment w historii amerykańskiego ruchu na rzecz reformy polityki narkotykowej, który może doprowadzić do dalszych zmian na poziomie federalnym. Sprawdźmy, co dokładnie znajduje się na kartach wyborczych w tych stanach i jakie konsekwencje mogą przynieść wyniki głosowania.

[img]
Oskarżony o posiadanie narkotyków przyszedł do sądu z narkotykami

Kilka gramów mefedronu miał przy sobie 28-latek, który brał udział w sądzie w Lublinie w rozprawie jako oskarżony o posiadanie narkotyków. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci, gdy ten wyszedł już z sądu. Zwrócili na niego uwagę, bo był im znany z wcześniejszej z działalności przestępczej. Gdy pojechali do jego miejsca zamieszkania, znaleźli jeszcze ponad kilogram marihuany i klefedronu.