Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
Zablokowany
Posty: 2396 • Strona 195 z 240
  • 59 / 17 / 0
W tym cały ambaras. Ministerstwo widać, że trochę odpuściło i chce zakazać receptomatom (cokolwiek to znaczy) 4 najsilniejszych opio i tyle. Natomiast sami lekarze jeszcze wnioskują o benzo :( Co do receptomatu, to ja rozumiem, to tak, że nie masz żadnego kontaktu z lekarzem, przesyłasz ewentualnie ostatnią receptę i masz!. Natomiast już kontakt z lekarzem z ZL chyba nie jest receptomatem, bo wielu pacjentów pokazuje się przez kamerki, ewentualnie przeprowadza rozmowę telefoniczną. Tak rozumiem ten artykuł i taka moim zdaniem jest różnica między receptomatem a konsultacją recepturową zdalną.
  • 599 / 107 / 0
No miejmy nadzieję że pójdą po rozum do głowy i nie zablokują wystawiania w normalnej wizycie gdzie znasz się z lekarzem, widzisz przez kamerkę itp. A receptomaty niech se w pizdu blokują komu to potrzebne
:tabletki:
  • 59 / 17 / 0
Zgadzam się i tak w tych ciopmatach nie można było niczego konkretnego dostać. Już nawet z hydroksyzyną był problem :0
  • 2394 / 653 / 0
Szybkie pytanko : Prege i ketrel można jeszcze od ręki dostać w receptomacie ?
  • 147 / 8 / 0
Prege i ketrel normalnie idzie jeszcze wyrwać tylko trzeba znać odpowiednie stronki bo nie wszędzie dają.
Ja utopiłem już gruby $ w tej zabawie bo na niektórych receptomatach kasy nie zwracają
  • 1660 / 300 / 0
Pregabalinę i Ketrel dostaniesz od ręki jeśli jesteś na programie, albo wybierzesz się do Nocnej i Świątecznej opieki zdrowotnej. Za darmo. Jak dobrze pogadasz to dorzucą Ci nawet jakieś benzo. Do tego, większość lekarzy rodzinnych nie ma problemu z wystawianiem tych leków. Szkoda kasy na te Receptomaty, te idiotyczne zapisy prawne praktycznie pozbawiły wiele osób naprawdę potrzebujących pomocy szansy na uniknięcie paromiesięcznych kolejek do specjalisty lub płacenia dużych ilości pieniędzy za prywatną wizytę (a i tak nie wiadomo, czy Ci pomoże).
Wybaczcie, ale nie odpowiadam na PMy nowych użytkowników w sprawie lekarzy, którzy wystawiają mi recki na IV-P. Ruszcie głową, panowie z komendy. A jak macie mniej niż 18 lat, to wypierdalać do szkoły, a nie bierzecie się za benzo za kasę starych.
  • 8 / 2 / 0
Ktoś wie czy JP przepisze xany albo klona bez upoważnienia go do ikp? Albo czy gdy po upoważnieniu zobaczy, że nigdy ich nie miałem przepisanych? Mam stwierdzone uogólnione zaburzenia lękowe, ale przepisywano mi co najwyżej pregabe.
  • 147 / 8 / 0
JP się już skończył nie wystawia nic i bany daje
  • 42 / 7 / 0
29 lipca 2024krixxer pisze:
Ktoś wie czy JP przepisze xany albo klona bez upoważnienia go do ikp? Albo czy gdy po upoważnieniu zobaczy, że nigdy ich nie miałem przepisanych? Mam stwierdzone uogólnione zaburzenia lękowe, ale przepisywano mi co najwyżej pregabe.
Jak masz możliwość to idź do rodzinnego że uboczne efekty pregi sa męczące i dostałeś od babci jakiś afobam 0.25 i dobrze zadziałał, jest szansa że legenda przejdzie, a mając już raz receptę jak dobrze poszukasz to przedłuża ci na 1/2mg
Uwaga! Użytkownik Quo_Vadis_Domine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 83 / 10 / 0
@Mindus poważnie? Tydzień temu realizowałem receptę i wszystko było ok.
Zablokowany
Posty: 2396 • Strona 195 z 240
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Psylocybina na depresję lekooporną. Nowa Zelandia stawia na psychodeliki

Nowa Zelandia dołącza do grona państw, które dopuszczają medyczne zastosowanie substancji psychodelicznych. Tamtejsze władze zezwoliły właśnie na stosowanie psylocybiny – psychoaktywnego związku obecnego w grzybach halucynogennych – w leczeniu depresji opornej na standardowe terapie.

[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Finał głośnego procesu w sprawie dziecka, które trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą

Dziecko, które latem 2023 roku trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą, miało wtedy dwanaście tygodni. Chłopczyk był w ciężkim stanie. Zarzuty narażenia dziecka na śmierć usłyszeli jego rodzice. Sąd skazał ojca na karę półtora roku pozbawienia wolności, matka usłyszała wyrok 10 miesięcy więzienia.