Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1611 • Strona 161 z 162
  • 1684 / 288 / 0
@zburzony skonsultuj to z lekarzem, straszna głupota żonglować antydpami na własną rękę.

Fluo dla mnie to strzał w 10. Po raz pierwszy od wszystkich lat mojego "leczenia" ssri snri itp w końcu to jest to. Rozkręca się do 2 miesięcy u mnie wyraźne działanie odczuwalne po około tygodniu ledwie co na pełną dawkę (20mg) wszedłem z połówki.
Stany lękowe zniknęły. W ogóle nie myślę o alkoholu (nadużywałem, miesiąc ani kropli) ani o ćpaniu tylko skupiam się na tym co trzeba. W pracy- na pracy. W domu - na relaksie, nie na schizach w głowie i czarnowidztwie. Dodam, że redukuję też pregabalinę (jestem wjebany) i nie odczuwam specjalnie skutków, myślę że odstawię z łatwością zaraz będę na połowie dawki wyjściowej.
  • 1006 / 176 / 0
@aurora20 w mojej dwudziestoletniej karierze brałem już prawie wszystkie możliwe leki w różnych dawkach, wiem o nich więcej w praktyce niż lekarze którzy tylko o nich z reguły czytają. Mniej więcej 20 lat sam też o nich czytam ile wlezie, siedzę na forach. Nie twierdzę że wiem wszystko ale wiem sporo. Na zestawach leków które na sobie testuję prawie zawsze jest lepiej niż gorzej, chociaż fakt że czasami mnie poniesie. Tak czy inaczej, zespół serotoninowy to jest jakieś realne zagrożenie ale jeśli go do tej pory nie dostałem to nie wierzę żebym jeszcze miał dostać. Zresztą, on występuje bardzo, bardzo rzadko.
  • 92 / 13 / 0
Od 2 miesięcy biorę fluoksetynę w dawce 30 mg. Niby czuję się spokojniejszy, ale oprócz tego wypłukany z radości, nasiliła się derealizacja, spadło bardzo libido, czuję się jak we śnie i nie jest to przyjemne, przestałem nawet słuchać muzyki w aucie co kiedyś robiłem prawie codziennie. Do tego mega chujowe samopoczucie po alkoholu, a już za kilka tygodni mam wakacyjny wyjazd (z którego nawet się nie cieszę). Mam wrażenie, że życie z jakimiś lękami, ale i dopaminą na poziomie było dużo barwniejsze i przyjemniejsze. Chciałbym odstawić lek w miarę szybko, mam na to 3 tygodnie do wyjazdu wakacyjnego, podpowie ktoś jak to zrobić bezboleśnie i aby szybko wrócić do siebie? wizytę u psychiatry mam dopiero za 2 tygodnie i obawiam się, że będzie już za późno na odstawkę w 1 tydzień.
  • 59 / 6 / 0
@Saguaro99 pamiętaj że po zakończeniu terapii fluoksetyną ona w metabolitach siedzi jeszcze 4-6tyg.Jak często pijesz?Może tu też jest powód złego samopoczucia?Na libido przy SSRI polecam tonghat ali w dawce 400mg co 2 dni.Niby człowiek bierze te kastratory jakimi są antydepresanty ale w połączeniu z tonghat ali budzę się codziennie rano że wzwodem 😁 Można do tego jeszcze dodać jakieś ćwiczenia nawet w domu,to też dużo pomaga.
  • 92 / 13 / 0
@biegwsteczrr Piję dość rzadko, raz w miesiącu lub rzadziej. Weekendowo biorę tylko fenibut. Jestem też na testosteronie, ale niewiele pomaga w porównaniu z tym co było wcześniej :D. Najgorszy jest ten brak dopaminy, nie odczuwam już radości z rzeczy które jeszcze niedawno mnie cieszyły, widzę to właśnie po głupim słuchaniu muzyki i ciarkach na ciele. Teraz tego nie ma, nie mam ochoty odpalić sobie muzyki w trasie i śpiewać do siebie, nie ma tych dni z wystrzelonym samopoczuciem, które pomimo nerwicy zdarzały się. Dodatkowo zwiększona derealizacja również daje w kość. Liczyłem, że bilans zysków i strat będzie trochę większy na korzyść zysków, jednak obniżenie lęku też nie jest jakoś mocno odczuwalne. Więc stwierdziłem, że jednak minusów jest więcej i chyba lepiej radziłem sobie bez SSRI, jeśli chodzi o stany lękowe.
  • 562 / 51 / 0
Siema, ile po odstawieniu alpry moge zaczac kuracje 20mg seronilu? Bralem dlugo ale losowo, duze dawki alpry, chce odstawiac tez alko
Predzej martwy niz slaby
  • 2025 / 326 / 0
@aurora20 jak oceniasz terapię fluoksetyna? Chyba już bierzesz ze 3 miesiące, w jakiej dawce?
  • 92 / 13 / 0
Zacząłem sobie schodzić z dawki 30 mg na 20 mg, poczułem jakby lekki powrót do przeszłości pod względem dopaminy i energii życiowej. Czy to możliwe, że zmniejszenie dawki pomogło na skutki uboczne pod postacią zamuły i braku radości z życia? Chciałem zejść zupełnie z leku, ale na niższej dawce czuję jakby poprawę lub to efekt placebo ;D
  • 34 / 1 / 0
@Saguaro99 To jak najbardziej możliwe. Miałem tak samo przy odstawianiu duloksetyny. Wróciła energia i odpuściła potworna senność. Nie biorę już tego jakiś czas i jest całkiem znośnie...
  • 562 / 51 / 0
Musze powtorzy pytanie.. ile czasu po odstawieniu xanow moge wejsc na kuracje seronilem? Brane sporadycznie kilka miesiecy
Predzej martwy niz slaby
ODPOWIEDZ
Posty: 1611 • Strona 161 z 162
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.