Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 851 • Strona 80 z 86
  • 70 / 8 / 0
20 lutego 2023Encefallus pisze:
@tosieniedzieje

Zwiększenie dawki wenlafaksyny, zatem więcej noradrenaliny, może odpowiadać za te efekty. Dodatkowo mianseryna hamuje wychwyt zwrotny noradrenaliny i do tego blokuje tak hetero jak i autoreceptory alfa, co czasem daje sumarycznie zwiększenie aktywności noradrenergicznych neuronów. Hipotetycznie może tu zachodzić synergia z wenlafaksyną. Większe dawki mianseryny powinny spowodować bardziej hamowanie niż pobudzenie. Lub zamiana na mirtazapinę.
Raczej odwrotnie, w dawkach do 30mg miansa działa sedatywnie, później dopiero daje po noradrenalinie, podobnie mirta.

To że po 10 mg masz lęki to prawdopodobnie zasluga miksu z wenlą.
  • 3 / / 0
Wczoraj bralem 30mg mianseryny na noc zeby usnac, dzisiaj jak walne meth to nic sie nie stanie? nie dostane ZS?
  • 11 / 2 / 0
Dostałem Lerivon jako dodatek do Wenlafeksyny, brałem 150mg wenfli i teraz mam zwiększyć dawkę do 225mg wenfli. Czego mam się spodziewać po tym? Ja wiem że na sen i z tego co czytam to zwiększa apetyt i zatrzymuje wodę( co mnie ogólnie martwi najbardziej przyrost masy) i ogólnie zamula. Czym kierował się psychiatra przepisując mi ten lek do wenfli. Wiem że zwiększając dawkę wenlafeksyny chciał uruchomić działanie na neoadrenaline . Ale prosiłbym o wyjaśnienie czego się spodziewać jakiejś doświadczonej dobrej duszy, ukrytego e-farmaceutę.
  • 3693 / 610 / 1
Nie, mianseryna jest lajtowa jako lek antydepresyjny. Działa nasennie, zwiększa apetyt, nie zatrzymuje wody, nie zamula jak neuroleptyki. Rano można czuc lekkie zamulenie ale jeśli już występuje to max po 2h znika. Poza tym jeśli występuje to raczej tylko na początku kuracji. Tu ważna jest pora przyjmowania leku na noc. Bierz godzinę przed snem i staraj się dać sobie 8h snu . Jeśli od zażycia do pobudki minie .. powiedzmy 8-10 h to rano nie będziesz się czuć w żaden sposób zmielony.

Ogólnie aktywizuje i dodaje odwagi
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 999 / 183 / 0
@Retrowirus czyli mianseryna nie powoduje tego puchnięcia(mimo diety) jak mirtazapina?
  • 913 / 501 / 0
09 października 20231938 pisze:
Dostałem Lerivon jako dodatek do Wenlafeksyny, brałem 150mg wenfli i teraz mam zwiększyć dawkę do 225mg wenfli. Czego mam się spodziewać po tym? Ja wiem że na sen i z tego co czytam to zwiększa apetyt i zatrzymuje wodę( co mnie ogólnie martwi najbardziej przyrost masy) i ogólnie zamula. Czym kierował się psychiatra przepisując mi ten lek do wenfli. Wiem że zwiększając dawkę wenlafeksyny chciał uruchomić działanie na neoadrenaline . Ale prosiłbym o wyjaśnienie czego się spodziewać jakiejś doświadczonej dobrej duszy, ukrytego e-farmaceutę.

Tym, żeby Ci kutas stawał
Panie Boże jeśli teraz nie umre nigdy nie przypierdole krechy.
  • 3693 / 610 / 1
11 października 2023tajemniczy25 pisze:
@Retrowirus czyli mianseryna nie powoduje tego puchnięcia(mimo diety) jak mirtazapina?
Ja biorę jeszcze pregabaline i w porównaniu z mianseryna to ta pregabalina powoduje puchnięcie, nie mianseryna
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 11 / 2 / 0
Dziekówa za uspokajające odpowiedzi
@tosieniedzieje
w takim razie przed następna wizyta trzeba wziąć parę tabletek to tego pregabaline bo Pani psychiatra była warta grzechu ;)
  • 1 / / 0
04 grudnia 2022Tryq pisze:
Że niby jak, krótki ? Do ponad 40h?
Próbowałem to brać doraźnie i nie da się wstać na następnego dnia, a jak bierzesz codziennie to działanie sedatywne po jakims czasie maleje.
Jest to bardzo indywidualna kwestia, bo ja na przykład biorę doraźnie na sen i śpi mi się bardzo dobrze po tym, a rano po przebudzeniu jestem lekko zamulony, ale po zjedzeniu śniadania i wypiciu kawy już jest git i przez resztę dnia dobrze mi się funkcjonuje.

Działanie nasenne: bardzo dobre; (natomiast warto pamiętać, żeby zażyć godzinę przed planowanym snem).
  • 143 / 11 / 0
Dostałem mianseryne 15mg przez 2 dni, później 30mg, na noc.
Po jakim czasie odczuliście działanie?
ODPOWIEDZ
Posty: 851 • Strona 80 z 86
Newsy
[img]
Druga poprawka i marihuana. Amerykański SN wydał ważny wyrok ws. broni

Sąd Najwyższy USA jednomyślnie orzekł w czwartek, że rząd federalny nie może pozbawiać prawa do posiadania broni osób okazjonalnie używających marihuany, uznając, że ściganie karne na tej podstawie narusza drugą poprawkę do konstytucji gwarantującej to prawo.

[img]
"Narcos z Podlasia" skazani. Ich narkotyki miały zalać polski rynek

Meksykańscy narcos, którzy produkowali metamfetaminę na Podlasiu, zostali skazani przed sądem w Białymstoku. To pierwszy przypadek w Polsce, który pokazuje zmianę modelu działania karteli - zamiast szmuglować narkotyki do Europy, wysyłają "kucharzy". Tylko w Polsce toczą się procesy jeszcze dwóch innych grup z Meksyku.

[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.