Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 65 • Strona 7 z 7
  • 277 / 75 / 3
Zastanawiam się na próbą stworzenia sprayu, ale nie ufam swoim zdolnością chemicznym,
@Detronizator2

To nic trudnego wbrew pozorom. Kolega to robił, więc opiszę krótko:

Potrzebujesz atomizera do nosa, takiego jak na zdjęciu. Możesz kupić przez internet za kilka złotych. Albo użyć z takiego z kroplami do nosa. Ale uwage: musi być do nosa, z takim mniej więcej sztyftem, który psika drobnymi kropelkami w różne strony. Możesz też użyć z jakichś tanich kropli do nosa, ale musisz wcześniej wiedzieć, czy psika tak jak potrzeba. I problemem może być otwarcie bez uszkodzenia takich kropli. Lepiej kupić pusty, nieużywany, nowy.

atomizer-do-nosa.jpg

Najpierw napełniasz do czystą, przegotowaną chłodną wodą, np. 5 lub 10 ml - w zależności od tego jak duży jest atomizer. I robisz eksperyment - wypsikujesz całość płynu. I liczysz ile dawek (czyli psiknięć) było z tej objętości płynu.

Następnie musisz wiedzieć jaką dawkę ketaminy chcesz otrzymać podczas jednego psiknięcia. Powiedzmy, że 20 mg (to tylko przykład. Sam sobie oblicz ile Ci potrzeba). Psiknięć było 50. No to 50 psiknięć razy 20 mg daje nam okrągły gram ketaminy, którą trzeba umieścić w atomizerze.

Odmierzasz gram ketaminy i rozpuszczasz go w wodzie (w takiej ilości, jaką użyłeś do przeprowadzenia testu z psiknięciami).
Możesz od razu to zrobić w buteleczce atomizera. Po dokładnym rozpuszczeniu nakręcasz plastikowy dozownik i masz gotowy sprey do nosa zawierający Twoją ulubioną substancję. Każde psiknięcie w tym wypadku poda 20 mg substancji rozpuszczonej w wodzie. Przechowujesz w lodówce najlepiej. Ale nie jest to niezbędne (jeśli jest to roztwór w wodzie bakteriostatycznej).

UWAGI: można to robić z niemal dowolną substancją rozpuszczalną w wodzie. Woda powinna być (ale nie jest to konieczne. Można użyć zwykłej przegotowanej i ostudzonej wody. Woda bakteriostatyczna potrzebna jest, jeśli chcemy dłużej i poza lodówką przechowywać taki roztwór) bakteriostatyczna. Można ją zrobić w bardzo prosty sposób. Do zwykłej wody dodajemy alkohol benzylowy w ilości 1%. Można go kupić bez problemu przez internet. Kolega kupuje takie rzeczy w firmie WarChem. Do 100 ml (właściwie do 99 ml ale powiedzmy, że taka precyzja nie jest tu niezbędna) dodajemy 1 ml alkoholu benzylowego. Mieszamy i już mamy wodę bakteriostatyczną. Bakterie się tam nie namnożą i ulubiona substancja będzie bezpieczna. I taką wodę możeby długo przechowywać w szafce, z dala od źródeł ciepła i światła. I możemy używać do robienia sprayów.

Wiem, że po dodaniu ketaminy objętość płynu się zwiększy, ale tylko nieznacznie. Można to pominąć. Jeśli ktoś musi mieć bardzo dokładne dozowanie, to trzeba sobie policzyć. Odmierzyć dokładnie ilość wody, dodać substancję, wymieszać i sprawdzić o ile wzrosła objętość. Według kolegi ta różnica jest na tyle mała, że można ją pominąć.

Druga rzecz, to w ten sposób możemy zaoszczędzić jakieś kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bowiem tyle kosztuje obecnie w Polsce pełna kuracja lekiem Spravato.

Jakby coś, to pytaj.

ketamina-spravato.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 342 / 90 / 4
@Satelitarny Na ten wypadek i w związku z przewidywaną trudnością w otwieraniu uzbierałem już takich pięć (xylometazolin tevy), ml już sobie ogarnąłem i wszytstkie problemu techniczne. Problem pojawił się z chemicznymi. o taki:
problem.png
Jak powiedziałeś problemu nie ma z rozpuszczalnymi w wodzie, i lipofilnymi (czyli takimi które się przez nos wchłoną, jak ketony a nie jak clon).
Spravato.png
Oni se ogarneli takie proporcje, nie muszę uzyskać identycznych, ale chociaż podobne, bo 0.05mg/ml to bym se musiał butelkę wody do nosa wlać. I nie mogę znaleźć informacji jak oni to rozwiązali, i boję się że takie rozwiązanie kosztuje odpowiednio dużo aby usprawiedliwić cenę leku. Bo sprowadzać mi się tego do jakiś siarczanów czy innych rzeczy ani nie umiem ani nie znalazłem informacji do czego bym musiał.
https://go.drugbank.com/drugs/DB11823
klefedron to był umiał ale tutaj problem jawi mi się trochę poważniejszym
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja kiedyś zaistnieję."

"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 277 / 75 / 3
@Detronizator2

To co pokazałeś, to Predicted Properties czyli przewidywane właściwości. Nie wiem dokładnie co to oznacza.
Natomiast wyżej masz Experimental Properties czyli właściwości rzeczywiste. I tam już jest napisane Freely soluble in water czyli Całkowicie rozpuszczalny w wodzie.

Kolega, który to robił, nie miał problemów z rozpuszczaniem ketaminy w H2O.

Po prostu sprawdź.

Edit:
Na stronie, którą podlinkowałeś jest też link do pliku pdf z "ulotką dla pacjenta". Dobrze sobie rzucić okiem. Zwłaszcza, że są tam też dokładne rysunki jak podawać do nosa ten lek:

https://www.accessdata.fda.gov/drugsatf ... 004lbl.pdf
  • 342 / 90 / 4
@Satelitarny zajebiście, dziękuję bardzo
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja kiedyś zaistnieję."

"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 342 / 90 / 4
Zrobiłem jak wyżej stoi, niestety moje narkomańskie zapędy oraz natłok obowiązków nie pozwolił mi utrzymać jakiegoś zdrowego schematu leczenia. Więc używam tego jako doraźny antydepresant.
I muszę przyznać że jest zajebisty, czujesz się gorzej, zaczynają się objawy jak zmęczenie, anhedonia, apatia itp. Biorę spray i po 30s jestem zdrowy. Wiem jak to brzmi ale tak zajebiście jest. Dziś dla przykładu leżę bez energii na łóżku, kolacji ani robić ani jeść mi się nie chce, się siadam do kompa, się klika się, nic mi się nie chce, na nic ochoty nie mam. biorę spray (ostatnio brany z dwa tygodnie temu), i po 30s już mam ochotę coś robić, przeczytałem parę artykułów, zadzwoniłem do rodziny, zagrałem w gre. No zajebiście no
Także serdecznie polecam bo brzmi to jak kreska mety, z tym że zamiast szkodzić to pomaga, leczy wręcz, no i jak działa.
Wiadomo gdzie można kupić w przystępnej cenie prawy izomer ketaminy (esketaminę) zrobić ów spray i mieć na chandrę czy inne stany depresyjne.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja kiedyś zaistnieję."

"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
ODPOWIEDZ
Posty: 65 • Strona 7 z 7
HyperTuba dodaj film
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.