Co do przemysłu farmaceutycznego, to chodzi mi o obchodzenie się z substancjami kontrolowanymi, choćby fakt występowania stanowisko Farmaceuty odpowiedzialnego, czy że tabletki są trzymane pod kluczem, alarmem itd. Poltram formalnie jest traktowany jak każdy inny lek Rx i w aptece jest tak samo. A że lekarze mają spinę, bo mają świadomość narkotycznego działania, używania w celach rekreacyjnych i potencjale uzależniającym to jest już inna sprawa. Sam fakt, że jest opioidem jeszcze o niczym nie świadczy. Loperamid też jest.
Coś dla Ciebie @Zgienty
Kiedyś jakiś doktorek online groził mi, że skontaktuje się chyba z Naczelną Izbą Lekarską, bym nigdy nie mógł już kupić środków zawierających tramadol.
IMO trudniej o benzo, 90 % serwisów w regulaminie ma napisane, że recki na benzo nie wystawiają. Wg mnie jednak bardziej obawiają się wystawiać leki grypy -N i -P, bo prędzej ktoś się ich może w razie czego przyczepić.
Mnie udało się wczoraj wysępić klona (w regulaminie nie było adnotacji o benzo itp.) bo mam leczenie szpitalne po grand malu jakiego doznałem po przedstawieniu tramca.
W ogóle wiele tych serwisów to klony, siedzą tam Co sami lekarze. Pewnie wielu z was napotkało się na Panią Żannę czy Miriam. Teraz zwracam uwagę w regulaminach co to jest za podmiot, adres, REGON itp.
O co dokładnie chodzi z tym obostrzeniem z tematu? Że nie wolno tu pytać z prośbą o odpowiedź na priv, która przychodnia czy lekarz wypisuje być problemu recki na jakiś środek, np. tramca?
Sytuacja jest taka że dostaję medikinet od jednego lekarza, i choć teoretycznie powinienem mieć jeszcze na 2-3 miesiące lek, to wyjeżdżając na tydzień nie wziąłem go sobie, a mój psychiatra chyba jest na urlopie jeszcze dobre 10 dni.
Czy zamawiając tam takie coś, opisując sytuację, mam szansę dostać taką receptę, najlepiej jeszcze w niedzielę, a jak nie to w poniedziałek?
No i wniosek czy co to tam jest oczekuje aż ktoś tam ruszy dupę. Pewnie potrwa z tydzień, więc mnie to nie urządza.
Jest sens dzwonienia do przychodni, do lekarza rodzinnego i pytania o receptę? Jakiś konkretnych papierów na adhd to nie mam, u prywatnego psychiatry próbujemy od kilkunastu miesięcy różne leki, i od 2-3 ciśniemy ten medikinet.
Recepta na pregabaline nie przejdzie, jest przeterminowana, na ikp tego nie widac ale w aptece nie ma opcji ze ci wydadzą.
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
Mikrobiom jelitowy wpływa na pociąg do alkoholu
Mikroorganizmy tworzące mikrobiom jelitowy mogą wpływać na spożycie alkoholu, manipulując układem nagrody w mózgu - informuje czasopismo „mBio”.
USA: Co czwarty kierowca, który zginął w wypadku, był pod wpływem marihuany
Nowe badanie przeprowadzone w stanie Ohio pokazuje, że ponad 40 proc. kierowców, którzy zginęli w wypadkach drogowych, miało we krwi THC – substancję psychoaktywną zawartą w marihuanie. Średnie stężenie było wielokrotnie wyższe niż poziom uznawany za bezpieczny.
Jak starzeć się wolniej? Odpowiedź tkwi w... grzybach halucynogennych
Badacze z Uniwersytetu Emory w stanie Georgia odkryli zaskakujące właściwości psylocyny – aktywnego metabolitu psylocybiny – które mogą mieć wpływ na spowolnienie procesów starzenia.
