Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 4130 • Strona 375 z 413
  • 459 / 44 / 0
A ja właśnie będę chciał powrócić do paroksetyny z escitalopramu bo też jest za slaby na lęki niestety a próbowałem już maks dawki.
  • 20 / / 0
Witam. Czy jest możliwe że paroksetyna po 3latach przestała działać? Próbowałam większe dawki i oprócz kastracji zero efektów
  • 62 / 21 / 0
@Szukajacyspokoju

Oczywiście, to częste zjawisko, że antydepresanty się wykrzaczają. Wtedy zazwyczaj zwiększa się dawkę, zmienia na antydep o innym mechanizmie lub augmentuje kolejnym lekiem. Jeśli większe dawki paroksetyny nie działają (nic dziwnego), może warto spróbować antydep z innej grupy?
  • 20 / / 0
@Encefallus
Próbowałam bupropuon ale mnie dziwnie aktywizował
Co będzie działało podobnie do paro z SSRI?
Magik dał mi pregabaline i trittico jeszcze ale nie lubię brać leku który nie działa więc chce SSRI zmienić.
  • 62 / 21 / 0
@Szukajacyspokoju
Każde SSRI działa podobnie, paroksetyna ma dodatkowy mechanizm antagonizm r. muskarynowych mAChR i dosyć silny wychwyt zwrotny. Może escitalopram, który jest najbardziej selektywny? citalopram który delikatnie antagonizuje H1? Poza tym mógłbyś spróbować SRM - wortioksetynę?

Oprócz SRI moduluje ona r. serotoninowe jak 5-HT1A.

Jeśli bupropion Cię dziwnie aktywizował, to może SNRI zamiast SSRI? wenlafaksyna?
  • 20 / / 0
@Encefallus
Ale wenla działa na noraadrenaline to też może aktywizować. Psychiatra mówił mi że wenla nawet w małych dawkach już rusza noraadrenaline i że nie będę zadowolony
  • 62 / 21 / 0
@Szukajacyspokoju

Jej wpływ na wychwyt zwrotny noradrenaliny jest 30x mniejszy niż serotoniny, więc trudno o lżejsze SNRI. Ztem może próbuj wortioksetyny bez wpływu na noradrenalinę.
  • 19 / 2 / 0
Witam po raz setny nie udalo sie leczenie zapilem zacpalem itd ... Bralem paroksetyne, kiedys nawet regularnie i jest to naprawde bardzo silny lek jak sie rozkreci. Chce psrobowac sie leczyc po raz 101 . Wydaje mi sie ze juz takiej kosy jak paroksetyna nie potrzebuje tak jak kiedys gdzie po pare miesiecy siedzialem w domu schowany w pod lozkiem ... Na te chwile po prostu nie mam sily, motywacji jestem leniwy strasznie, nie potrafie sie skupic. Do tej pory paroksetyna to jedyny lek, ktory bralem ale naprawde za mocne czulem sie bardziej nacpany niz po mefce ... Co byscie mi polecili ?
  • 1223 / 485 / 0
@ZebymNieZapomnial96 Mogę polecić sertraline, bo sam brałem, średnia dawka to 100mg. a maksymalna 200, ale przede wszystkim to udaj się do lekarza i niech on dobierze ci lek.
  • 501 / 18 / 0
    01 lutego 2023Szukajacyspokoju pisze:
    @Encefallus
    Ale wenla działa na noraadrenaline to też może aktywizować. Psychiatra mówił mi że wenla nawet w małych dawkach już rusza noraadrenaline i że nie będę zadowolony
    Bo tak jest jak dokładnie..Mnie już 37,5 mg.pobudza i lęki powoduje , problemy ze spaniem prz 75 mg już jak czuć nore
    ODPOWIEDZ
    Posty: 4130 • Strona 375 z 413
    Artykuły
    Newsy
    [img]
    Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów

    Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.

    [img]
    Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

    Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.

    [img]
    Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów

    Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.