Zwykli użytkownicy nie mogą zakładać wątków na tym forum.
Jeśli chcesz zamieścić tu FAQ, HOWTO, albo kompendium swojego autorstwa – zamieść je w dziale >Psychofarmakologia<, a na początku posta dopisz, że chcesz by wątek był w Kompendiach.
Co jednak zrobisz gdy dajmy na to, siedzisz sam na zjeździe po stimach? W apteczce ani leków ani alko taka sytuacja, na pewno choć raz to przechodziłeś/aś. Właśnie na takie sytuacje przychodzę z kilkoma patentami, które na mnie działają i może u was też się sprawdzą.
Moim zdaniem najważniejsze jest "oszukanie mózgu"-znalezienie prostego i wciągającego zajęcia. Niżej podam kilka przykładów:
>Puść przyjemną muzykę, taką na jaką masz właśnie mood-najlepiej z teledyskiem
>Możesz wziąć do ręki zeszyt nie zależnie czy masz talent do rysowania czy nie. Możesz w nim sobie pobazgrać, napisać coś/zrobić listę rzeczy do zrobienia na jutro
>Jeśli masz syf w pokoju to polecam zrobić porządek, po materiale jest dużo przyjemniej niż na trzeźwo, zajmiesz na kilkanaście/dziesiąt min. swoją uwagę a na końcu zobaczysz przyjemny efekt końcowy-na pewno poczujesz się lepiej gdy bd miał/a poukładane rzeczy.
>Jeśli nie chce ci się wychodzić to warto przewietrzyć swój pokój-trochę tlenu zawsze spoko ;)
>Proste, nie wymagające myślenia gierki również potrafią świetnie odwrócić twoją uwagę-nie zauważysz kiedy i zapomnisz, że jesteś na zejściu haha, to samo tyczy się durnych kreskówek czy sitcomów
>Można też poczytać interesujące cię newsy w necie pod warunkiem, że masz do tego głowę w tym stanie
>Na koniec prysznic, wygodne ubranko, jakaś fajna fotka, przegląd szafy, galerii.
Koniecznie dajcie znać co zazwyczaj robicie na zejściu i czy ktoś z was robi chociaż jedną wymienioną przeze mnie czynność.
Mam nadzieję, że kilka podrzuconych pomysłów się tobie przyda ;)) pozdro HR
Tak korzystam często sam z Twoich wskazówek.
U mnie do tego dodam obowiązkowo 6jajek dwa litry mleka sześć jaj oczywiście jajecznica na miękko (trzeba koniecznie uzupełnić białko w organizmie człowieka po maratonie).
Mi osobiście dobrze robi spacer z psem w jakieś odludne miejsce, w którym mogę poczuć się w miarę swobodnie. Lepiej sobie w tym stanie odpuścić interakcje z ludźmi, bo to prawdopodobnie wyssie z nas jeszcze więcej energii.
Poza tym: gorąca herbata/kakao, przyjemna i pozytywnie kojarząca się muzyka, sprzątanie/porządki, sen, książka/film i wszystko inne, co lubisz i co nie jest związane z ćpaniem.
Teraz wypij sobie 2-3 tyskie i do łóżeczka
Metody i porady bardzo dobre, ale i tak prawdopodobnie większość użytkowników poleciałoby standardowo -> benzo i zapitka alko, aż do odciny :D
Btw. to te "sposoby na zjazd" to dla mnie = "spędzanie fazy po amph"... :D
Czytanie interesujących Cię newsów? Rysowanie/pisanie/tworzenie czegoś? Wkręcenie się w oglądanie serialu lub w słuchanie jakiejś muzyki? Co wy kurcze robicie na tej amfetaminie? :o Jakieś nadludzkie skillsy Wam ona oferuje :D ?
https://www.youtube.com/watch?v=c7zN-D5vg7c
z pregabą lub bez
serotonina pozniej przeksztalca sie w melatoniniunię (wit. b6 kofaktor) i jest ustawiane wszystko
ja poleciałem też ostatnio z czymś innym i ssri dało radę z pregabą 150mg przez 2 dni takze dlatego... pojadlem tez normalnie
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/6/670251d6-df0f-4886-bf03-08b6bda902f8/ciacrack.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250904%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250904T053701Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=492fb08c4c925647621e53961e5e343cb4bd32cf82ca18654d464aeb991712d9)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/otwarcie-punktow-sprzedazy-marihuany-1038x1038.png)
Analiza danych: Otwarcie legalnych sklepów z marihuaną powiązane ze spadkiem zgonów opioidowych
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eatingdisorders.jpg)
Zaburzenia odżywiania: marihuana i psychodeliki pomagają skuteczniej niż konwencjonalne leki
Pionierskie badanie osób żyjących z zaburzeniami odżywiania wykazało, że marihuana i substancje psychodeliczne, takie jak grzyby czy LSD, najlepiej łagodzą objawy u respondentów, którzy leczyli się za pomocą leków bez recepty.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/fermentacja-6d87f0c41199afb1eeb86e5d5ed1d5ad.jpg)
Drożdże piwowarskie reagują na odpowiednie dźwięki i zwiększają produkcję
Wiadomo że rośliny i zwierzęta wydają dźwięki, reagują na nie i za ich pomocą się komunikują. Komunikacja taka zachodzi też pomiędzy zwierzętami a roślinami i odwrotnie. Czy jednak organizmy należące do innych królestw domeny eukariontów w jakiś sposób reagują na dźwięki? Okazuje się, że tak. Reakcję taką zauważono u drożdży piwowarskich. Co więcej można to wykorzystać w produkcji złocistego napoju.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/zrzut_ekranu_z_2025-08-27_18-13-07.png)
Nasi sąsiedzi legalizują marihuanę. Do 100 gramów na własny użytek
Czechy przygotowują się do ważnych zmian w swoich przepisach dotyczących marihuany. Od 1 stycznia 2026 roku będzie tam legalne posiadanie do 100 gramów marihuany oraz uprawa do trzech roślin konopi na własny użytek. Dzięki temu, Czechy staną się drugim krajem w Unii Europejskiej, który zdecydował się na takie rozwiązania.