Podejście do narkotyków w innych krajach.
ODPOWIEDZ
Posty: 180 • Strona 18 z 18
  • 11496 / 2215 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

^
Ja trzymałbym tą buteleczkę ostentacyjnie w podręcznym. Normalnie luzem - żadnego chowania po skarpetach. Jak na skanerze zobaczą, na 99% nikt się tym nie zainteresuje. Leki na podróż.... W stanach pewnie co 3 dorosły bierze jakieś leki więc o czym w ogóle mówimy : ) Nie wiem, czy na lotnisku mają możliwość weryfikacji, czy takie leki zostały ostatnio przepisane - obstawiam, że nie. Recepty nie masz, bo wykupiona przecież.

100% pewności nie ma, ale robiłem tak wielokrotnie (plus miałem nawet kilkanaście paczek w walizce) i nigdy nikt nawet nie zapytał. Latałem wprawdzie na innej trasie (PL -> CL), ale to nie powinno mieć znaczenia. Przy tej ilości wydrukowałem po angielsku oświadczenie, że to leki na podróż i pobyt, a lekarz mi przybił pieczątkę i podpisał. Nie pokazywałem nikomu, bo nie było potrzeby.
  • 157 / 16 / 0

Prosze o odpowiedz, sprawa pilna
Biore dziennie 8 tabletek o 3 roznych porach w zwiazku z tym raz na tydzień segreguje je do takiego babcinnego pudełka na leki. Jutro lecę do Turcji. Czy mogę w bagażu rejestrowanym mieć to pudełko z posegregowanymi lekami czy lepiej normalnie blistry w fabrycznych opakowaniach (mobemid, lamotrygina, glucophage)?

Dodatkowo muszę wziąć Bromazepam, chce wrzucić do rejestrowanego całe, nieotwierane opakowanie + do podrecznego napoczęte już opakowanie (zjedzona jedna lub dwie tabletki) A może lepiej wszystko do podręcznego, oprócz tego jednego pudełka bromka żeby nie wyszło że jakoś dużo go mam jak na tygodniowy wyjazd?
Dotychczas zawsze bralam leki do podręcznego, normalnie w opakowaniach, ale np rok temu miałam tylko Mobemid + sedam jedno opakowanie.
Nie wiem dlaczego, ale w tym roku mam jakiś lęk, że zabiorą mi te leki, albo jeśli walizka zaginie, co ja wtedy zrobię?

Nie sadze abym wygladala podejrzanie, jedynie jestem gruba, moze grubemu łatwiej schować coś pod ubraniem? Jeszcze sie nie zdarzylo abym na lotnisku przeszla normalnie bez zdejmowania butow i macania, a rok temu sprawdzali mi jakimś papierkiem dłonie.
  • 2223 / 294 / 0
Awatar użytkownika

Skoluj sobie pismo od lekarza jak jezus chrystus. Boisz sie ze bagaz zginie? Wrzuc wszystko do podrecznego.
Ave Satan i Ave Maria
  • 11496 / 2215 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Pismo nigdy nie zaszkodzi i lepiej mieć, niż nie mieć i potem żałować. Dla przypomnienia napiszę, że chodzi o oświadczenie w języku angielskim, że wymienione leki w takiej ilości są potrzebne na podróż i pobyt. Do tego podpis lekarza i pieczątka. Nie powinien robić żadnych problemów.

Turcja to jednak trochę inny kierunek, niż ja latam (Ameryka płd). Tam jest większa szansa, że ktoś się lekami zainteresuje. W moim przypadku przechodziła każda ilość, a bywały loty z 20 opakowaniami XD
  • 825 / 46 / 0
Awatar użytkownika
gbu

Krótka piłka, bo od pandemii nie latałem, może coś się zmieniło.
Otwarta butelka z 2mg Xanaxu przejdzie bez problemu?(oczywiście bez papierów). Jest jeszcze opcja przerzucenia tabsów do butli 0.5 mg. I to samo, blister klona, bo chyba lepiej bez tego oczojebnego opakowania.
Lot PL-UE.
PS. Znam teorie(papiery po 'mandaryńsku' itp), chodzi mi o praktykę, czy w ogóle zwracają na to uwagę, oczywiście podręczny i to + jakieś tam gówna typu paracemol, stoperan;) itp.
  • 1587 / 216 / 0
Awatar użytkownika

Ostatnio właśnie z tym leciałem, żadnego problemu, nikogo to nie interesowało. Tylko płyny ich interesują.
What do you think? You break bad?
  • 1422 / 155 / 210
Awatar użytkownika

@gbu w 99% tylko zainteresowanie płynami, reszta średnio, albo po macoszemu, gdzie serio potrafiliby w 90% lotnisk jebnąć się i puścić głupoty. Ale te płyty faktycznie trzepane jest na maksa.
Aktualizacja Narkopedii tutaj, nie pomagam z substancjami. - mail: gothigh@tutanota.com
- [PM] tylko WWO. Odpisuję do 24 godzin.
Widzisz stary post pod postem (jednego użytkownika) albo spam? Użyj opcji raportuj, czyli "!".
  • 551 / 62 / 0
Awatar użytkownika

9 tabletek klonazepamu w lotach krajowym i później międzykrajowym (UE) w przyciętej blaszce nie będzie stanowiło problemu? W lutym leciałem 4 razy ze słoikiem Xanaxu, w czerwcu 4 razy z pudełkiem Lorafenu – czy coś się zmieniło bądź na klonazepam spogląda się bardziej restrykcyjnie? Nie mam żadnego białka od lekarza na to.
11 sierpnia 2020CATCHaFALL pisze:
Ty kurwo już sklej tą pizdę tak samo, bo ani to śmieszne, ani żałosne w twoim wykonaniu.
  • 1587 / 216 / 0
Awatar użytkownika

Ja wrzuciłem do słoika Xanaxu i nie było problemu
What do you think? You break bad?
  • 1422 / 155 / 210
Awatar użytkownika

@Baltimore musiałbyś mieć zajebistego pecha. Ich zazwyczaj w 90% interesują tylko i włącznie płyny, poruszałem to kilka postów wyżej. Reszta to czyta formalność, takie 75% sukcesu, nawet do 80%, że przypału nie będzie. W krajowych bym się nawet mniej obawiał, bo mam wrażenie, że z roku na rok gorzej to wszystko tam funkcjonuje.
Aktualizacja Narkopedii tutaj, nie pomagam z substancjami. - mail: gothigh@tutanota.com
- [PM] tylko WWO. Odpisuję do 24 godzin.
Widzisz stary post pod postem (jednego użytkownika) albo spam? Użyj opcji raportuj, czyli "!".
ODPOWIEDZ
Posty: 180 • Strona 18 z 18
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.