I thought I was someone else, someone good
23 października 2022Hlaskover pisze: Pytanie do osób, które w obliczu makowego kryzysu przeszły na inne opio: Na co się najlepiej przerzucić, żeby nie odczuwać niedosytu w porównaniu z PST a jednocześnie nie windować sobie tolerki bardziej niż to nieuniknione? Co ma najbardziej zbliżony profil działania z aptecznych? Nie łudzę się, że kodeina czy tramadol wystarczą, ale czy np. DHC już dałoby radę czy to nadal za mały kaliber i trzeba jednak celować od majki w górę?
I thought I was someone else, someone good
https://www.youtube.com/watch?v=NBCTeSEh_rI
@Hlaskover kocham Twój nick.
"Tak wiem – że można zmusić się do snu
W małym pokoiku ciemniejszym niż grób"
A Marek Hłasko zajebistym pisarzem był!
@lilnymph A bardzo mi miło. Był i to bez dwóch zdań!
I thought I was someone else, someone good
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Ponad miliard euro w kokainie. Rekordowy transport przechwycony
Hiszpańskie służby przejęły statek towarowy Arconian, który mógł transportować od 30 do 45 ton kokainy wartej ponad miliard euro. Jednostka wystartowała z portu w Sierra Leone, gdzie zbiegł znany holenderski król przemytu narkotyków Bolle Jos Leijdekkers. Dla hiszpańskiej policji to największy udaremniony przemyt w historii.
Magiczne grzyby w walce z uzależnieniem od nikotyny - przełom czy obiecujący eksperyment?
Nowe badania sugerują, że psylocybina - substancja psychoaktywna zawarta w tzw. "magicznych grzybach" - w połączeniu z psychoterapią może znacząco zwiększyć skuteczność rzucania palenia. Choć wyniki są obiecujące, naukowcy podkreślają potrzebę dalszych badań.
Od operacji do legislacji – CBŚP kształtuje prawo UE w walce z narkotykami syntetycznymi
Polska inicjatywa przerodziła się w konkretne regulacje UE – nowe przepisy ograniczające dostęp do kluczowych prekursorów narkotykowych to bezpośredni efekt działań Centralnego Biura Śledczego Policji.
