czy policjanci mi tak po prostu przyjda, pokaza nakaz i wejda do domu?
jak dokladne bedzie te ich przeszukanie?
i czy cos jeszcze powinienem wiedziec?
Jeżeli mówimy o tym, kiedy mogą pojawić się policjanci, to prokurator na wydanie takiego kwitu dla nich ma 7 dni. Więc w ciągu tygodnia mogą się pojawić. Informacji kiedy Ci nie przedstawią. Jak dostaną nakaz prokuratorski, to się pojawią.
Wiesz... każde przeszukanie mieszkania jako czynność o charakterze represyjnym musi być dokonywana z poszanowaniem godności uczestniczących w niej osób i przy zachowaniu zasad umiaru oraz proporcjonalności użytych środków. Wszelkie nadużycia mogą być podstawą późniejszego kwestionowania prawidłowości przeprowadzenia przeszukania.
Śmiało podczas przeszukania możesz nagrywać osoby biorące w niej dział (np. policjantów) dla również dobra własnej sprawy, czy też materiału dowodowego. Dobrym pomysłem przy takim rozwiązaniu spraw, kiedy policja dostała już informacje, będzie skontaktowanie się z prawnikiem. Jeżeli nie masz takiej możliwości, może być radca prawny lub nawet znajomi. Policja nie może odmówić Ci tego, a najważniejsze jest, abyś przy tym nie był sam. Najlepszym wyborem w tym przypadku jednak będzie radca prawny, lub prawnik j/w wspominałem.
Pamiętaj też, że funkcjonariusz policji może bawić się w luźne rozmowy. Jeśli zatem funkcjonariusz wypytuję Ciebie o jakieś kwestie w formie luźnej rozmowy, czyli tzw. rozpytania, to nie musisz takiej rozmowy prowadzić. Możesz wtedy poprosić o ewentualnie wezwanie Ciebie w sprawie świadka takiej sprawy.
Co do przeszukania w domu. Pewnie będzie ono dogłębne. Sprzęt raczej zabezpieczony. Tak jak pisałem, dobrym kierunkiem przed przyjściem policji będzie skontaktowanie się z prawnikiem — to odpowiedni kierunek i możliwość, którą możesz aktualnie w tej sprawie zrobić.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/b35e2831-b8e4-4109-930b-8e74a5858ab8/Polish_20240404_204937260.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250712%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250712T114202Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=bdd8c1d1ea92be31571627d0ba8c726ddb6a4fe28bfed2a4c3a6326dc6cb3a7e)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotestypolicja_0.jpg)
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?
Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.