10 czerwca 2021CieplaPoduszka pisze: Tak to jest jak hipohondrycy biora sie za dragi .
Pierdziele takie rozrywki nigdy więcej wolę się winka napić dobrego za hajs wydany na te tablety.
Minął prawie rok od mojej przygody z MDMA. Większość doskwierających mi objawów ustąpiła lub można powiedzieć że ustąpiła w 80-90% (np: szumy uszne - w zasadzie muszę się na nich skupić żeby coś usłyszeć).
Jedyne co pozostaje z niezmienionym nasileniem to tiki i zrywy mięśniowe podczas zasypiania i gdy leżę spokojnie rozluźnieniajac się. Przyznam że są noce że nie daje mi to spać. Przyczyną jest jest to, że MDMA wpływa na dystrybucję serotoniny w niektórych obszarach mózgu i jej obecność w aksonach. Serotonina zaś ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o ukrwienie mózgu. Jej niedobór w jednym miejscu powoduje słabsze ukrwienie a równowaga w ukrwieniu jest warunkiem koniecznym do prawidłowego działania układu nerwowego. Z czasem ten brak równowagi ustępuje i wraz z nim objawy ale może to trwać nawet 4 lata.
Czytałem badania, że znaczącą rolę w neurogenezie i naprawie neuronów serotoninegicznych ma białko BDNF, które uwalniane jest podczas ćwiczeń szczególnie cardio i treningu siłowego. Dlatego też trzy razy w tygodniu cisnę ostro na siłce, bo to przyspiesza regenerację.
Mam nadzieję że z czasem i te tiki znikną.
A tak jeszcze pytanie z czystej ciekawości, łapie Was chcica by ponownie zarzucić emkę? Bo ja przyznam się że miewam dni gdzie robi się apetyt by ponownie zarzucić :) Ale póki co, czysty :)
bralem 4 razy w zyciu w dosyc dobrych odstepach raz w grudniu , raz w kwietniu i dwa razy w czerwcu w odstepie 2 tyg , dawki to pierwsze dwa razy 120 mg drugie 120 mg i po paru godzinach dorzutka 100 czyli w sumie 220mg,nawodnienie, cale bhp bylo , witaminki, czytalem tez wiele relacji osob ktore po jednorazowym przyjeciu np 100 mg podobnie mieli , i teraz przez te lata( minelo juz 5) probowalem dojsc czy jest to kwestia tylko i wylacznie psychiki czy jednak np zmniejszyla sie ilosc serotoniny w mozgu , czytalem rozne publikacje wychodzi na to ze u niektorych osob ukladserotoninergiczny moze zareagowacna emke nieco inaczej mysle ze psychika zrobila duzo i wlaczyla sie u mnie lekka hipochondria ale tez uwazam ze jednak cos z serotonina sie popierdolilo , najgorszy byl ten ucisk w glowie ktory trwal 2 lata , czytalem tez relacje osob ktore cierpia na zabruzenia lekowo depresyjne ze oni tez mieli podobny objaw , generalnie ciezka sprawa ale mysle ze cos na rzeczy jednak jest , troche piekło przeszedlem , ale teraz po tylu latach moge powiedziec ze zaczalem dochodzic do siebie i bywaja dni ze czuje sie w pelni dobrze ale czasem cos poboli ,ale moge pic alkohol kawe , muzyka mnie cieszy, a i z pamiecia mialem swego czasu ogromny problem ale moze wynik stresu byl , nie wiadomo , oczywiscie wszelkie badania porobilem i wszystkie wyszly albo idealnie albo prawie idealnie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/politie.nl_.jpg)
Narcos Holandia. Rekordowa liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych
O ponad 10 proc. wzrosła liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych – informuje holenderska policja. W 2024 r. wyeliminowano aż 167 takich przybytków. Dla porównania w Polsce w tym samym roku odkryto 85 przestępczych laboratoriów. Wzrasta też liczba składowisk nielegalnych odpadów po produkcji narkotyków, zagrażających środowisku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sw_police_force.jpg)
Tona kokainy przechwycona. Gangsterzy wpadli, bo kupili łódź za gotówkę
Z łodzi u wybrzeży Australii skonfiskowano ponad tonę kokainy wartej niemal pół miliarda dolarów amerykańskich. Policja zatrzymała pięć osób.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alkoupadek.jpg)
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów
Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.