Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
Na wiki piszą, że blokuje nmda, ale trzeba więcej wziąć.
Czy Akamprozat działa od pierwszej tabletki czy trzeba poczekać ( ile dni? ) na jego działanie?
Czy jest w stanie pomóc odstawić alko? Codziennie od lat wypijam 4 piwa. Czuję, że na krótką metę ( kilka dni ) potrzebuję głębokiego rozluźnienia, a na dłuższą wsparcia do uregulowania glukozy, cholesterolu, uzdrowienia wątroby.
Czy Akamprozat działa od pierwszej tabletki czy trzeba poczekać ( ile dni? ) na jego działanie?
Receptory rozjechane walcem przez alkohol raczej długo się odbudowują (gaba, nmda, i także wg mnie pośrednio od noradr. i od jakichś hormonów co powoduje niby fizyczne skutki odstawienia).
Ale równie dobrze 1sza dawka też może wywołać pozytywny miniszok, bo niby uderza konkretnie w problem.... ale na papierze, bo w praktyce to ludzie wyżej marudzą
Czy jest w stanie pomóc odstawić alko?
Gdzieś wyczytałem, że akamprozat dopiero w większych dawkach hamuje nmda, a w niskich aktywuje. Oczywiście najlepiej jakby hamował nmda bez dwóch zdań, ale nie wiem co to znaczy większe dawki
Przedawkować raczej trudno, bo ten lek jest zboostowaną tauryną (homotauryną) - ten aminokwas dobrze kumpluje się z oun.
Najciekawsze i najbardziej terapeutyczne działanie to oczywiście upregulacja rec. gaba, unicestwionych przez alko. Wątpliwe to trochę, ale niby to robi
Pośrednie działanie nasenne, korzystne przy odstawce alk. Wzmacnia/ochrania oun, na pewno tez w jakiś sposób, jak robi to spora część aminokwasów (ma podobną budowę).
Ogólnie, nie biorąc tego nigd to po opisach, mimo wszystko polecam jako silne wsparcie w odstawce, a sam chętnie bym spróbował, więc wyślij mi jakby Ci nie podpasowało.
Preferowane większe dawki. Może działa synergicznie z homotauryną?
Większe dawki - spoko, tylko ciekawe czy akamprozat, mając takie działanie na papierku
1. suplementuje się 5htp i l-tryptofanem dla podbicia serotoniny czy ten wpływ akamprozatu na serotonine jest znaczący? żebym nie przedobrzył.
17 listopada 2020Stteetart pisze: Ciekawe jest to, że Akamprozat :
Wykazano, że akamprozat zwiększa stężenie serotoniny w mózgu i krwi, i nasila neuronalny wychwyt GABA w hipokampie i wzgórzu.
A tauryna zmniejsza ilosc serotoniny.
2. łykam jeszcze fasoracetam który odczuwalnie pomaga mi się podnosić po tym jak sobie zryje gaba. A że fasoracetam "jest agonistą receptorów glutaminianu" a akamprozat "Jest antagonistą NMDA, hamuje działanie glutaminianu" to jak to się ma do siebie?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/3-446297.jpg)
1,3 tony kokainy przejęte dzięki współpracy służb z Polski, Hiszpanii i Francji
Efektem działań CBŚP, francuskiej Służby Celnej i hiszpańskiej Policji Narodowej, we współpracy z Europolem, było przejęcie ogromnej ilości kokainy na terenie Francji i Hiszpanii, która docelowo miała trafić na czarny rynek Niemiec, Polski, Niderlandów i Wielkiej Brytanii. W ramach działań skontrolowano dwie ciężarówki z Polski i zatrzymano polskiego obywatela.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.