Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
Zastanawia mnie mechanizm działania tego kwasu izowalerianowego. Wydawać by się mogło, ze działa na GABA, ale z tego wynika że nie:
„ Prawdopodobnie kwas izowalerianowy wplywa jako agonista na receptory adenozynowe A1, działając hamująco na czynność kory mózgowej, w związku z czym wywiera działanie uspokajające oraz nasenne.”
To jak to jest?
Dobre to ale za duzo kofeiny przebija ten stan wiec zapijam raczej małym enerdrzi drinkiem po 5-10tab na raz
Sprobuje w ilosciu 2-3 paczek na czysto może któregoś dnia i zdam raport działania
9 tabletek rozgryzłem i połknąłem, 1 trzymałem pod językiem; efekt znikomy, poczułem się delikatnie senny, gdybym chciał, to pewnie bym usnął.
O żadnym benzo-podobnym działaniu nie ma mowy, nic dziwnego skoro jest agonistą receptorów adenozynowych A1, a z GABA zapewne nie ma nic wspólnego.
Po godzinie od wrzucenia tabletów wypiłem buteleczkę kropli walerianowych i dopiero wtedy zrobiło się przyjemniej, jedyne co mogę porównać do alprazolamu to działanie anksjolityczne, delikatna dysforia oraz wszystkie czynności wydawały się przyjemniejsze.
Poza tym wszystko wydawało mi się nudne, nie mogłem się niczym zająć, bo po chwili mnie to nudziło.
Podkreślam, że powyższe działanie jest efektem mixu kropli i validolu.
Działa mega szybko i łatwo się rozpuszcza w ślinie.
Nie wiem do czego to porównać bo z podobnych jedyne co brałem to zolpidem.
Trochę zawiedziony jestem, działa z 10 minut max.
Będziecie myśleli że jeszcze wchodzi a już się skończy.
Warto spróbować, cena 7 zł.
Traktowałbym to jako sposób na nude a nie ćpanie.
Jeśli chodzi o działanie uspokajające to działa.
Jest to jednak prosta cząsteczka, a mi bliżej do budowlańca niż chemika, więc nie wiem jakie modyfikacje by trzeba było przeprowadzić w celu zmaksymalizowania efektów rekreacyjnych. A, i takie coś chyba byłoby legalne, nie?
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/8/855f2036-0add-4b70-a782-626634c8f33a/mdphpcionk.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250713%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250713T160002Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=8f672de2fb16081c617a170347f29acf2352cf9c1ebe20f64cd00128e1addfbc)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/68447774_605.jpg)
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi
Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/amnesia_ibiza.jpg)
Największa europejska imprezownia tonie. Karetki błagają o pomoc – jeżdżą tylko do nocnych klubów
Ibiza – symbol beztroskiej zabawy, dźwięków techno i drinków za 25 euro – pęka w szwach. Ale, co ciekawe, nie z powodu tłumu turystów. Pęka system ratownictwa medycznego. Jak podaje lokalny związek zawodowy służby zdrowia, nawet jedna trzecia wszystkich interwencji karetek dotyczy klubów nocnych, gdzie dochodzi do… „bad tripów” po wiadomych zakazanych używkach.