ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Hej, gdy się stresuje na dekolcie pojawiają mi się duże, czerwone plamy, do tego dochodzą uderzenia gorąca i drgawki. Może ktoś ma podobnie i wie jak sobie z tym poradzić? Dodam, że niektóre leki a zwłaszcza SSRI nasilają jeszcze te objawy ;/
Uwaga! Użytkownik agataa nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 6169 / 434 / 12
Histamina. Często podłoże genetyczne.

SSRI obniżają poziomy katecholamin (dopamina, noradrenalina) i tutaj podobny przypadek był opisywany, gdzie ponoć pseudoefedryna pomagała uśmierzyć te efekty → topic51482.html .

Do tego polecam cetryzynę (antyhistamina II generacji) – 20mg przed snem. W Polsce trzeba iść po receptę jeśli nie chcesz płacić dzikich cen. Czyli pseudoef. rano (+ewentualnie przed porą obiadową) a przed snem cetryzynę.

Oba leki są ogólnie sprawdzone pod kątem efektów ubocznych – ale nie mogę zagwarantować, że przyniosą poprawę w Twojej sprawie (bo nie jestem lekarzem).
hera, koka, hasz, LSD – ta zabawa po nocach się śni
LSD, hera, koka i haszpodziel się z kolegami czym masz

Obejrzyj hyperreal.at/pelna-legalizacja na HyperTubie!
  • 911 / 206 / 1
Po wykluczeniu pewnych przyczyn chorobowych (ch. tarczycy, ukł. krążenia), można stwierdzić czy to rumień naczynioruchowy - naturalna wygórowana reakcja na stres, polegająca na rozszerzeniu naczyń skóry w pewnych okolicach. Reakcja jest dziedziczna, u podłoża leży genetyka. Medycyna uznaje ten stan raczej za defekt kosmetyczny. Można ratować się niewielkimi dawkami propranololu (do 40 mg doraźnie) przed spodziewaną sytuacją stresową. Niestety, farmakoterapia nie zawsze jest skuteczna. Można próbować oddziaływań psychoterapeutycznych, mindfulness. Mechanizm u podłoża nie zależy od histaminy, więc leki przeciwhistaminowe nic tu nie zdziałają. Bardzo rzadko jest wskazaniem do terapii lekami przeciwdepresyjnymi - fatalny stosunek korzyści do strat.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 347 / 74 / 0
Również mam dokładnie ten problem co autor napisal. Niestety ale przez to gowno rozwija się u mnie powoli fobia społeczna bo każdy sie patrzy i dopytuje a co ty taki czerwony itp. A w dodatku mam wlasnie tendencje do stresu...
  • 1 / / 0
Dokładnie niektórzy ludzie reagują na to jakbym miała zaraz umrzeć przez co jeszcze bardziej się stresuje ;/ Propranolol też dziwnie na mnie działa, bo powoduje u mnie takie drżenia głowy, że rozmawiając z kimś nie jestem w stanie patrzeć na tą osobę a teoretycznie na takie drżenia powinien pomóc... Na razie pokombinuje z tymi antyhistaminami może w końcu coś pomoże
Uwaga! Użytkownik agataa nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami

W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
CBŚP z Łodzi zlikwidowało dwa laboratoria syntetycznych narkotyków

Zgarnęli klofedron o wartości ponad 25 mln PLN.