Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala
Od roku mój nastrój jest z dnia na dzień coraz gorszy do tego od 2 miesięcy mam ataki paniki. Jest jakaś szansa żeby przepisał mi jakieś benzo?
Miałem koleżankę z myślami samobójczymi i fobią społeczną; na to drugie dostawała benzo i teraz nie żyje (samobój).
Gaszenie myśli samobójczych benzo na własną rękę to jak gaszenie oleju wodą. Niby pożar powinien się po wodzie ugasić, a jednak zależy, jak to się robi. ;) Że taką wydumaną analogię Ci sprzedam. Głupią, ale coś w tym jest.
Benzo jest pomocne w ciężkich stanach, ale brane pod ścisłą kontrolą i dawkowane przez specjalistę, i nie jako podstawa leczenia, a raczej jego start/cięższe okresy nie dłuższe niż te dwa tygodnie. To nie tak, że po dwóch tygodniach i jednym dniu zostajesz benzowrakiem, natomiast siedzimy na forum dla ćpunów i ciężko po prostu odstawić "cuksy szczęścia", jak już je znajdziesz. A pogłębianie imbalansu chemii mózgu poprowadzi do gorszych stanów.
wierzyli do końca i poszli na dno
teraz jeszcze przechylają moją łódź niepewną
odtrącam te sztywne dłonie okrutnie żywa
odtrącam rok za rokiem.
Generalnie leczenie u mojego psychiatry trwa już kilka miesięcy. Zgłosiłem się do niego, typując co mnie boli, mianowicie:
Wypisałem mu całą listę moich objawów somatycznych, z którymi miałem problem. Dodałem do tego stany lękowe, stres, strach w miejscach publicznych i ogromne problemy z bezsennością. Generalnie symptomy skłaniające się ku nerwicy. Jedyne co przez okres tej terapii było mi przepisywane to Escitalopram i różne leki nasenne. Obecnie moja rozpiska lekowa od kilku miesięcy to właśnie Escitalopram 10mg codziennie oraz mianseryna w przypadku problemów ze snem
Chciałbym pójść o krok dalej, i uzyskać od niego dostęp do benzo, jakiegokolwiek. Problem w tym, że nie wiem, jak się do tego zabrać. Jak nakłonić go do przepisania benzodiazepin chociażby do doraźnego stosowania?
No i najważniejsze, w jaki sposób tym pokierować, żeby nie skończyło się zaleceniu zwiększenia dawki Escitalopramu i niczym więcej, co jest bardzo prawdopodobne w przypadku tego psychiatry
Generalnie gość sprawia wrażenie ostrego wyjebania na pacjenta, a z kolei szerokim łukiem unika wprowadzania benzodiazepin do leczenia. Taki z niego skurwysyn
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
Jeżeli o mnie chodzi, biorę już tylko Mianseryne, bo naprawdę dobrze sprawdza się na sen, z którym mam problemy. Antydepresantów już nie biorę (O czym mu nie mówię), i czuję się bardzo dobrze. Gdy pierwszy raz się do niego zgłosiłem naprawdę byłem w ciężkim stanie, ale też wziąłem się za siebie i nie wmawiam sobie nerwicy, bo jeżeli już jakąkolwiek mam, to bardzo słabą w porównaniu do innych
A ja po prostu lubię kolekcjonować leki. No i jara mnie wizja wyciągania fajnych recept od lekarzy. Nie chce i nie zamierzam napierdalać w opór, lubię gromadzić takie rzeczy z myślą, że mogą się kiedyś przydać
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/2/2d492c53-db8a-4e05-b291-e612672d015e/zakupy%20w%20nocnej4.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250724%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250724T150302Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=0db00141dc47f95788021d2fb0e2e9b4486390ed311cb5c668c6c3054af94a92)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dominikamedmj.jpg)
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?
Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cocainemountain.jpg)
Belgia: Rozbito gang przemytników kokainy
Policja rozbiła dużą grupę kokainową działającą w Belgii. Przemytnicy przywozili narkotyki z Ghany i Dominikany przez lotnisko w Brukseli. Następnie, przez port w Antwerpii, narkotyki były wysyłane za granicę. Niektórzy podejrzani spotykali się regularnie w barze shisha w Vilvoorde (Brabancja Flamandzka), aby omawiać swoje interesy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cocainehq720.jpg)
Zniknęło 400 kg kokainy. Policjanci objęci śledztwem
Biura dwóch policjantów z Biura ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej we francuskim Nanterre oraz ich domy zostały przeszukane przez IGPN (Wydział Wewnętrzny Inspektoratu Policji) w związku ze sprawą „Trident”. Chodzi o zaginięcie blisko pół tony kokainy. Według informacji „Le Parisien”, przeszukania przeprowadzono w biurach dwóch policjantów z wydziału antynarkotykowego oraz w ich domach. Zarekwirowano także ich tablety i komputery.