Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala
DuchPL pisze:tak... metody produkcji bez nadmanganianu potasu...
gdy urodzi mi się córeczka, nazwę ją majeczka
Marzenia to metylofenidat ✓, morfina ✓ , MXE X
To wrzucisz w końcu ten przepis czy nie?
2. Dokładna proporcja KMnO4 do pseudoefedryny dla reakcji kwaśnej to 3134/10000 j.w. (tj. na 10 gram PE 3,13g proszku) Wynika to z tego że dwa mole nadmanganianu utleniają pięć moli PE. Trochę kalkulacji, można sprawdzić samemu (za co będę wdzięczny, double check zawsze na propsie). Można dodać 5-10% na straty, ale generalnie ja tej ilości nie przekraczam.
3. Jest dobra metoda i właśnie do niej się przymierzam. Tlenek chromu VI (Lone Ranger Methcathinone synthesis via Jones reagent) się nazywa. Wydajność teoretycznie bajeczna, praktycznie nie wiem, jeszcze nie mam odczynników.
4. A te ostatnie można spoko kupić, osobiście robię zakupy w warchemie.
5. Aha, a propos dodawania solnego do KMnO4. Raz tak zrobiłem, just out of curiosity. Okazuje się że w ten sposób produkuje się chlor (który poza tym że jebnie cię po pysku bardziej niż cała paleta domestosu razem wzięta prawdopodobnie utlenia PE/MCAT do zera), więc raczej nie stosowałbym przed ekstrakcją. Czy w ogóle trzymał tych dwóch rzeczy w jednej szafce.
23 grudnia 2019holender86 pisze: 1. Octu trza tyle żeby odczyn po zakończeniu reakcji było kwaśny (poniżej 7, papierki PH z allegro). KMnO4 reaguje inaczej w zależności od tego w jakim środowisku się znajduje. Ponadto wolna zasada jest o wiele bardziej nietrwała od octanu.
23 grudnia 2019holender86 pisze: 2. Dokładna proporcja KMnO4 do pseudoefedryny dla reakcji kwaśnej to 3134/10000 j.w. (tj. na 10 gram PE 3,13g proszku) Wynika to z tego że dwa mole nadmanganianu utleniają pięć moli PE. Trochę kalkulacji, można sprawdzić samemu (za co będę wdzięczny, double check zawsze na propsie). Można dodać 5-10% na straty, ale generalnie ja tej ilości nie przekraczam.
23 grudnia 2019holender86 pisze: 3. Jest dobra metoda i właśnie do niej się przymierzam. Tlenek chromu VI (Lone Ranger Methcathinone synthesis via Jones reagent) się nazywa. Wydajność teoretycznie bajeczna, praktycznie nie wiem, jeszcze nie mam odczynników.
23 grudnia 2019holender86 pisze: 4. A te ostatnie można spoko kupić, osobiście robię zakupy w warchemie.
23 grudnia 2019holender86 pisze: 5. Aha, a propos dodawania solnego do KMnO4. Raz tak zrobiłem, just out of curiosity. Okazuje się że w ten sposób produkuje się chlor (który poza tym że jebnie cię po pysku bardziej niż cała paleta domestosu razem wzięta prawdopodobnie utlenia PE/MCAT do zera), więc raczej nie stosowałbym przed ekstrakcją. Czy w ogóle trzymał tych dwóch rzeczy w jednej szafce.
Wszystko zależy ile używasz wody ( najlepiej podwójnie destylowanej ). Polecam zabawę z 30ml.
13 czerwca 2019Dersu Uzala pisze: @DuchPL
To wrzucisz w końcu ten przepis czy nie?
Jedynym wartym uwagi sposobem jest tutaj tylko i wyłącznie:
1) odfiltrowanie nierozpuszczalnego w wodzie tlenku manganu
2) ekstrakcja z użyciem niepolarnego rozpuszczalnika i doprowadzenie do postaci soli
Oczywiście trzeba to na końcu przepłukać acetonem i nawet rekrystalizować.
Jeśli to jest drogie to zastanówcie się jak bardzo cenicie swoje zdrowie. Wiem, że prawie wcale ale radzę uwierzyć - na forum są przykłady tego co mangan robi z układem nerwowym i pewnie nikt kto doświadcza tych efektów nie podchodziłby do sprawy w taki sposób.
W ten sposób pozbywacie się jonów manganu (i wszystkich innych) z roztworu i zapewniacie sobie o wiele dłuższe życie w zdrowiu. Toluen czy DCM (on akurat cechuje się niewielką polarnością, ale zupełnie nieistotną w stosunku do wody, za to ma ogromną zaletę - niską temperaturę wrzenia przez co bardzo łatwo go odparować) jak i cała reszta asortymentu potrzebnego do tych operacji kosztują grosze w porównaniu do tego, do czego prowadzi nieumiejętna zabawa w chemię.
Tja, właśnie przeczytałem kartę charakterystyki. Uczciwie przyznam że zdecydowanie ponad moje bieżące możliwości.
Anyway daj znać jak już opracujesz tą swoją metodę. Może polska myśl chemiczna zrewolucjonizuje domową produkcję efedronu :)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/fabrykaklefedronu.jpg)
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim
W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.