Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
czy przy wyciętym woreczku żółciowym można sporadycznie (1, 2x w miesiącu) brać kokaine + raz na 2-3 miesiące zarzucić jakąś emke lub podobne na techno imprezce? Wątroba czy inne bebechy nie dostają przy tym mocno po dupie? Czy brak woreczka koliduje z powyższym, a jeśli nie to czy długo trzeba czekać po operacji? Embargo na alko podobno 2 tygodnie, ale np dźwigać na siłowni nie można 3 miesiące...
Z góry dzięki za info!
Odczekalbym tez na pewno dluuugi czas po zabiegu bo jednak przy doustnym spozyciu stymulantow jakas tam anemizacja blony sluzowej ukladu pokarmowego zachodzi co moze zaburzyc gojenie.
Wydaje mi (powtarzam -wydaje) sie jednak ze mozesz sobie cpac stimy i brak woreczka nie bedzie tutaj indukowal specjalnych problemow
Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Miałem ostatnio atak kolki żółciowej pierwszy raz w życiu (nie polecam) wykryli złogi w pęcherzyku żółciowym do 10mm. Za 4 miesiące mam umówiony zabieg wycięcia laparoskopowo. Do tej pory przez ostatnie 10 lat, nadużywałem alko+śmieciowa dieta, czsami zioło.Jestem obecnie na diecie wątrobowej, mam kilka pytań:
1) Czy alko już do końca życia kategorycznie będzie zabronione, czy jednak te bezpieczne dawki mogę spożywać? (200 g piwa 5% 100 g wina 10% 25 g wódki 40%.) Nie zależy mi na tym jakoś strasznie ale warto wiedzieć.
2) Czy zioło mogę sobie z raz w tygodniu zapalić?
Pytania w sumie tyczą się czasu do zabiegu jak i po zabiegu.
Dziękuję.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/obraz_2025-06-21_152357458.png)
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy
Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/nzpsychedelicshroomz.jpg)
Psylocybina na depresję lekooporną. Nowa Zelandia stawia na psychodeliki
Nowa Zelandia dołącza do grona państw, które dopuszczają medyczne zastosowanie substancji psychodelicznych. Tamtejsze władze zezwoliły właśnie na stosowanie psylocybiny – psychoaktywnego związku obecnego w grzybach halucynogennych – w leczeniu depresji opornej na standardowe terapie.