Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
  • 62 / 6 / 0
Nie mogłem znaleźć podobnego wątku więc zakładam nowy.
Co robicie z korzeniem? Makumbę? Herbatkę? Nalewkę?
Internet mówi, że zawiera prekursory do kannabinoidów i śladowe ilości choliny i atropiny.
  • 100 / 15 / 0
Korzen czy lodyga? Ja zawsze wyrzucam,fe
:skret: :bongo: :liść:
  • 62 / 6 / 0
@Up
Korzeń.
  • 12520 / 2429 / 0
Wyrzucam i nigdy nie spotkałem się z używaniem korzeni do czegokolwiek. Niech gniją i użyźniają ziemię na kolejny sezon.
  • 62 / 6 / 0
Ja ostatnio użyłem korzenia do makumby, i może to placebo ale faza była jakaś inna :liść:
  • 1 / / 0
Czy posiada ktoś więcej inf. na temat owego korzenia?
  • 977 / 221 / 0
W sumie ciekawy temat czy w korzeniu są jakieś ilości THC lub innych kannabinoidów? Dużo mówi się o kwiatach, liściach, ale korzeń jakoś jest pomijany, a przecież w medycynie te części roślin również są wykorzystywane i mogą zwierać różne substancje.
  • 2657 / 559 / 0
Ja korzystałem z całego korzenia konopi indyjskiej. Przy zapaleniu gardła. Pomógł zwalczyć gorączkę, choć nie lepiej niż susz.
I nie, korzeń nie zawiera żadnych kannabinoidow.
19 lutego 2025london5 pisze:
Dobrze że tego topka już nie ma, wkurwiał mnie ten chujek.
  • 51 / 18 / 0
Gdzieś czytałem, że z korzenia tylko maść do czegoś się nadaje, ale co i jak to trzeba by poszukać.
  • 2657 / 559 / 0
Super, bardzo wartościowy post ,,gdzieś czytałem, ale nie wiem, nabijam posty".
https://www.projectcbd.org/culture/cann ... rn-science
Wszystkie informacje na temat użycia korzenia cannabis w tym linku.
19 lutego 2025london5 pisze:
Dobrze że tego topka już nie ma, wkurwiał mnie ten chujek.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Nie wiedzieli, że zatrzymują kolegę. Pijany policjant szalał na hulajnodze

Już jego „styl jazdy” zwracał uwagę, ale okazało się, że to dopiero początek problemów mężczyzny. Policjanci z Gniezna zatrzymali kierowcę hulajnogi. Miłośnik szaleństw na elektrycznym jednośladzie nie tylko był pijany, ale też miał przy sobie narkotyki. Lekkomyślny kierowca to... policjant.

[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
Maleńczuk bez ogródek o przeszłości. „Tęsknię za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie”

Chociaż dziś Maciej Maleńczuk prowadzi względnie ułożone i spokojne życie, w młodości był uosobieniem hasła „sex, drugs, rock and roll”. Jak wielokrotnie wspominał, brakuje mu niektórych aspektów tamtych lat – przede wszystkim heroiny. – Tęsknię zwłaszcza za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie – mówił bez ogródek muzyk.