Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 226 / 35 / 0
Interesuje mnie obnizenie poziomu tego neuroprzekaznika i zainteresowalem sie lekiem wymienionym w temacie, jako, ze jest antagonista receptorow 5-HT2 i stosowany jest przy ZS. Bral ktos ta substancje przez dluzszy czas (i od razu w jakiej dawce) i bylby w stanie odniesc sie do tematu? Jezeli ktos to bral z powodu zespolu serotoninowego, to tez zainteresuje mnie taka odpowiedz. Mam tutaj szczegolnie na mysli zmiany w agresywnosci/impulsywnosci, zaburzeniach seksualnych oraz emocjonalnosci (wieksza? mniejsza? zmiana w sile odczuwaniu pozytywnych/negatywnych/sumieniu?), aczkolwiek czym wiecej info, tym lepiej.
  • 1277 / 130 / 0
Blokuje receptory serotoninowe i muskarynowe, ma działać silnie przeciw-serotoninowo, stosowana też ZS. Dobrze ją mieć pod ręką jak łączy się SSRI np z Tramalem.
Osobiście nie stosowałem.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Sposób studentów na problemy psychiczne: melisa i marihuana

Aż 96 proc. studentów deklaruje, że stosuje przynajmniej jedną metodę samodzielnego radzenia sobie z problemami psychicznymi. Najczęściej wybierają aktywność fizyczną lub techniki relaksacyjne, ale część sięga także po preparaty roślinne, a nawet marihuanę – wynika z badań wrocławskich naukowców.

[img]
Rzeczniczka praw dziecka apeluje o edukację w zakresie skutków dopalaczy

Rzeczniczka praw dziecka ponowiła swój ubiegłoroczny apel skierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej o podjęcie działań edukacyjno-informacyjnych na temat szkodliwości dopalaczy we wszystkich placówkach oświatowych. Problem jest powszechny, a obecny wśród dzieci i młodzieży trend sięgania po dopalacze nie maleje. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz więcej przypadków zatruć spowodowanych sięganiem po substancje psychoaktywne.

[img]
Prawie 60% rynku e-papierosów w Polsce to szara strefa

Prawie 60 proc. polskiego rynku e-papierosów funkcjonuje poza jakąkolwiek kontrolą państwa. Nowy raport Fraunhofer IIS pokazuje, że Polska jest jednym z europejskich liderów nielegalnego obrotu produktami do waporyzacji, a skala problemu może rosnąć jeszcze szybciej niż dotychczas.