Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 16 / / 0
Czesc Witam, sprawa dosyc na szybkosci, jesli zły dział z gory przepraszam :-) Sprawa wygląda tak, jutro wyjezdzam na Litwe z Liceum, i planuje wziąc dla siebie 1g trawy. Schowana woreczek strunowy i do majtek. Jest to bezpieczny sposob? Jak sprawdzają przy przejezdzie przez granice, jedziemy autokarem, całą grupą, jak to wygląda na granicy? Jest trzepanie, psy wąchają? Jaki bezpieczniejszy sposob mozecie polecic, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to włozenie sobie w dupsko. Przechodzi sie przez skanery? Czy poprostu Litwa, kraj w unii, wyjebane na kontrole, szkolna wycieczka przejezdza jak chce?
  • 2090 / 512 / 0
Jaki bezpieczniejszy sposob mozecie polecic, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to włozenie sobie w dupsko. Przechodzi sie przez skanery?
Jakie skanery? %-D Ne terenie Unii Europejskiej można przekraczać granicę normalnie, w dowolnym miejscu.
Czasem losowo wybiorą jakiś samochód do kontroli. Jednak nawet rzadko na granicy a raczej w strefie przygranicznej.
Jest trzepanie, psy wąchają?
Rutynowych przeszukań osobistych nie ma. Przynajmniej nic o tym nie słyszałem. Zostaniesz poproszony o pokazanie dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium Litwy i tyle.

Chyba, że policja będzie z psami. Wtedy one na pewno wyczują marihuanę, praktycznie co byś nie zrobił.
Bo raczej nie ma w 100% skutecznego i pewnego sposobu na oszukanie psów. A to jest prawdopodobne.
Znajomy został właśnie w ten sposób złapany na terenie Niemiec przewożąc marihuanę z Holandii.
Z tego co pamiętam mówił, że został ukarany grzywną w wysokości 500 EURO, oraz musiał wrócić z Niemiec na swój własny koszt, bo zabrano go z busa na posterunek.
  • 984 / 6 / 0
nigdy nie sprawdzali autokarów jak jeździłem po Europie, a tam w ogóle jest granica? to nie Shoengen? zawsze kolego możesz zapakować w papierek i zjeść na widok psa, tylko miej czym popić!

musisz mieć chyba 13 lat albo być gejem żeby wsadzać gandzie w dupę...
głupio wyszło...
  • 16 / / 0
Problem z gejami? :P Doczytałem dokładniej o strefie shengen, pakuje w majty i mam nadzieje ze nie będzie im sie zbierac na rutynowe przeszukanie. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, pozdrowionka :))
  • 0 / / 0
Witam. Jestem nowy na forum więc nie wiem czy dobry dział, jeśli zły - wybaczcie. W niedługim czasie, czeka mnie wyjazd do Włoch ze znajomymi, chcieliśmy zaopatrzyć się co nieco u nas w kraju. Jedziemy minibusem 6 osobowym. Mogą być kłopoty? Trudno jest przewieźć? Z góry dzieki za odpowiedz
  • 122 / 8 / 9
Tak jak było pisane wcześniej, są tylko czasem rutynowe kontrole. Nie ma już włąściwie granic w UE. Taka sama szansa, że Cię trzepną, jest w Polsce przy normalnym podróżowaniu. Trzeba tylko uważać, gdybyście jechali przez granice Szwajcarji ale to raczej nie po drodze...
  • 279 / 24 / 0
Miałem taką kontrole jadąc autokarem na litwe własnie, pokazałem dowód osobisty i se poszli.
Uwaga! Użytkownik boomer nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 5315 / 953 / 0
28 kwietnia 2018Lekky pisze:
Witam. Jestem nowy na forum więc nie wiem czy dobry dział, jeśli zły - wybaczcie. W niedługim czasie, czeka mnie wyjazd do Włoch ze znajomymi, chcieliśmy zaopatrzyć się co nieco u nas w kraju. Jedziemy minibusem 6 osobowym. Mogą być kłopoty? Trudno jest przewieźć? Z góry dzieki za odpowiedz
Jechałem autokarem na Sycylię , zero kontroli przez całą trasę.
Wszystko co pisze to fikcja literacka która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, historię opisywane na forum to moje sny.
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.

[img]
Ucieczka zakończona w jeziorze

Próba uniknięcia odpowiedzialności doprowadziła do serii niebezpiecznych i irracjonalnych zachowań. 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Finalnie wskoczył do jeziora i próbował pozbyć się narkotyków. Policjanci z Chodzieży zatrzymali sprawcę, który w ujawnionym pakunku posiadał ponad 50 gramów narkotyków.

[img]
Niemal 3 tony kokainy pod ziemią. Policja przejęła rekordową kontrabandę

Australijska policja skonfiskowała 2,7 tony kokainy, ukrytej w plastikowych pojemnikach zakopanych pod ziemią na obrzeżach Sydney. Wskazano, że to rekordowa ilość narkotyków przejęta w tym kraju.