biorę 2 tabl. dziennie
A jak to bierzesz 2 tabletki rano? rano i w południe czy rano i wieczorem
Sertralina działa ok. 24 h.
Odkryfca pisze:biorę 2 tabl. dziennie
A jak to bierzesz 2 tabletki rano? rano i w południe czy rano i wieczorem
KOCHAM SERTRALINĘ! Zero fobii społecznej, zero depresji, zero zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych!!!
jak bedzie gorzej niz jest to sie zastanowie, w sumie bylem u lekarza zeby wyciagnac recke na benzo i zolpidem, a on mi sertraline zapisal;/
tehacek pisze: dostalem sertahexal, ale pierdole to chyba, jak mam sobie podarowac cpanie zeby sie tym leczyc ;/
jak bedzie gorzej niz jest to sie zastanowie, w sumie bylem u lekarza zeby wyciagnac recke na benzo i zolpidem, a on mi sertraline zapisal;/
Dlaczego masz se darować ćpanie?
Ja ćpam i biorę już prawie rok.
Dwa - wiecie jaki inny lek może przepisać lekarz w przypadku braku poprawy (a raczej - występowania tylko lekkiej poprawy) czy nie ma na to żadnej reguły i nie można powiedzieć nawet przykładowo? Żeby z chęci posiadania piły mechanicznej nie wymienić siekierki na kijek...
A co do drugiego faktu to lekarz pewnie zapisze ci to co w jakims watku opisal opiat to jest albo paroksetyne albo wenlafaksyne albo moze fluoksetyne albo jakies jeszcze inne gówno zalezy co mu strzeli do głowy.
P-paranoi pisze: Piszecie o negatywnych efektach psychicznych na początku stosowania Sertraliny, a czy zaobserwowaliście jakieś inne? Czy odczuwane nudności, zawroty głowy i czasami poczucie lekkiego "odpływania" przy zamkniętych oczach może być spowodowane przez ten lek? Lekarz twierdzi, że nie, ale nie widzę jakichkolwiek innych przyczyn i stąd pytanie - czuliście coś podobnego? Albo inne negatywne działanie na organizm?
Dwa - wiecie jaki inny lek może przepisać lekarz w przypadku braku poprawy (a raczej - występowania tylko lekkiej poprawy) czy nie ma na to żadnej reguły i nie można powiedzieć nawet przykładowo? Żeby z chęci posiadania piły mechanicznej nie wymienić siekierki na kijek...
Obecnie IMO sertralina jest NAJLEPSZYM SSRI na rynku, jeśli chodzi o cenę, jakość, wpływ na organizm.
Dam ci link do obszernego artykułu, sam poczytaj. Nie zwiększa poziomu prolaktyny jak inne SSRI, nie ma wpływu na receptory histaminowe, adrenergiczne, cholinergiczne (nie będziesz senny, nie będziesz miał rozmazanego wzroku, nie będzie Ci serce zapierdalać). To najlepszy jaki stosowałem a stosowałem sporo antydepresantów różnych.
Tutaj art: http://www.termedia.pl/magazine.php?mag ... e=ABSTRACT
Generalnie zalecam zostać przy SSRI, dopiero gdy po nich nie ma poprawy to brać się za mocniejsze leki np. TLPD.
Ogólnie moje zdanie na temat dostępnych na naszym rynku leków p/d typu SSRI/SNRI:
Fluoksetyna - za wolno się rozkręca, na efekty trzeba czekać 4 tyg.
Paroksetyna - najsilniejszy SSRI, ale ma sporo efektów ubocznych, bo ma wpływ na różne receptory, blokuje różne enzymy wątrobowe i w ogóle.
Sertralina - na drugim miejscu hamuje silnie wychwyt zwrotny serotoniny a także DOPAMINY, nie ma interakcji prawie żadnych z innymi lekami, nie ma wpływu na żadne receptory praktycznie, nie wpływa prawie wcale na enzymy wątrobowe (lekko na CYP2D6, ale to naprawdę nieznacznie). Generalnie najlepszy lek dla ćpunów/lekomanów/psajkodelikowców - zero interakcji praktycznie. Zaczyna działać już po *7 dniach* a pełen efekt terapeutyczny osiąga po 2 tyg. THE BEST IMO!
Citalopram, escitalopram - generalnie dobre ale trochę słabe SSRI. Mało efektów ubocznych. Dobre na lajtową depresję.
Wenlafaksyna - no tutaj mogą być problemy seksualne ze względu na wpływ na noradrenalinę, może być bezsenność no i jest trochę drogi :/
Fevarin - hahahahahaha, totalny nie wypał. Nie wiem kto tego używa. Słabizna i gówno. Nie pamiętam nazwy substancji, podałem nazwę handlową.
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Marihuana a metabolizm. Naukowcy odkryli zaskakujący wpływ konopi na organizm
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że związki zawarte w konopiach mogą wpływać na wagę i metabolizm w sposób bardziej złożony, niż dotąd przypuszczano. Eksperymenty na myszach sugerują, że za potencjalne korzyści metaboliczne mogą odpowiadać nie tylko THC, ale również inne substancje obecne w marihuanie.
Mentzen radzi młodym, by pili alkohol i palili. "Nie piją (...), nie ma z tego dzieci"
Zdaniem Sławomira Mentzena młodzi ludzie powinni robić tylko trzy rzeczy: uczyć się, pracować i... pić alkohol. Swoimi przemyśleniami prezes Nowej Nadziei i lider Konfederacji podzielił się w środę, 20 maja, podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina.
Powiedziała policji, że ktoś ją śledzi. Została zatrzymana za... posiadanie narkotyków
Zaalarmowała policję, że ktoś ją śledzi – usłyszała zarzuty za posiadanie narkotyków. 31-latka z Dobroszyc poprosiła funkcjonariuszy o pilną pomoc. Jak się okazało, jej zachowanie mogło mieć związek z działaniem substancji psychoaktywnych. Oleśniccy policjanci zostali postawieni na nogi przez 31-letnią kobietę z Dobroszyc. Spanikowana zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że śledzą ją podejrzani mężczyźni. Na dodatek grożą jej i wyzywają. Kobieta wyraźnie obawiała się o swoje bezpieczeństwo i prosiła o natychmiastową pomoc.
