Więcej informacji: Kannabinoidy w Narkopedii [H]yperreala
10 lutego 2018NieZaczynaj pisze: jaki kannacz wyszedł po zbadaniu?
Grudzień 2016.
Chujoszka, bo jak nakurwiałem całą fifkę prochu i dostałem efektu dyso(drgawki, kontaktu zero), to mnie podpierdolili starym . CHUJ wam do ryja cweluchy! Kara i te przebywanie w oddzielnej strunie haha, to piękne.
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
Kiedyś wyjarałem lola z synt. canna (daaaaaaaaaawno temu) - szczerze profil fazy porównałbym do dysocjantów bardziej. Obok palenia to nawet nie stało.
30 grudnia 2017HaileEris23a pisze: firmy [...] produkujące syntetyczne cannabioidy wypuściły na rynek coś co jest tak naprawdę w różnych szczepach konopii na cały świecie ?
Jednak taki przypadek wydaje mi się mało prawdopodobny.
Konopie są genetycznie przystosowane do biosyntezy fitokannabinoidów - THC, CBD, CBN, THCV itd...
RC kannabinoidy mają zupełnie inne molekuły, więc jest wysoce nieprawdopodobne że te same enzymy mogłyby je wytworzyć.
Cannabis produces CBD-carboxylic acid through the same metabolic pathway as THC, until the last step, where CBDA synthase performs catalysis instead of THCA synthase.
W roślinach innych niż konopie - już prędzej. Poszukaj info o Maconha Brava. Nie wiadomo co zawiera ale klepie. Trochę jak dyso. https://neurogroove.info/trip/maconha-b ... -marihuana
skąd wzieli pomysł na daną cząsteczkę psychoaktywną syntetycznego kannabioidu
https://en.wikipedia.org/wiki/Parahexyl
Ale to bardziej wyjątek niż reguła, bo np:
https://en.wikipedia.org/wiki/UR-144 ta cząsteczka mało przypomina THC, tak samo AMki, PINACZki itp...
A te współczesne RC, to wymyślają byle obejść bany w różnych krajach, i byle dobrze klepało receptor CB1, bo im mniejsze Ki tym lepiej (dla producentów) bo taniej w przeliczeniu na "fazę". :kotz: :wall: :emo:
Paliłem kiedyś haze co klepał jak mocarz , więc stąd ta teza że syntetyki to tylko laboratoryjny lustrzany obraz naturalnego cannabioidów z jakiegoś tam szczepu.
Podobieństwo haze i "mocarza" (tego co powodował masowe hospitalizacje?) może mieć szereg przyczyn:
Czy widziałeś krzak z którego ten haze pochodził? (mógł być fałszowany)
Czy uwzględniasz wpływ S&S, innych substancji (nawet głupi alkohol wzmacnia marihuanę), stężenia kannabinoidów?
Konopie posiadają w sobie szereg substancji wzmacniających high: CBD (inhibitor FAAH, agonista 5-HT1A), myrcen (zwiększa przepuszczalność bariery krew-mózg). Dobrze wyhodowana marihuana, spalona w dużej ilości (albo mocny ekstrakt - dabs) może pokarać.
Mam przeczucie że jest wiele niedocenionych naturalnych kannabinoidów. https://en.wikipedia.org/wiki/11-Hydroxy-THC, https://en.wikipedia.org/wiki/Tetrahydrocannabivarin - to przykłady psychoaktywnych.
ENTEOGENY PRAWEM, NIE TOWAREM!
Układ nagrody kurwą jest.
Dlaczego człowiek zachowuje się po tym, jakby było cofnięty w rozwoju? :P Tak naprawdę wcale mnie to nie śmieszy, tylko przeraża, ale po tym całym Mocarzu to przecież koleś zwijał się z bólu, krzyczał, a potem i tak nic nie pamiętał. Co jest powodem tak irracjonalnych zachowań?
Chciałabym, aby mi ktoś wytłumaczył, co się wtedy dzieje w ludzkim mózgu i dlaczego. Tak może na chłopski rozum..
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
Marihuana w psychiatrii. Dlaczego „nie leczy” nie oznacza „nie działa”?
Mnisi szmuglowali narkotyki. Ukryli je za fałszywymi ściankami
22 buddyjskich mnichów zostało aresztowanych na międzynarodowym lotnisku w Kolombo w Sri Lance. W ich bagażach znaleziono łącznie około 110 kilogramów marihuany.
Lepsza dostępność do terapii dla osób uzależnionych od opioidów
Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw. Nowe rozwiązania zwiększają dostęp do leczenia osób uzależnionych, upraszczają procedury dla instytucji publicznych oraz umożliwiają skuteczniejsze udzielanie pomocy medycznej.
Badanie: użytkownicy psychodelików mogą inaczej przetwarzać emocje
Użytkownicy psychodelików inaczej przetwarzają emocje, m.in. szybciej rozpoznają zagrożenie - wynika z badania UJ. Kierujący nim prof. Michał Bola podkreślił, że przeciera ono szlaki w obszarze neuroobrazowania użytkowników psychodelików, jednak pełne zrozumienie ich wpływu na mózg wymaga wielu lat pracy.
