Ma wejść prawo, według którego do substytucji będą mogły kwalifikować się osoby poniżej 18 r.ż., oczywiście za zgodą rodziców.
Substytucja będzie traktowana jako jedna z pierwszych form pomocy osobie uzależnionej od opiatów, a nie tak jk obecnie, jako ostatnia deska ratunku.
I kolejna rzecz, są plany wprowadzenia w życie 3 i 5 progu.
3- będąc na programie niemożna przyjmować niczego dożylnie, zabronione są opiaty, ale pacjent nie musi rezygnować z innych substancji. Coś takiego na niektórych programach jest, ale nie według prawa tylko nieoficjalnie.
5 - substytut będzie wydawany na receptę, raz na 3 miesiące, i co 3 miesiące wymagana będzie wizyta u lekarza i terapeuty.
Do tej pory wszystkie 5 progów występuje w innych krajach lecz nie w Polsce. U nas dostępny jest teoretycznie próg 1 i 4.
Through the ages she's heading West
From far away
Stays for a day
Never a frown with golden brown
13 maja 2018Opiotrek pisze: Witam, pytanie z innej beczki. Jesli dostane sie na program ale mieszkam 50 km od poradni to da sie jakos zalatwic z nimi bupre na pare dni ? Widzę w programie jedyną droge wyjścia, bardzo mi zalezy na trzezwym życiu. Babka z przychodni przez telefon powiedziala tak- " 50 km od nas.. hmm.. niech pan sie nie martwi, cos wymyslimy, prosze przyjechać" ps. Jestem uzalezniony od Tramalu kody maku/morfiny.
No a dopiero 12/12 mam termin na kwalifikacje do kolejki programu, także jak się domyślam jest masa wjebanych i masa chętnych
12 opakowań Bunondolu 0.4 mg za ~10 zł paczka, to już atrakcyjna cena.
[mention]jezus_chytrus[/mention] no tylko boje się tych niskich dawek na bunondolu
Ja bym kombinował tak - znalazł lekarza, który będzie skory wypisać Bunondol. Po miesiącu (czy kiedy tam zacznie się kończyć - na kolejnej wizycie) powiedzieć, że bardzo dobrze działa, nie ma głodu itp, ale trzeba brać aż X tabletek, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Wtedy dopiero zasugerować zmianę na Bunorfin / Suboxone (choć na cholerę Ci Naloxon). Moim zdaniem szansa dużo większa, niż gdybyś prosił o Rpw na starcie.
GIF: Nielegalny handel w sieci lekami narkotycznymi zaczyna się od legalnej recepty [WYWIAD]
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Coraz więcej zatruć dopalaczami wśród nieletnich. Rzeczniczka Praw Dziecka apeluje do MEN
Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak ponownie zaapelowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wzmocnienie edukacji o dopalaczach i substancjach psychoaktywnych w szkołach. Powodem są rosnące statystyki dotyczące zatruć dopalaczami wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Według danych systemu SMIOD w 2024 roku odnotowano 557 interwencji medycznych związanych z podejrzeniem zatrucia nowymi substancjami psychoaktywnymi.
Prawie 60% rynku e-papierosów w Polsce to szara strefa
Prawie 60 proc. polskiego rynku e-papierosów funkcjonuje poza jakąkolwiek kontrolą państwa. Nowy raport Fraunhofer IIS pokazuje, że Polska jest jednym z europejskich liderów nielegalnego obrotu produktami do waporyzacji, a skala problemu może rosnąć jeszcze szybciej niż dotychczas.
Rzeczniczka praw dziecka apeluje o edukację w zakresie skutków dopalaczy
Rzeczniczka praw dziecka ponowiła swój ubiegłoroczny apel skierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej o podjęcie działań edukacyjno-informacyjnych na temat szkodliwości dopalaczy we wszystkich placówkach oświatowych. Problem jest powszechny, a obecny wśród dzieci i młodzieży trend sięgania po dopalacze nie maleje. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz więcej przypadków zatruć spowodowanych sięganiem po substancje psychoaktywne.
