Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy uważasz ,że Ashwaganda działa?
1.TAK
100
62%
2 .W miksach
4
2%
3.Trochę
36
22%
4.Nie
22
14%

Liczba głosów: 162

ODPOWIEDZ
Posty: 554 • Strona 5 z 56
  • 145 / / 0
Właśnie w ciągu dnia coś boje się brać z obawa przed zamuleniem czy zasypianiem.
Ale mówisz, że dalej dodaje pewności siebie i nie ma co się bać ospałości?

W ogóle to roślina o świetnym, bardzo pozytywnym spektrum działania-podobnie jak gotu kola.
  • 414 / 47 / 0
Nie wiem jak sama Ashwagandha. Tak jak pisałem, łączyłem ją z Macą, Kakao, Lewoskrętną wit. C i magnezami, więc u mnie to był efekt combo. Ale ta pewność siebie i elokwencja były następstwami, przyjęcia właśnie jej. I to właśnie ona była brakującym ogniwem zespajającym te suple w 1 całość.

Ogólnie spróbuj i przekonaj się sam :)

PS: Gotu kola, hmm... dzięki za cynk - sprawdzę ją ;)

Pozdro!
5-HO-La La LaND
  • 527 / 6 / 0
spoko mace mam więc spróbuję mixa
A Gotu bardzo polecam, fajny smak i super trzyma umysł na wysokim poziomie.
  • 2 / 1 / 0
Roslina ta jest jedną z niewielu, których działanie zauważam od razu i mam pewność, że to nie placebo. W subtelny, acz wyraźny sposób nieweluje psychiczne i fizyczne napięcie. Co ciekawe, gdy biorę ją, gdy nie mam stanów nazwijmy to "stresowych" działa inaczej- indukuje lekką anhedonię i wyjebkę, która jednak szybko mija. Fajnie działa na sen. Nie piłem herbatki, żułem cięty korzeń w ilości hmm... szczypty. W każdym razie polecam, szczególnie zestresowanym! :-D
  • 19 / 1 / 0
Dzień dobry :) Popijałem sobie wywary z 2 kopiastych łyżeczek, zalewałem mlekiem, żeby jakoś smakowało. No ale jednak trochę niewygodnie. Kupiłem cięty korzeń z MO. I teraz pytanie: Są jakieś przeciwskazania do połykania i popijania korzenia wodą? A może działa silniej i rozkłada się dłużej?
Jeżeli coś tu piszę to tracę czas i unicestwiam się. Ratuj.
  • 414 / 47 / 0
Ja mam korzeń mielony. Zalewam odrobiną wody i przełykam - działa zacnie i żadnych negatywów nie widzę ;)

Myślę że nic Ci się nie stanie, po prostu będzie wolniej wjeżdżał. Może następnym razem spróbuj zmielonego - ta forma jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

:)
5-HO-La La LaND
  • 1893 / 181 / 0
Ja ten z MO mielę w młynku.
  • 4 / / 0
Kupiłem kiedyś w celu regeneracji wrażliwości receptorowej. Rano 500mg, wieczorem 1g i spełnia swoje zadanie p/lękowe czy nasenne. Co więcej ja bardzo odczułem wzrost potencji.
  • 1 / / 0
Witam, zakupiłem ostatnio ash w kapsułkach na sen bardziej chciałęm ekstrakt 230mg w jednej i pytanie jak to dawkujecie? Widze po wpisach że niektórzy biora również rano, brałem na noc ale jak na razie kilka godz tylko spałem. Co z rana brać i łączyć z ash żeby móc normalnie funkcjonować? BLESS!
  • 145 / / 0
Lepszy cały korzeń będzie? Bo aktualnie mielony mi się skończył i zastanawim się czy żucie nie będzie lepsze ;-) Potencja u mnie również na plus.
Kurna co za roślina! Jak tak sobie myśle to typowy żeńszen wymięka.
ODPOWIEDZ
Posty: 554 • Strona 5 z 56
Newsy
[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Bochnia. Policja ujęła dilerów narkotyków. W garażach przy KN-2 urządzili „biuro” i magazyn

Małopolscy policjanci zlikwidowali „przedsiębiorstwo” zajmujące się handlem narkotykami. Wynajmowane garaże przy jednej z ulic w Bochni spełniały rolę biura oraz magazynu ze środkami odurzającymi. Zabezpieczono duże ilości środków odurzających oraz zatrzymano 4 osoby.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.