Z drugiej strony, jak nie benzo to opoi.
Opiaty również działają nasennie.
co do samych benzo- najlepszy lulacz to estazolam <3
wkurwionygnoj pisze:Ja od siebię polecę Mydocalm, zawiera barbi oraz poboczne składniki, ale zdaje się robić dobrą robote.
Wierutne kłamstwa, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd ! Mydocalm i Mydocalm Forte zawiera tylko Tolperizon który nie działa na GABA ani w ogóle nasennie. Tolperizon to jedyna substancja tego leku :old: !
Pewnie ci się pomyliło z preparatem o nazwie Milocardin - zawierającym fenobarbital i bromizowal. Ale i ten tak średnio nasennie się nadaje ma moc porównywalną do średnich benzo i duże dawkowanie.
Sem pisze:ja polecam olanzapinę z neuroleptyków.
@up potwierdzam, mydocalm nie usypia.
Imo zanim wytoczy się ciężkie działa takie jak neuroleptyki, czy nawet ogólnie psychotropy, warto spróbować czegoś lżejszego.. Skoro dziewczyna pisze, że po benzo czuje się otumaniona, to po neuroleptykach na pewno nie będzie jej lżej!
- krople walerianowe - bez recepty, koszt ok. 3zł, mi pomogły zasnąć nieraz.
- antyhistaminy - hydroksyzyna, prometazyna, albo bez recepty - difenhydramina (apap noc). Niektórych nawet usypiają inne antyhistaminy, które nie są typowo nasenne - cetyryzyna, loratadyna. Do wyboru, do koloru ;)
- tyzanidyna (sirdalud) - lek zwiotczający mięśnie szkieletowe, ale działa też nasennie. Po zażyciu nie ma właściwie innej opcji, niż położyć się spać, bo człowiek cały mięknie
Jeżeli nic z tego typu rzeczy nie przynosi efektów, imo dopiero wtedy można się zabierać za psychotropy. Ja bardziej od neuroleptyków polecałabym TLPD - doksepina, opipramol (w małych dawkach).
scat pisze:scat poleca
Przeniosłam całą dyskusję z "Środki nasenne nie benzo" tym samym usuwając wątek, żeby się nie dublowały. /missiv
I wargi mi spierzchły od suszy
w duszy.
47828580/missiv@protonmail.com - napisz mi coś miłego
MIRTAZAPINA <3
usypia konkretnie, dziś sam na sen po lekkim alko-ciągu
zażyję chlorprotixen 15 + mirtazapina 30 (no i alko i mj)
po prostu muszę złapać z 8 godzin snu tej nocy
PierwotnyWilk pisze:wkurwionygnoj pisze:Ja od siebię polecę Mydocalm, zawiera barbi oraz poboczne składniki, ale zdaje się robić dobrą robote.
Wierutne kłamstwa, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd ! Mydocalm i Mydocalm Forte zawiera tylko Tolperizon który nie działa na GABA ani w ogóle nasennie. Tolperizon to jedyna substancja tego leku :old: !
Pewnie ci się pomyliło z preparatem o nazwie Milocardin - zawierającym fenobarbital i bromizowal. Ale i ten tak średnio nasennie się nadaje ma moc porównywalną do średnich benzo i duże dawkowanie.
Racja, wybaczcie moje roztrzepanie, faktycznie mogłem się upewnić.
Ale dzięki za poprawienie i sprostowanie.
Swego czasu był w ofercie taki środek "sqxvodka", czy coś. Nadawało się tylko do spania.
luminal, jedyne chyba barbi w Polszy.
Dobra to powiem tak:
potrzebuję np czegoś jak musze zasnąć a widzę że ciężko idzie, a rano mam się obudzić bardzo wcześnie. Czyli np spać 6 godziny i być przytomny. Spędzić w miarę aktywnie dzień na uczelni i potem. Co najlepsze?
Wynotowałem z waszych wypowiedzi:
kwetiapina
difenhydramina
waleriana
tiscevin
estazolan
midarolam
mirtazapina
tyzanidyna
doksepina
opipramol
DrFuture pisze:
Dobra to powiem tak:
potrzebuję np czegoś jak musze zasnąć a widzę że ciężko idzie, a rano mam się obudzić bardzo wcześnie. Czyli np spać 6 godziny i być przytomny. Spędzić w miarę aktywnie dzień na uczelni i potem. Co najlepsze?
Cóż najlepiej by było to Estazolam/Zopiklon w tej sytuacji.
ew. Midazolam ale trzeba uważać na uzależnienie i tolerancję.
Difenhydramina - była by dobra, ale krótkotrwale na maks. 3-4 noce bo tolerka szybko rośnie i przestaje działać + szkodliwy na wątrobę paracetamol (w polskich preparatach) chyba że masz czystą formę.
Waleriana i tyzanidyna to bardziej zabawki których można użyć od czasu do czasu ale szału nie będzie, mają dosć słabe działanie więc mogą pomóc jak nie chcesz być zamulony.
Kwetiapina by się nadała w dawkach 12,5-25mg ale to i tak raczej weekendowo żeby się dłużej wyspać , bo może być lekka zamuła z rana i możesz spać długo ale nie koniecznie musi tak być może być że po 8-9 godzinach będziesz funkcjonował normalnie. U mnie występuje zwykle sedacja na nastepny dzień, ale możesz sprawdzić jak na ciebie zadziała.
O innych środkach silniejszych od kwetiapiny nie ma raczej co myślec jeśli chcesz spać 6 godzin i wstawać bez zamuły.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/9/966c4df1-692e-47db-a05f-a51d55d8e1d4/lab-grown-lsd.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250506%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250506T123002Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=b065912c0aa8a20d2fa692281bf34469423a8108fa4cfc18ebad5796934da25f)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cannabe-a.jpg)
W Sejmie dyskutowano o depenalizacji marihuany. Co wynika z najnowszego raportu?
W Sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Depenalizacji Marihuany. Podczas spotkania zaprezentowano raport „Między potrzebą a kontrolą” dotyczący aktywnych użytkowników marihuany w Polsce. Temat wywołał sporo emocji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/prof._marcin_wojnar.png)
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia
Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.