Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
Jeśli acetylowałeś samym bezwodnikiem, to musisz pamiętać o paru rzeczach: po pierwsze idealnie wysuszyć otrzymaną wolną zasadę morfiny (troszkę wypełniaczy tam będzie, ale, jeśli tak, jak piszesz roztwór nie był śliski przy rozcieraniu między palcami, to została ich minimalna ilość),
po drugie: użyć tyle bezwodnika, by cała zasada morfinowa rozpuściła się w nim i nie śpieszyć się z odparowywaniem.
Jest zasadnicza różnica w jakości towaru, gdy acetylacja była prowadzona przez 5 minut w porównaniu do tej, którą prowadziliśmy przez 15 minut. Nie spieszyć się, powolnymi, długimi ruchami, to i nie przypalimy. Jeśli nie chciało Ci się rozpuścić, to co wykonałeś, nawet jeśli gotowałeś to, to znaczy, że pożałowałeś bezwodnika i tylko zacetylowałeś, a nie powstał octan heroiny, 6-MAM i 3-MAM. Lepszy jest w takiej sytuacji kwasek cytrynowy od wit. C (kw. askorbinowego), poza tym, jeśli przypaliłeś, to dupa blada. Prawidłowy kolor otrzymanej substancji po odparowaniu bezwodnika jest szarawy, jeśli będzie jasnobrązowy, to nie ma jeszcze tragedii, po rozpuszczeniu tego co otrzymałeś w wodzie (dajemy 6 - 8 ccm wody na produkt z jednej MST 200), powinniśmy otrzymać roztwór o kolorze moczu max, a nie jak czasami bywał odpał o kolorze Coli.
Ot, takie drobne porady praktyka.
Scalono - tur3k
Jeśli chodzi o czas, w jakim ma się osadzić zasada morfinowa na tłoczku strzykawki, to zazwyczaj jest to max. 20 minut. Po tym czasie, roztwór nad osadem powinien być tylko w niewielkim stopniu mętny, prawie klarowny. Aby wszystko osadziło się na dnie, trzeba czekać kilka godzin, po 20 minutach ponad 95% zasady morfinowej osiądzie na dnie.
Ponieważ nie mogłem już edytować, proszę o scalenie z postem powyżej.
God Fuck USA
Prawica jest bardziej odrażająca od obrzyganej :kotz: , psiej kupy leżącej na trotuarze.
PiS-ory brudne liżą wory, a Kukizowcy i narodowcy pałają miłością do cipy owcy.
KORWiN vs. Nowoczesna: bitwa dwóch gówien w sedesie.
stary dziad pisze:powiadomionko
God Fuck USA
Prawica jest bardziej odrażająca od obrzyganej :kotz: , psiej kupy leżącej na trotuarze.
PiS-ory brudne liżą wory, a Kukizowcy i narodowcy pałają miłością do cipy owcy.
KORWiN vs. Nowoczesna: bitwa dwóch gówien w sedesie.
Później,gdy zaczynało brakować wszystkiego,ze względów ekonomicznych, wkraplano bezet do rozpuszczalnika.Wynika z tego,że rozpuszczalnik,aceton czy jakikolwiek rozpust organiczny jest jedynie środowiskiem w jakim zachodzi reakcja acetylacji i nie jest dla tej reakcji niezbędnym.
Tak to wygląda i nie chce być inaczej.
Ja jednak zawsze acetylowałem w środowisku acetonu/rozpuszczalnika/chloroformu, była to po prostu oszczędność bezwodnika. Choć najlepszy towar wychodził, gdy acetylowało się na dwa razy, najpierw dodając do roztworu alkaloidów w acetonie, a później po odsuszeniu do "szkliwa" (u nas tak się na to mówiło), skrapiało się je jeszcze raz bezwodnikiem, jak najmniejszą ilością, tak, by szkliwo się upłynniło i znów suszyło. Nie było wówczas bata, by pojawiła się jakakolwiek, choć najmniejsza reakcja histaminowa, żadnych "igieł i szpileczek" (jak śpiewał o tym bodajże zespół Sweet: "Pins & needles :-D ), czyli acetylowało się idealnie.
Uch, dawno to było.
God Fuck USA
Prawica jest bardziej odrażająca od obrzyganej :kotz: , psiej kupy leżącej na trotuarze.
PiS-ory brudne liżą wory, a Kukizowcy i narodowcy pałają miłością do cipy owcy.
KORWiN vs. Nowoczesna: bitwa dwóch gówien w sedesie.
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Druga poprawka i marihuana. Amerykański SN wydał ważny wyrok ws. broni
Sąd Najwyższy USA jednomyślnie orzekł w czwartek, że rząd federalny nie może pozbawiać prawa do posiadania broni osób okazjonalnie używających marihuany, uznając, że ściganie karne na tej podstawie narusza drugą poprawkę do konstytucji gwarantującej to prawo.
"Narcos z Podlasia" skazani. Ich narkotyki miały zalać polski rynek
Meksykańscy narcos, którzy produkowali metamfetaminę na Podlasiu, zostali skazani przed sądem w Białymstoku. To pierwszy przypadek w Polsce, który pokazuje zmianę modelu działania karteli - zamiast szmuglować narkotyki do Europy, wysyłają "kucharzy". Tylko w Polsce toczą się procesy jeszcze dwóch innych grup z Meksyku.
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków
Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.
