Z agawy ( dla mniej wtajemniczonych -Agawa jest to sukulent z rodziny amarylkowatych z ktorej robni sie takze tequile ( wbrew pozorom nie z kaktusa)
ściąga się sok trzy razy dziennie, otrzymując 5-8 l soku przez kilka miesięcy do pół roku, uzyskując z jednej rośliny 1200 l i więcej soku . Ilość wydobywającego się soku z agawy jest wręcz zdumiewająca , gdyż roślina ta rośnie na pozbawionej prawie wody, kamienistej glebie o charakterze wulkanicznym.
Sok otrzymany tą drogą służy do dalszego przerobu tradycyjnie wlewa się go do worków zrobionych ze świeżo ściągniętych skór świńskich lub wołowych, sierścią do środka.Worki zawiesza się na żerdziach, gdzie zachodzi fermentacja, dając w rezultacie opalizującą pulque, o zawartości 8-12% alkoholu.
Poza alkoholem pulque zawiera trujący halucynogenny alkaloid mescalinę, powodującą euforię i stany odurzenia, połaczone z barwnymi halucynacjami wzrokowymi oraz, dłużej trwające, zaburzenia osobowości.
jeszcze dodam ze dawniej w Mexyku produkcja pulque nie była zakazana teraz już tak , mimo to jak można by się domyśleć jest ona nadal nielegalnie produkowana.
ps: ( do moderatorów: nie wiedzialem gdzie umieścić ten wątek bo jest to niby alcohol a z drógiej strony halucynogen , więc umieściłem to tutaj )
tutaj masz trochę na ten temat:
http://www.tequilamescal.com/pulque.htm
nie wiem gdzie taki bzdury przeczytałeś, w agawie nie ma meskaliny a pulque to zwykły alkohol podobny do mezcalu
tutaj masz trochę na ten temat:
http://www.tequilamescal.com/pulque.htm
Muertogatito
nie jestem ci w stanie powiedziec czy sie da czy nie dowiem sie z pewnych zrodel i dam znac ;)
Poza alkoholem pulque zawiera trujący halucynogenny alkaloid mescalinę
muertogatito pisze: no spoko, ale czy da się to otrzymać w domowych warunkach? Mam kilka jebitnych agaw, ale nie mam wołowych skór. Może być skóra z kota?
Na kale kota można uprawiać grzybki!
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/4/4a1cddf3-42f5-401b-b5a6-6f593d2841b6/obscure-research-chemicals.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250430%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250430T023202Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=4460f1643b4b51daac3273750b72cc42f357244ff93f75e930bf6ea8e3bd36f0)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cognitivemarijuana.jpg)
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/krysztalowycamping_0.jpg)
Baner reklamujący sprzedaż mefedronu wisiał na płocie sopockiego kempingu
Na ogrodzeniu kempingu przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie zawisł baner z kodem QR, który po zeskanowaniu prowadził do strony oferującej sprzedaż mefedronu. To kolejny przypadek, po niedawnych doniesieniach z Gdańska, reklamowania sprzedaży narkotyków za pomocą umieszczanych w miejscach publicznych kodów QR.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/image-1-1038x692.png)
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych
W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/prof._marcin_wojnar.png)
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia
Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.