mam dość nietypowy problem. Od jakiegoś czasu widze świat podwójnie. Problem znika gdy patrze tylko jednym okiem. Byłem w kilku szpitalach i lekarze nie moga postawić diagnozy. Podejrzewam u siebie nużliwośc mięśni(szczególnie tych ocznych),mam niby wykryte zaburzenia przewodnictwa nerwowego(całkiem spore). Mocne papierosy bądź cygaro poprawiają obraz ale nie całkowicie,z tego powody myśle że inhibitory acetylocholinoesterazy powinny pomóc.
Jak trudno dostać recepte na np. neostygmine. Czy leki tej grupy powodują sporo skutków ubocznych? Może wy potraficie mi coś doradzić?
PS. co ja robie na forum o narkotykach :huh: nie biore żadnych takich substancjii(pale rzadko a kawa sie nie liczy
Przeniesiono do działu Zdrowie
Edytowano nazwę tematu.
| 13 |
Jeśli chodzi o leczenie to nie radziłabym się od razu pchać tutaj w farmakologię, gdyż są inne metody, a każda z nich dopasowana jest do przyczyny występowania diplopii. Często w leczeniu stosuję się tzw. okulary pryzmatyczne, które odpowiednio nakierowują widziany obraz nie zmieniając przy tym ruchliwości rogówki. Wspomniałeś o neostygminie - ciężko będzie Ci ją dostać jeśli nie masz zdiagnozowanej diplopii i nie jesteś na stałe leczony u neurologa, który ten lek może przepisać. Jeśli się leczysz to możesz porozmawiać z lekarzem i zasugerować ten lek, jednak tutaj radzę pójść do okulisty i przede wszystkim sprawdzić podstawową przyczynę występowania zaburzenia widzenia. Działanie niepożądane w przypadku neostygminy obejmują układ pokarmowy (biegunka, mdłości, zmniejszony apetyt).
Zaczynam leczenie SSRI razem z SDRI, ten wzrok powoduje u mnie swego rodzaju aspołeczność i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować...dosyć spora depresja i objawy narkolepsjii, może leki coś na to pomogą.
WIELKIE dzięki za odpowieź, mimo że podałeś znane mi już informacje to doceniam zaangażowanie.
Jeżeli problemem jest nieprawidłowa synchronizacja gałek ocznych to wtedy należy zastosować substancje poprawiające równowagę. Najlepsze substancje tego typu to antagoniści receptora histaminowego H3(np. betahistyna) lub antagoniści receptora alfa-adrenergicznego 2(np. yohimbina lub mirtazapina). Można również zastosować glutaminergiki(np. piracetam lub sunifiram). Glutaminergiki mają mniejszą skuteczność ale jeśli diplopia jest połączona z zaburzeniami typu dysocjacyjnego(derealizacja, dysocjacja, depresonalizacja) to są najlepszą opcją.
Diagnoza on-line - to nie diagnoza .
Imbir przez internet - nie zastąpi wywiadu .
on the junk-yard
now we are stunned minds
full of junk-goods
. Primum non nocere
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Farmakoterapia przewlekłego bólu w USA – nowy i nie do końca bezpieczny wzorzec
Okryte złą sławą leki opioidowe przez lata stanowiły w USA. fundament farmakoterapii przewlekłych dolegliwości bólowych. Naukowcy z Uniwersytetu Michigan zdecydowali się sprawdzić czy opioidy są nadal tak często wykorzystywane w leczeniu chronicznego bólu.
Mentzen radzi młodym, by pili alkohol i palili. "Nie piją (...), nie ma z tego dzieci"
Zdaniem Sławomira Mentzena młodzi ludzie powinni robić tylko trzy rzeczy: uczyć się, pracować i... pić alkohol. Swoimi przemyśleniami prezes Nowej Nadziei i lider Konfederacji podzielił się w środę, 20 maja, podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina.
Badanie: użytkownicy psychodelików mogą inaczej przetwarzać emocje
...czyli raz jeszcze na temat ostatnio omawiamy.
