Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 254 • Strona 2 z 26
  • 401 / 3 / 0
Oczywiście, że jest inna, masz lepiej, bo ktoś nad tobą czuwa i pilnuje.
Niemniej jednak substancja ta sama. Po prostu ci radzę, że jak poczujesz możliwość, że możesz i jesteś w stanie to zupełnie odstawić to to po prostu zrób. Im szybciej, tym lepiej. Nie daj się wkręcić w substytucję do końca życia, bo to trochę jak kalectwo. Niby normalne życie, ale zazdrościsz tym, którzy nie mają kuli u nogi.
In heaven everything is fine. You've got your good things and I've got mine.

http://www.youtube.com/watch?v=qHYNfitGBp4

---

„Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą.” opio-free :cool:
  • 33 / / 0
Miał ktoś problemy z żołądkiem po podaniu buprenorfiny?
  • 258 / 2 / 0
vlad777 pisze:
Miał ktoś problemy z żołądkiem po podaniu buprenorfiny?
Nie zauważyłem podobnych problemów.
Jeśli chodzi o samą substancje to według mnie nie jest warta zachodu - chyba że połączymy to z jakimś speedem (z chociażby fetą czy pentedronem komponuje się idealnie).

Dawki średnio 2mg I.V

Jednak jeśli na stole nie ma żadnego innego opio to wtedy wiadomo... :-D
You Are What You Use...!
Arylcyclohex = Two Steps From Hell
  • 12503 / 2425 / 0
IMO nie ma sensu psuć sobie żył buprą. Jeżeli ktoś posiada bunondol, dużo lepszą alternatywą jest rozkruszenie kilku tabletek (optymalnie 2) w pył i sniff. Działa wyraźnie mocniej niż podjęzykowo. Oczywiście nos mamy jeden i trzeba go oszczędzać.


13 kwi 2014, o 09:24, scalono | 13


Szukałem tutaj (i nie tylko) odpowiedzi na pytanie, czy biorąc bunodol jest jeszcze nadzieja na działanie kodeiny. Odpowiedzi były niejednoznaczne i raczej gdybająco-teoretyzujące. Postanowiłem sam się przekonać. Ale first things first.
Bunondol biorę od początku grudnia w dawkach mniejszych niz 4mg (6-8 tabletek 0,4 / doba).
Ostatnia dawka bupry wczoraj o 17 (4 tabletki). Dzis 450mg kodeiny o 10. Działanie - wyraźne, z grzaniem itp. Odczuwalna moc to chyba z 80% tego, co przed buprą.
Dziekuję za uwagę i oczywiśnie odradzam takie eksperymenta



10:22 2014-04-22, scalono | 13 |


Mały update do powyższego:
Kodeina wygrzała bardziej niż pisałem - zrobiła to z opóźnieniem. Wyglądało to tak, jakby dawka bupry, jaką codziennie w siebie ładuje jednak nie blokowała receptora. Pewnie to kwestia osobnicza, lub dawki bupry.
Teraz zażyłem wieczorną porcję bunondolu - brak PWD, którego się trochę obawiałem.
Niemniej jednak chciałbym ostrzec, że na peaku działania kody pojawiły się znacznie spłycony oddech.
Don't try this at home
  • 425 / 33 / 0
Jeśli kodeina działa to możesz łatwo przejść na nią i odstawić. Samą buprenorfinę odstawia się gorzej ale takie 2-3 tygodnie na kodeinie powinny to uczynić znośnym. Oczywiście jeśli chcesz odstawić opioidy.
  • 12503 / 2425 / 0
Tak, to jest jakiś scenariusz na odstawienie bupry. Biorę jednak w ramach substytucji. Oczywiście jestem od nie uzależniony, ale to nie jest tak degradujący i syfiasty nałóg. jak przy morfino / kodeino podobnych. Ów eksperyment przeprowadziłem tylko z ciekawości. Po wszystkim żałowałem wydanych 16,50 PLN. Jak już wybije czas na rozstanie z buprą (ale kiedy, nie wie nikt), to prawdopodobnie "zjadę" do najmniejszej możliwej dawki a następnie przesiądę się na jakieś małe dawki kodeiny (choć mam nadzieję, że to nie będzie koniecznie). Tak to wygląda u mnie w teorii, ale praktyka nauczyła mnie, że teoria u ćpuna (szczególnie opio), postanowienia, plany często ulegają zmianie : ) Puki co jestem bardzo zadowolony z bunondolu. Trochę odżyłem dzięki niemu, ciśnienie prysło od 1szej dawki i nie pojawiło się ani razu.
  • 425 / 33 / 0
Czujesz działanie bunondolu oprócz braku skręta i ciśnień?
  • 12503 / 2425 / 0
Tak, czuję działanie - bardzo subtelne. Nie mogę nazwać tego naćpaniem się. Przez pierwszy tydzień, może 2 działanie było nieco wyraźniejsze, ale w niczym nie przypominało stanu znanego użytkownikom morfiny / kodeiny. Od święta część dawki proszkuję i ładuję w nos - wtedy działa mocniej (jak na początku).
Podsumowując - bupra daje raczej stabilny stan ciała i ducha, inny od całkowitej trzeźwości, ale nie ma mowy o ciepełku, przysypianiu, swędzeniu itp. Myślę, że nawet podwyższenie dawki nie zmieniłoby jakoś znacząco sytuacji - słynne powiedzenie dot. bupry - less is more, more is less.
Pozdrawiam
  • 1680 / 266 / 0
Ja przeszedłem z programu bunondolowego na metadon. Zdecydowanie lepiej się czuję.
Największy przegryw na forum
  • 206 / 3 / 0
nie bardzo wiem w ktorym temacie takie pytanie zadac, ale nie moglrm znalezc informacji na ten temat. Czy jest sens leczenia się z uzależnienia tramoalowego bunondolem? O ile kolega wyrazi na to chec. i wogole zeby probowac na wlasna reke? podejrzewam ze lekarz zaden nie przepisze tego leku mojemu koledze ani nie poprowadzi terapii. Tylko czy bunondol nie jest przypadkiem silniejszym opioidem niż tramal? Jestem troche zielony w tym temacie ale podobno jest skuteczny w stosunku do silnych opiatow
.
ODPOWIEDZ
Posty: 254 • Strona 2 z 26
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi

Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.

[img]
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie

Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.

[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.