Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
powaga
Znam za autopsji dwa programy - brzeska i dzielna. I złego słowa nie mogę powiedzieć na żaden z nich. Podejście do pacjenta jest prawidłowe, nie ma żadnego rzucania kłody pod nogi, żadnych złośliwości, żadnych szykan, żadnych represji - normalne podejście do pacjenta. Zrobią Ci test, jest pozytywny to obcinają dawkę do połowy i masz 3 dni na wypłukanie się. Przez ten czas masz pół dawki, robisz test jesteś czysty masz swoją dawkę. Trzy testy dodatnie pod rząd wykreślenie z programu, z opcja zerowania albo od razu z miejsca jak ktoś w ciągu jest. Gdy weszła fala dobierania mefedronu, sudafedu i acataru to zaczęły się kontrole i testy na te substancje. Tutaj to nie było żadnego ulgowego traktowania - wynik pozytywny od razu usunięcie z programu. Parę osób się nieźle załatwiło i popsuło błędnik. Chodzą jak połamańcy jacyś a do tego wysłowić się nie potrafią bo mega jąkanie się załącza.
Pracujesz, pokażesz umowę i masz system. Nie ma żadnego problemu żeby go dostać. Program otwarty od 7 rano przeważnie do 13-14 to wystarczające godziny. Więc nie wiem co tam się musi dziać u was że tak narzekacie. Może problemem nie jest personel tylko szaleństwa niektórych pacjentów, i tamci robią reklamę wszystkim :-)
.
To są bardzo tragiczne sytuacje, gdy pacjenta wyrzuca się z programy z góry wiedząc, że poza programem jego dni są policzone. Z jednej strony, obowiązujące zasady na programie muszą być przez pacjentów twardo respektowane, ale z drugiej strony, te zasady są chore. Sam nie wiem jak to wszystko pogodzić? W Polsce personel programów metadonowych jest zmuszony do stosowania represji wobec swych pacjentów, bo gdy państwo powołało te programy od podstaw, to wyznaczyło właśnie takie totalitarne zasady i personel musi od pacjentów je egzekwować. Przy takich totalitarnych zasadach na polskich programach, to pacjenci są często bardzo poszkodowani, są wyrzucani, szykanowani.
grizzly1982 pisze:Historie o tym jak to metadon jest "szkodliwy" można wsadzić między bajki. I jest to potwierdzone badaniami, sam robiłem badania po 5 latach bycia na programie i jakoś wyniki mam w normie. Zresztą nie tylko ja. Bzdura do kwadratu z tym że to metadon psuje zęby i tak dalej. Co za problem popić wodą od razu.
a co do zębów chodzi o to ze w starym było od huja cukru ale to wystarczy zeby myc :D Koniec konców metadon jest bardzo nie zdrowy nawet lekarz ci powie ze juz "czysty towar" jest zdrowsz... tyle ze u nas nie ma takowego :D
chora wątrobę ? czyli jak domyślam się masz hcv tak ? i z tego powodu nie chcieli przyjąć Cię na program ?? znam pare osób z hcv co są na programie i żyją już pare lat na syropie. kiedys też słyszałem ze osoby z hiv mają zapewniony dożywotnio syrop.. ale juz sam nie wiem czy to potwierdzone info bo słyszałem to już dobrych pare lat wstecz.
czarny3211 pisze:No ale życie na towarze nie jest juz takie kolorowe co nie ... sam styl życia na herze daje sporo po dupie ... na metadonie pijesz rano dawkę i masz wyjebane do następnego dnia a towaru nigdy mało i zawsze myśl żeby było na rano żeby czasem nie obudzić się na skręcie , sam styl życia wyniszcza.. pewnie to wiesz..
chora wątrobę ? czyli jak domyślam się masz hcv tak ? i z tego powodu nie chcieli przyjąć Cię na program ?? znam pare osób z hcv co są na programie i żyją już pare lat na syropie. kiedys też słyszałem ze osoby z hiv mają zapewniony dożywotnio syrop.. ale juz sam nie wiem czy to potwierdzone info bo słyszałem to już dobrych pare lat wstecz.
A odpowiadając na pytanie-na program mnie przyjeli w warszawie wiec lekarz w łodzi miał tylko mnie nasączyć i niewiele mógł-nie chodzi o HCV bo to jest dodatkowy plus jak chce sie isc na program-tylko o to ze miałam bardzo podniesione wzkazniki wątrobowe po ćpaniu a wczesniej miałam dawke 100mg wiec nie było mowy o mniejszej bo z moja tolerancja nie dałabym rady-a ten lekarz upierał sie ze metadon mi zjebie wątrobe całkiem i ze lepiej byłoby juz ćpać (w sensie dla wątroby) długo z nim walczyłam zeby mnie nasączył chociaz do tej 100,naprawde strasznie mu to szło na kazdym obchodzie pierdolił swoje-koniec konców teraz mam 110 i z rana nie czuje sie najlepiej....
Motor niczyj pisze:Ale co to jest to ECG i ten wydłużony QTc? O co dokładnie chodzi i jakie to niesie niebezpieczeństwa?
.
Co do szkodliwości metadonu to słyszałem tylko wątrobie i wpływie na poziomie komórkowym. Jednak nie miałem czasu na zdobycie szczegółowych informacji, więc byłem by bardzo szczęśliwy, gdyby ktoś podał dokładne informacje.
.
Głośne było o tym, że w Angli zaczęto na programach podawać metadon też iv, czy to czasem nie jest spowodowane ochroną wątroby? Ja tylko się pytam, jeżeli ktoś wie, to chętnie o tym przeczytam. Znowu mam okazję podokuczać terapeutom na programie, bo im teraz powiem, jak jest w dalekich cywilizowanych krajach, gdzie są różnorodne programy, dostosowane dla różnych ludzi.
A tak wogóle to już rozmawialiśmy coś na temat HR. Masz ciekawsze zajęcia chyba.
grizzly1982 pisze:@elusiaczek Co Ty słońce mówisz że rano się źle czujesz już ? Jak normalnie śpisz do 11-11:30 czasem dłużej. Ci co się źle czują to wstają 7-8 żeby tylko wypić syrop i dalej idą spać. Nawet po przebudzeniu nie pijesz tylko dopiero godzinę później jak kawę wypijemy.
A tak wogóle to już rozmawialiśmy coś na temat HR. Masz ciekawsze zajęcia chyba.
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Dlaczego legalizacja marihuany jest lepsza od depenalizacji czy dekryminalizacji?
Mundur nie izoluje od rzeczywistości. O hipokryzji, która pęka na komisariatach
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski
Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.
"Narcos z Podlasia" skazani. Ich narkotyki miały zalać polski rynek
Meksykańscy narcos, którzy produkowali metamfetaminę na Podlasiu, zostali skazani przed sądem w Białymstoku. To pierwszy przypadek w Polsce, który pokazuje zmianę modelu działania karteli - zamiast szmuglować narkotyki do Europy, wysyłają "kucharzy". Tylko w Polsce toczą się procesy jeszcze dwóch innych grup z Meksyku.
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia
Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.