Z wikipedi:
Benzoesan sodu działa drażniąco na śluzówkę żołądka, dlatego spożycie zawierających go produktów może u osób nadwrażliwych (np. chorych na chorobę wrzodową) powodować dolegliwości bólowe. W połączeniu z witaminą C (E300) może przekształcić się w rakotwórczy benzen[10], co ma znaczenie szczególnie w przypadku napojów gazowanych, w których stosuje się jednocześnie obie te substancje. Temperatura i naświetlenie to czynniki przyspieszające formowanie się benzenu. Wg badań z lat 2005–2007 w zdecydowanej większości napojów poziom benzenu był poniżej progu wykrywalności lub znacznie poniżej dozwolonego limitu 5 ppb[10][11].
A na koniec powiedz mi w jakim celu założyłeś temat?
Przytaczacie dość ciekawe argumenty, tym niemniej sprawą bezdyskusyjna jest szkodliwośc palenia czegokolwiek.
Poza tym szkodliwość palenia została zbadana chyba dopiero po II wojnie śwaitowej-wczesniej nikt nie miał o tym pojecia. Teraz wiemy jakie to jest niebezpieczne. Tak samo jak kiedys na depresję zalecano kokainę. Teraz wiemy jak jets ona niebezpieczna. Wiedza medyczna idzie do przodu i wygrywa z głupimi i szkodliwymi tradycjami.
Jeżeli chodzi o wiedzę medyczną to super, że się rozwija, ale to co się dzieje przez wielkie koncerny farmaceutyczne, przez patentowanie wszystkiego co się da działa zabójczo na ten rozwój.
Jak wiadomo marihuane można sobie jeść, powszechne są ciastka czy inne formy "przekąsek". Tylko że palenie działa praktycznie od razu i w dlatego większość osób wybiera tą drogę. Dobrą sprawą są waporyzatory, gdyby tylko stały się bardziej powszechne i tańsze (mówię o takich profesjonalnych, które się wykorzystuje w medycynie, a nie domowej roboty z żarówki)
Kietrzanin pisze: Przytaczacie dość ciekawe argumenty, tym niemniej sprawą bezdyskusyjna jest szkodliwośc palenia czegokolwiek.
Nie wykazano dotychczas aby palenie marihuany miało jakikolwiek wpływ na rozwój raka płuc i wielu ludzi takie dane przekonują, a ewentualne ryzyko nie zniechęca do palenia, gdyż jest za małe. Dodatkowo jak już ktoś zaznaczył, pali się buszka, dwa i jest cacy. Paląc jednego papierosa wchłoniesz tego mimo wszystko więcej, do tego wielu ludzi pali z fajek wodnych.
Spierdalaj z tymi oczami! Jak byś zjadł taką tabletkę z kannabinoidami to i tak będziesz miał czerwone gały, suchy ryj i gastro.
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
Jeżeli tak bardzo przeszkadza Ci palenie - może spróbuj olejku, ciastek czy czegoś w tym guście.
btw. polecam poczytać nowe badania nt. wpłwu cannabis na tworzenie się nowotworów.
http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/ ... onal/page4
trailer filmu, mówią tu o Marinolu, który zawiera syntetyczne thc i jest lekiem w niektórych krajach.
http://www.youtube.com/watch?v=Sfau0S3cVew
dalej, o ile nie palisz kilograma dziennie, nie masz co się martwić.
http://healthland.time.com/2012/01/10/s ... ng-damage/
edit:
Natura zawsze będzie o krok dalej niż laboratoryjnie stworzone substancje :)
Mam tu na myśli przewagę suszu konopii nad Marinolem, czy innymi "tabletkami z thc".
Kietrzanin pisze: Substancje smoliste, uwalniające się podczas palenia marihuany są dużo bardziej toksyczne od tych uwalniających się podczas palenia trytoniu.
[...]
Jak uważacie-dlaczego większość osób jest tak bezmyślna i szkodzi legalizacji thc i kanabioidów, promując ich palenie?
[...]
Nikomu do głowy nie przyjdzie palenie aspiryny czy waporyzowanie hepatlilu.
A serio to nie wiem kim jesteś, ale brzmisz jak jakaś matka Teresa-nie-palcie-gandzi, bo inaczej tego nazwać nie mogę.
Nie chcesz - nie pal.
Poza tym temat ma złą nazwę (bo nie uwzględniłeś, że pijesz tylko do mj), bo dym różni się od dymu...
Są szkodliwsze drogi podania, ale to zależy od konkretnej substancji.
Kietrzanin pisze: Wiedza medyczna idzie do przodu i wygrywa z głupimi i szkodliwymi tradycjami.
...
Syd Barrett pisze:Natura zawsze będzie o krok dalej niż laboratoryjnie stworzone substancje :)
Np. niektóre półsyntetyczne chemioterapeutyki są skuteczniejsze w działaniu niż antybiotyki. ;-)
Też byłem przez długi czas przekonany, że natura wymyśliła wszystko najlepiej, ale nie zawsze się to sprawdza.
Peace.
Np. niektóre półsyntetyczne chemioterapeutyki są skuteczniejsze w działaniu niż antybiotyki.
Też byłem przez długi czas przekonany, że natura wymyśliła wszystko najlepiej, ale nie zawsze się to sprawdza
Jestem takiego samego zdania :). O przewadze natury nad laboratorium mówiłem tylko odnośnie cannabis, zapomniałem o tym wspomnieć.
Kietrzanin pisze:A po co się zakłada tematy na forum dyskusyjnym-żeby podyskutować.
Syd Barrett pisze:Natura zawsze będzie o krok dalej niż laboratoryjnie stworzone substancje :)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cocainehq720.jpg)
Zniknęło 400 kg kokainy. Policjanci objęci śledztwem
Biura dwóch policjantów z Biura ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej we francuskim Nanterre oraz ich domy zostały przeszukane przez IGPN (Wydział Wewnętrzny Inspektoratu Policji) w związku ze sprawą „Trident”. Chodzi o zaginięcie blisko pół tony kokainy. Według informacji „Le Parisien”, przeszukania przeprowadzono w biurach dwóch policjantów z wydziału antynarkotykowego oraz w ich domach. Zarekwirowano także ich tablety i komputery.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/blume.jpg)
Z Brazylii do Europy z kawą i kokainą. Kulisy sprawy drobnicowca Blume
Drobnicowiec Blume, który w 2023 roku obsługiwał transatlantycką trasę handlową pod togijską banderą, dziś stał się symbolem jednego z największych przejęć narkotyków na wodach europejskich. Wydarzenia związane z jego zatrzymaniem obnażają skuteczność współpracy służb międzynarodowych oraz skalę wykorzystywania żeglugi morskiej przez zorganizowane grupy przestępcze.