Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 177 Strona 18 z 18
Rejestracja: 2018
  • 339 / 39 / 0


Umbrellonda- da się, ale to całkowicie nieopłacalne. Był kiedyś film na YT jak gość uprawiał mak indoor- w pomieszczeniu zamkniętym, bez okien. Wyglądało to mniej więcej jak uprawa konopi, rośliny były w dużych donicach, były regularnie i często podlewane i wreszcie najważniejsze- były bez przerwy naświetlane światłem ze świetlówek. Udało się w ten sposób wyhodować kilkadziesiąt krzaków maku, z których rozwinęły sie makówki z opium. By mak zakwitł, musi mieć światło co najmniej 12 godzin na dobę.
Rejestracja: 2016
  • 170 / 18 / 0


Jak sie nie da skoro się da...
https://www.youtube.com/watch?v=oQ4Z2r33eEk

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

W centrum Chicago nie kupisz rekreacyjnej marihuany?

Punkty sprzedaży marihuany po wejściu w życie jej legalizacji nie będą mogły być otwierane na dużym obszarze centrum Chicago, w tym przy Magnificent Mile.
Rejestracja: 2018
  • 339 / 39 / 0


Da się, tylko trzeba na początku regularnie podlewać i zapewnić jak najwięcej światła.
Rejestracja: 2018
  • 31 / 17 / 1


09 września 2019Umbrellonda pisze:
(...) Rozważam światło UV (...)
Nie czytacie dokładnie. Pomijając fakt, że uprawa maku indoor jest bez sensu, pytanie było o ŚWIATŁO UV. Nie HPS, nie CFL, nawet nie diody, tylko światło UV. Dla niezorientowanych - tego właśnie światła używa się do szukania śladów biologicznych na miejscu zbrodni, sprawdzania autentyczności banknotów, wabienia owadów celem późniejszego rażenia prądem, ewentualnie dezynfekcji, czy sprawdzania pieczątek na baletach. Tzw. ultrafiolet; no ja nie słyszałem o uprawie roślin na ultrafiolecie. Może niech mnie ktoś oświeci.

Na filmie widać, jak maki zakwitły, do makówek trochę jeszcze brakuje. Poza tym to nie o takie ilości chodzi.

No i wreszcie wysiane w październiku, nawet postawione na oknie - okres ewentualnego kwitnienia przypadnie na najkrótsze dni w roku.

Podsuwmowując: 3xNIE & bez sensu.

Pozdrawiam szanownych interlokutorów.
Rejestracja: 2016
  • 170 / 18 / 0


Chyba nikt nie jest aż tak nieogarnięty,żeby uprawiać rośliny na samym UV ( a może jest...) Były jakieś badania na temat większej zawartości THC w marysi przy zastosowaniu zwiększonego promieniowania UV i może tym zasugerowano się pytając o mak?
Nie wiem jak jest z makiem ale w przypadku np. nowalijek, doświetlanie ultrafioletem wpływa na zwiększenie ilości kiełkujących nasion.
Jak ktoś chce sadzić w doniczce na parapecie,to niech sadzi ale oprócz złamania prawa , będzie to jedynie zabawa. Na filmie, tę roślinkę musiano nieźle szprycować nawozami i odżywkami,że to w ogóle urosło a i tak wygląda jakby miała zaraz zwiędnąć.Tak wyglądają maki późno wysiewane; liście "pomięte""zgniły" kolor oraz jedna,dwie główki na krzaku.
Rejestracja: 2016
  • 48 / / 0


Nigdy nie uprawiałam absolutnie żadnej rośliny, nie wiem jakie światło poza naturalnym jest ewentualne. Chyba jednak spróbuję po prsotu na oknie w głębokim i szerokiej doniczce
Rejestracja: 2018
  • 339 / 39 / 0


Dobra, bierzemy się za robotę, jak wiadomo mak naturalnie wysiewa się sam z makówek, jak przezimuje szczęśliwie, to na wiosnę wyrośnie zdrowy, zahartowany, silny i piękny. Tak więc najpierw wysypałem nawóz amonowy, potem spoty zostały zaorane, rozrzuciłem nasiona turka i delikatnie przykryłem je ziemią. Próbki nasion posadziłem równolegle w domu w wilgotnej ziemi w doniczkach, by zobaczyć czy wykiełkują (trzeba sprawdzić, bo jak jakiś importer je wyprażył to może być klapa)-gdyby nie wykiełkowały powtórzę zabieg używając innych nasion. Wczesną wiosną trzeba sprawdzić czy nasiona przeżyły zimę i wykiełkowały, jeśli nie, proces siania trzeba powtórzyć w kwietniu.

----------------

By zwiększyć prawdopodobieństwo wyrośnięcia zimujących roślin, zamierzam co pewien czas dosypywać po kilka garści ziemi zmieszanej z piachem (30%) i nasionami , będę to robił także zimą.

Scalono. taurinnn
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 177 Strona 18 z 18
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość