Udostępnienie leków

Dział służący dyskusji nt. spraw, gdzie postawiony został zarzut z art. 55-60 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Moderator: Prawo

Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2019
  • 67 / 5 / 0

Cześć i czołem, kluski z rosołem :D

Chciałbym zapytać czy jeżeli zostały mi leki psychotropowe - pozostałości po leczeniu. Czy mogę je odstąpić komuś przez internet za odpłatą? Parafrazując to na prostszy język. Czy mogę sprzedać leki które przepisał mi lekarz oraz zostały zakupione na legalną receptę? Czy są w związku z tym jakieś reperkusje prawne? Takich ogłoszeń w stylu "sprzedam xanax", "odstąpie za opłatą leki po za kończonej kuracji", "mam do sprzedania kilka opakowań asentry" itp.

Będę zobowiązany za merytoryczny komentarz :)

Pozdro
Introcepcja
Rejestracja: 2019
  • 317 / 72 / 0

Oczywiście że nie możesz, to jest nielegalny obrót lekami, leki na receptę kupuje się tylko za okazaniem recepty.
Jeśli już chcesz to zrobić to zabezpiecz się jak się tylko da: Security mail, nie podawaj prawdziwych danych itd.

Pervitin w III Rzeszy. Nawet gospodynie domowe faszerowały się metamfetaminą

Usuwanie zmęczenia, łagodzenie lęków, leczenie depresji, pobudzanie umysłu i ciała do pracy, poprawa libido i wsparcie w odchudzaniu – to tylko część profitów jakie zgodnie z zapewnieniami producenta miały wynikać z przyjmowania pervitinu. Preparat wprowadziła na rynek w 1938 roku firma farmaceutyczna Temmler-Werke. Zrobił on karierę nie tylko na froncie, ale też wśród zwykłych Niemców.

Czy tylko muzyka klasyczna nadaje się do psychodelicznej terapii?

W terapii psychodelicznej podkreśla się znaczenie set and setting. Są to odpowiednio wewnętrzne psychiczne nastawienie (set) użytkownika oraz ustawienie (setting) otoczenie, tj. okoliczności zewnętrzne, w których zachodzi doświadczenie psychodeliczne. Jednym z ważnych stałych elementów ustawienia w takiej terapii jest muzyka.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 1191 / 379 / 0

Leków sprzedawać nie możesz. Jeśli chodzi o reperkusje, to zależy jaki to lek i czy jest na liście środków niedozwolonych. Np. tramadol nie jest i byś odpowiadał za niedozwolony obrót lekami tak jak by to był ibuprom a nie jak diler narkotyków. Jeśli natomiast plastry z fentem albo xanax to byś miał zarzuty jak diler.
Tak nawiasem, to większość tych ogłoszeń, że "sprzedam bo mi zostało" to są fejki, to są normalni dilerzy na dużą skalę którzy handlują podrobionymi lekami z chin które w składzie zawierają analogi i miksy różnych substancji żeby bardziej klepało. Telefony kom. na słupy, kurierzy, którzy ci te leki dostarczają itp cała mafia.
Rejestracja: 2018
  • 2032 / 429 / 37

https://www.lexlege.pl/ustawa-o-przeciw ... ii/art-56/

Handel substancjami kontrolowanymi, zarówno lekami psychotropowymi, jak i klasycznymi 'narkotykami' jest nielegalny. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, chyba że czyn jest mniejszej wagi. Sprzedaż takich leków przez internet jest więc przestępstwem.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 1191 / 379 / 0

No może z tym tramadolem przesadziłem, ale kurde w końcu nie jest na liście substancji psychotropowych, to chyba nie podlega pod ustawe o przeciwdziałaniu narkomanii?
Rejestracja: 2017
  • 2321 / 1298 / 34

Posiadanie leków nawet tych kupionych przez internet jest legalne.
Natomiast ich sprzedaż nawet jeśli to pozostałości po terapii nawet jeśli byly zdobyte dzieki recepcie jest zakazana od razu jest to tez zagrożenie życia i zdrowia wielu osób a wystarczy ,ze 1 osoba zatruje się od ciebie i Leżysz.
Policja z ogromna chęcią dosra Tobie zarzuty i wyroczek by z dostać premie i belkę poprawić statystykę.
Zawsze tak było i jest tez teraz.
Rejestracja: 2014
  • 2014 / 561 / 0

Teoretycznie prowokacja policyjna jest niedozwolona, jednak śniac [hm] o tym, że sprzedaję komuś klony z odbiorem osobistym, śniła mi się wtedy ucieczka życia - parkour z 2m, rozjebana łapa, tętno chyba mi wypierdoliło poza skalę. Podstawili ziomka który naprawdę wyglądał jak ćpun, pewnie był, ledwo do niego podchodzę po obcinaniu okolicy (stała tam jakaś skoda, ale nie opel insignia, to zaryzykowałam) i pierwsze jego słowo do mnie to "przepraszam", a ziom dziwnie wydygany. Wtedy włączyła mi się opcja sprint, a to co miałam przy sobie - albo wyjebać nie na widoku (no cóż... jak nie znajdą, można wrócić) albo trzymać przy sobie i ryzykować. NIGDY NIE WRACAMY DO MIESZKANIA/MIEJSCA POBYTU/CZEGOŚ PODOBNEGO BEZPOŚREDNIO PO KONFLIKCIE Z PRAWEM.
Ja w tym śnie pojeździłam sobie po okolicy tramwajami przez godzinę, uspokoiłam się i wróciłam pokrętną drogą. A spierdalałam też... bardzo nietypową, bo nie w plener, tylko w budynek dobrze znany uciekłam. ;)
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 49 / 18 / 0

Prowokacja to nie.
Ale może być tak, że sprzedajecie lek, kupuje to osoba nieletnia, np dziewczyna po zawodzie miłosnym, przedawkowuje, jedzie do szpitala, tam ją wyspowiadają z wszystkiego, a dodatkowo potwierdzą badaniami. I już jest sprawa wszczęta. Gwarantuje, że do godziny osoba która to sprzedała ma drzwi wywalone. O ile była zapłata przelewem lub gdzieś podany prawdziwy nr tel. osoby sprzedającej. I macie dołek pewny przy nieletniej osobie.
Jak osoba ma trochę oleju pod czerepem, podaje dane nieprawdziwe; konto, tel na słupa,....może się uda.
Najbezpieczniejszy jest odbiór osobisty z zapłatą gotówki. Tutaj jedyny przypał może być zatrzymanie po transakcji. Ale to jak już węszą :)
Generalnie to bardziej zależy od tego jakie polecenia przyjdą z "centrali" Jak psy dostaną polecenie służbowe typu kładziemy szczególny nacisk na dopalacze/ handel w internecie / handel uliczny no to się zaczyna węszenie na całego i nękanie biednych ćpunów.
I jeszcze jedno. Kryminalni często są ułożeni z większymi graczami na rynku narkotyków, ponieważ mają wspólne interesy. Jedni spokój, drudzy informacje.
Cała zabawa polega na gonieniu króliczka. A łapie się płotki. I na tej zasadzie biznes się kreci a inni mają zawsze co robić i bić statystyki.
Rejestracja: 2009
  • 1850 / 415 / 0

25 sierpnia 2019AnnaS pisze:
Posiadanie leków nawet tych kupionych przez internet jest legalne.
Tylko jeśli nie są substancjami kontrolowanymi.
25 sierpnia 2019ZX pisze:
No może z tym tramadolem przesadziłem, ale kurde w końcu nie jest na liście substancji psychotropowych, to chyba nie podlega pod ustawe o przeciwdziałaniu narkomanii?
Nie przesadziłeś. Tramadol nawet bez problemu przez cło przechodzi o ile się nie przekracza 5 najmniejszych opakowań, który obowiązuje dla wszystkich leków przy wożeniu z krajów trzecich.
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Zarzuty handlu lub udostępniania”
Na czacie siedzi 1050 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości