Tryptaminy - Short FAQ

Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

• 5301 / 50 / 0

1.Co to są tryptaminy
Spoiler:

2.Czy tryptaminy są bezpieczne

Spoiler:

3.Szkodliwość tryptamin

Spoiler:

4.Czy tryptaminy mogą uzależniać

Spoiler:

5.Dawkowania i sposób przyjmowania

Dawkowanie znajduje się w How-To w dziale tryptaminy.

6.Osłabianie działania tryptamin

Spoiler:

7.Jest mi słabo – co robić?

Spoiler:

8.Przerywanie działania tryptamin

Spoiler:

9.Co robić podczas działania tryptamin (jak podróżować)

Spoiler:

10.Czym jest tolerancja?

Spoiler:

11.Czym jest tolerancja krzyżowa i z jakimi związkami występuje

Spoiler:

12.Czy tryptaminy można łączyć ze sobą

Spoiler:

13.Łączenie tryptamin z marihuaną lub alkoholem

Spoiler:

14.Tryptaminy a DXM

Spoiler:

15. Tryptaminy o opiaty/opiody

Spoiler:

16.Tryptaminy a inhibitory monoaminooksydazy

Spoiler:

17.Tryptaminy a antydepresanty

Spoiler:

18.Wzmacnianie działania tryptamin

Spoiler:

19.Tryptaminy a sprawność psychomotoryczna

Spoiler:

20.Gdzie poza laboratorium można spotkać tryptaminy

Spoiler:

Legalność tryptamin w Polsce
//w opracowaniu
  • 84 / / 0

Glanc pomada
Ja bym dodał linki do niektórych tematów i zmienił punkt 17, może wprowadzać w błąd - nie chodzi przecież o interakcje a podatność na krzywe fazy. No i wspomniał też w tym punkcie o iMAO, żeby nie było że kogoś wystrzeliło (a nie doczytał paragrafu wyżej na ten przykład).

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Przyszła z kontrabandą na widzenie. Teraz w więzieniu może zostać na dłużej

Próbowała wnieść 1,85 grama suszu, zawierającego THC i 2,35 grama cosia, prawdopodobnie barbituranów.
  • 5301 / 50 / 0

Wszelkie sugestie mile widziane na monitorze telewizora. Jak będzie trochę miligramów czasu wstawię poprawioną, wzbogaconą wersję i dopiero wtedy poproszę o podklejenie.

Zachęcam do wklepywania pytań, które chcielibyście dodać do FAQ.

ie żebym sie usprawiedliwiał, pisałem pod wpływem przypływu neuroprzekaźników ;p
  • 1320 / 3 / 0

Warto byłoby dodać, że jeżeli osoba na kuracji SSRI zdecyduje się na zażycie tryptamin mogą one działać o wiele słabiej, szczególnie wizualnie. Takie doświadczenia miałem z paroksetyną i fluoksetyną, natomiast przy SNRI(wenlafaksyna) nie odczułem słabszego działania 4-HO-MET'a, na innych forach też często ten antydepresant nie powodował mniej intensywnej podróży.
  • 1525 / 14 / 0

Przyczepiłem już teraz by zwrócić uwagę - jak coś to się podmieni ale już jest świetnie :)
  • 5301 / 50 / 0

Everest8852 npm@ uważam osobistycznie, że jeśli ktoś leczy się antydepresantami TO NIE POWINIEN ĆPAĆ. Albo kuracja, albo libacja. Acz ok - wezmę do serca przy poprawce. Dzięki za uwagę, każda się dla mnie liczy :)
  • 767 / 118 / 6

W tej materii dodaj też długofalowe działanie agonistów/antagonistów tych typów receptorów przy których grzybią... grzebią znaczy się, tryptaminy, czyli 5HT1a, 5HT2a/b/c, w mniejszym stopniu np. 5HT4. Chodzi mi głównie o rozmaite leki antypsychotyczne oraz neuroleptyki i ich znaczenie w zmianie czułości i gęstości receptorów serotoninowych.
  • 142 / 32 / 0

rrd

• 859 / 40 / 0

Przeczytałem cały temat, przeczytałem też FAQ, HOWTO i resztę. Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: jaka jest data ważności tryptamin przechowywanych w szczelnie zamkniętym woreczku strunowym w miejscu suchym, bez światła itd itd?
Mam homet, który ma 8-9 miesięcy, był idealnie biały a teraz zaczyna się robić beżowy. Do kiedy wypadałoby go zjeść?
  • 2120 / 54 / 3

Nie wiem dokładnie ile, ale tryptaminy w ciemnym, suchym miejscu wytrzymują kilka miesięcy. U mnie wytrzymały w rr wodnym 5 miesięcy.
Wróć do „Tryptaminy”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata