Tryptaminy - HOWTO

Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

• 63 / / 0

Czy ktoś w całości przetłumaczył TIHKAL na język polski ?
Mój angielski jest za słaby abym czytał swobodnie oryginał i myślę nad tłumaczeniem, może nie całości ale bardziej interesujących mnie rozdziałów. Wolę jednak uniknąć sytuacji gdy będę nad tym siedzieć kilkadziesiąt godzin, a ktoś to już zrobił. Widziałem kilka syntez na forum, ale uważam że informacje nt. testów Shulgina są równie istotne i ich również pożądam,
Jeżeli nie ma obszerniejszego tłumaczenia niż te kilka syntez na forum, to w połowie przyszłego tygodnia zaczynam tłumaczenie wybranych działów, prawdopodobnie zacznę od DIPTa. Czy w oryginale są dodatkowe rozdziały których nie ma na Erowid, podobnie jak w przypadku PIHKAL ? Chodzi mi zwłaszcza o ogólne porównanie poszczególnych tryptamin i wykazanie wspomnianych wcześniej prawidłowości.

Pozdrawiam, W.
Użytkownik nieaktywny
  • 1720 / 3 / 0

Hmm, angielski znasz na takim poziomie, ze nie za bardzo ogarniasz co czytasz, ale jednak chcesz to tlumaczyc? Pewnie. Tylko bledow pewnie bedzie od c*uja i jeszcze troche.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

To nie proces El Chapo zakończy wojnę z narkotykami

Zeznania świadków w procesie El Chapo na pewno wzbogacą nowy sezon „Narcos”. Ale czy zmienią globalny handel narkotykami?
  • 1 / / 0

Takie pytanko jak rozpuszczacie przykładowo 4-HO-MET w wodzie to jak go bierzecie to w jaki sposób przytrzymujecie tą wodę w jamie ustnej czy połykacie?
  • 345 / / 0

a zasadę trzymasz czy połykasz? i tak najwięcej wchłonie się w żołądku. chyba że chcesz sobie zrobić płukanie gardła.
  • 1591 / 254 / 0

Takie pytanko jak rozpuszczacie przykładowo 4-ho-met w wodzie to jak go bierzecie to w jaki sposób przytrzymujecie tą wodę w jamie ustnej czy połykacie?

Połknij. Nic się nie stanie substancji.
  • 229 / 8 / 9

pill, potrafiłbyś napisać coś podobnego o psychodelicznych fenyloetyloaminach (najlepiej jeszcze z czasem działania)?

O ile tryptamin i lizergamidów jest na tyle, by poczytać o każdym z osobna, to fenylki to klęska urodzaju i człowiek patrzy na listę i panikuje :)
  • 1047 / 15 / 0

A trwałość?
  • 2945 / 282 / 0

Trypaminy są zasadniczo niezbyt trwałe - przynajmniej w porównaniu do fenyloetyloaminek. Oczywiście w odpowiednich warunkach powinny długo być aktywne.

1. Substancja/tabletka/znaczek w saszetce. Saszetka w saszetce. Saszetka w pojemniku próżniowym. Pojemnik próżniowy w zamrażarce.
2. To samo co powyżej, ale zamiast zamrażarki: w szafie za ubraniami.

"nie" mówimy:
- wilgoci
- wysokiej temperaturze >20st.C
- kontaktowi z powietrzem
- ekspozycji na słońce (nie tylko o temperaturę tutaj chodzi)
  • 234 / 4 / 0

19 lipca 2017neurobiolog pisze:
1. Substancja/tabletka/znaczek w saszetce. Saszetka w saszetce. Saszetka w pojemniku próżniowym. Pojemnik próżniowy w zamrażarce.
2. To samo co powyżej, ale zamiast zamrażarki: w szafie za ubraniami.
Szczelnie zamykany słoik z gumą wokół "zakrętki" będzie wystarczająco hermetyczny?
  • 661 / 11 / 0

Powinien dać radę, ale polecam wrzucić to jeszcze w parę warstw samarek, a do słoika jeszcze takie oto pochłaniacze wilgoci:
http://allegro.pl/pochlaniacz-wilgoci-w ... ule_id=201
Wróć do „Tryptaminy”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata