Wielocykliczne pochodne amfetaminy, m.in. MDMA, metylon i 6-APB.
Więcej informacji: Empatogeny w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 8138 / 1486 / 2
(2-Aminopropyl)benzo[β]thiophenes

Przy tym związku nawet szczerze to nie wiem gdzie go umieścić.

Ktoś skrzyżował API z APB i dojebal tiofen 😂

Pochodne (2-aminopropylo)indolu (API) i (2-aminopropylo)benzofuranu (APB) to nowe substancje psychoaktywne o działaniu pobudzającym in vivo. (2-Aminopropylo)benzo[β]tiofen (APBT) jest nowym analogiem API i APB na bazie siarki, który nie został scharakteryzowany farmakologicznie. W obecnym badaniu oceniliśmy działanie farmakologiczne sześciu izomerów pozycyjnych APBT in vitro, a trzy z tych izomerów (3-APBT, 5-APBT i 6-APBT) poddano dalszym badaniom in vivo. Testy hamowania wychwytu i wypływu w komórkach HEK293 transfekowanych ludzkim transporterem oraz w synaptosomach mózgu szczura wykazały, że APBT hamują wychwyt zwrotny monoamin i indukują uwalnianie substratu za pośrednictwem transportera. Pomimo tego, że są nieselektywnymi uwalniaczami transportera, takimi jak MDMA, związki APBT nie wywoływały stymulacji lokomotorycznej u myszy C57BL/6J. Co ciekawe,2 podtypy receptora, jak określono w testach mobilizacji wapnia i wywołały reakcję drgania głowy u myszy C57BL/6J, co sugeruje aktywność podobną do psychodelików. W porównaniu z ich odpowiednikami APB, związki ABPT wykazały, że zastąpienie atomu tlenu siarką powoduje zwiększoną siłę uwalniania w transporterze serotoniny oraz silniejszą i skuteczniejszą aktywność w 5-HT 2receptorów, które zasadniczo zmieniły profil izomerów APBT in vitro i in vivo w obecnych badaniach. Ogólnie rzecz biorąc, nasze dane sugerują, że izomery APBT mogą wykazywać efekty psychodeliczne i/lub entaktogenne u ludzi, przy minimalnej stymulacji psychomotorycznej. To, czy ten unikalny profil farmakologiczny izomerów APBT przekłada się na potencjalny potencjał terapeutyczny, na przykład jako kandydatów do psychoterapii wspomaganej lekami, wymaga dalszych badań.

https://www.nature.com/articles/s41386-021-01221-0


dta2813-cstr-0004-m.png
W świecie dragów pewnie na raka substancje będziemy czekać z 50 lat 😂

@surveilled obczaj czy to zostawić czy przenieść czy co
dta2813-cstr-0004-m.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 8138 / 1486 / 2
Ps. @surveilled na razie temat jest dość ogólny bez podziału na
2/3/4 - APBTs
  • 8138 / 1486 / 2
Kolejna publikacja (muszę jeszcze.pltem się dokładniej wczytać)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... n_sectitle
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.