Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 9 / 1 / 0
Biorę Pramolan w dawce 200mg na dobę i cały czas było dobrze i w miarę ok, ostatnio lekarz mi zapisał ten trazodon mówię czemu nie, skoro można go brać doraźnie, i teraz mam lęki, wziąłem 25 mg 4 dni temu i jakoś 2 dni temu 25 mg na próbę, nie wiem czy brać to tak jak zalecił lekarz czy czekać 2 tygodnie aż lęk ustąpi o ile ustąpi, wiem, że to mała dawka ale ja mam bardzo wrażliwy dekiel i wszystko co wezmę ma jakiś wpływ, albo też zwykła nerwica i rozmyślanie, a i co jest bardzo śmieszne wypiłem browara wczoraj i czułem się tak jak bym wypił setkę wódki, to normalne, że jak brałem ssri to tak podbijały strasznie alkohol i benzo, ale żeby po raptem 50mg już się tak wkręciło, taka ciekawostka. Pozdro. Proszę o jakieś wsparcie xD.
  • 1496 / 952 / 7
@dedek2 opipramol (wspomniany Pramolan) + trazodon = w połączeniu może doprowadzić do nadmiernego stężenia serotoniny w organizmie, a co za tym idzie: ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3 ... rotoninowy

Nie łącz, to niebezpieczne.
  • 914 / 203 / 1
Nie negując możliwości wystąpienia zespołu serotoninergicznego w tej interakcji, co jednak jest wg mojej opinii mało prawdopodobne, chciałbym zwrócić uwagę na istotnie zwiększone ryzyko wystąpienia arytmii serca w mechanizmie wydłużania odstępu QT. Tym bardziej, że dawka opipramolu nie jest mała.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 858 / 348 / 6
Tak, wiem że złota łopata /h/ 2022 trafia wprost do moich rąk

Opipramol na tyle słabo działa na serotoninę, on główniej działa na rec. sigma, że takie połączenie powinno być w 99% bezpieczne.

Kojarzę, że sama łączyłam go kiedyś w takich zaporowych dawkach z trazodonem, nie mogąc zasnąć, i nic mi się nie działo. Nawet mi się nie chciało spać. Zawsze w razie "w" pamiętajcie że Wasze ciała mogą być inne, no i w razie czego dzwońcie na 112.

@dajmon i to jest właśnie prawdziwe zagrożenie wynikające z łączenia dwóch wyższej wspomnianych leków. Jeśli leczycie się na serce, nie łączcie ich bezwarunkowo!
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.