Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Witam,
proszę o pomoc w identyfikacji i/lub poradę. Czy zamieszczone grzybki to Pholiotina cyanopus? https://en.wikipedia.org/wiki/Pholiotina_cyanopus
Czytałem, że lepiej ich nie zbierać, bo można łatwo pomylić m.in. z https://en.wikipedia.org/wiki/Pholiotina_rugosa czy https://en.wikipedia.org/wiki/Cortinarius_gentilis czy https://en.wikipedia.org/wiki/Galerina_marginata. Podzielacie tę opinię?
Jak coś to znalazłem dzisiaj w Borach Tucholskich.

zdjęcie:
https://drive.duckduckgo.com/file/d/0B8l1qp ... sp=sharing

Jeżeli zdjęcie za małej roździelczości, to zrobię jutro przy lepszym świetle i jak się zrobi test na spory.

Dziękuję i Pozdrawiam
  • 99 / 46 / 0
Zdjęcie się nie ładuje. Nie to jednak jest najważniejsze, lecz to, że o ile Łysiczka lancetowata na zdjęciach jest banalna do odróżnienia i trzeba by mieć wyjątkowego pecha aby znaleźć podobne do niej trujące grzyby, o tyle tutaj sprawa nie jest taka prosta. Nie ufałbym niczyjej opinii na podstawie identyfikacji że zdjęcia bo to po prostu za duże ryzyko - utraty zdrowia a nawet życia. Z tego co kojarzę wielu ludzi na tym forum zaleca w przypadku mniej popularnych grzybów psylocybinowych identyfikację mikroskopową spor rozrzucanych przez grzyby i mocno odradza kierowanie się opinią na podstawie porównań z innymi zdjęciami. Podobieństwa czasem rozmywają widoczne granice pomiędzy gatunkami.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Belgia: Rozbito gang przemytników kokainy

Policja rozbiła dużą grupę kokainową działającą w Belgii. Przemytnicy przywozili narkotyki z Ghany i Dominikany przez lotnisko w Brukseli. Następnie, przez port w Antwerpii, narkotyki były wysyłane za granicę. Niektórzy podejrzani spotykali się regularnie w barze shisha w Vilvoorde (Brabancja Flamandzka), aby omawiać swoje interesy.

[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
CBŚP z Łodzi zlikwidowało dwa laboratoria syntetycznych narkotyków

Zgarnęli klofedron o wartości ponad 25 mln PLN.