Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 17 / / 0
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jaki jest wpływ marihuany na nadciśnienie tętnicze. W Internecie informacje są ze sobą sprzeczne i ciężko dojść do jakiegoś wniosku. Ostatnio wylądowałem w szpitalu z TIA (przemijające niedokrwienie mózgu), spowodowane nadciśnieniem tętniczym o którym nie miałem pojęcia. W dniu przyjęcia do szpitala miałem górne ciśnienie 200 dolnego nie pamiętam. Zrobiono mi wszystkie badania, TK, RM, ECHO i Doplera tętnic szyjnych. Wszystko wyszło ok, po 4 dniach mnie puścili do domu i przepisali Prestarium i Amlozek 5mg odpowiednio 1 i 2 razy dziennie. Po kuracji tymi lekami średnie ciśnienie mam ok 130/70 i tętno 60-70. Do pewnego momentu w życiu mocno nadużywałem alkoholu co w pewnym okresie postanowiłem mocno ograniczyć (butelka wina na weekend albo 2 piwka w piątek i sobotę) Używam do tego rekreacyjnie marihuany, małe ilości typu spalona lufka przez weekend. 1-2 buszki na dzień. 1 gram zioła starcza mi na miesiąc więc raczej jest to mikro-dawkowanie. Ostatnio po paleniu zmierzyłem sobie ciśnienie i mi wybiło 150/90 co mnie dodatkowo zestresowało i wkręciłem sobie lekką paranoję. Dzień wcześniej za to po paleniu miałem mniejsze bo 120/70 ale było wtedy mniej. Dodam że mam obecnie dosyć czystą i mocną sativę więc może to być problem.
Chciałbym więc finalnie się dowiedzieć czy w moim przypadku powinienem zrezygnować z palenia mj? Czy może jest to kwestia odmiany sativa/indica albo relacji THC/cbd i robić sobie mieszankę cbd/THC razem? Pamiętam że jak miałem czystą indicę to mnie mocno uspokajała ale ciśnienia wtedy nie mierzyłem.
Dziękuję za rady, pozdrawiam.
  • 182 / 31 / 0
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.