Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 2 / / 0
Cześć mam pytanie, czy ktoś mógłby podać mi nazwę gatunku tej rośliny, przeszukałem cały internet ale nadal nie jestem pewien co to dokładnie jest. Jest bardzo podobna do rośliny Ruta stepowa (Poganek rutowaty), ale wygląd nasion się nie zgadza. Inną podobną rośliną jest Heimia Salicifolia (Sinicuichi), ale tam z kolei nie zgadza się wygląd liści :wall: Jeśli ktokolwiek coś wie proszę o informacje. :-)

całość: nasiona: P/S. wiek rośliny to około 1 miesiąc.

Linki do dużych obrazów:
1. nasiona:http://ifotos.pl/z/qeehrew
2. całość:http://ifotos.pl/z/qeehrep
3. góra łodygi:http://ifotos.pl/z/qeehrwh
  • 2 / / 0
Jeśli, ktoś potrzebuje zdjęcia czegoś konkretnego z rośliny to proszę pisać.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.