Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 210 / 19 / 0
Mam 30 cm kaktusa San Pedro. Chciałbym uzyskać z niego skóry oraz przygotować wywar. Jak się zabrać? Skrobaczką do ziemniaków- i niczym jak ziemniaka- obrać i wysuszyć pod ręcznikiem papierowym? Jak tak to ile suszyć?

Wywar- do wody dać skórę i trzymać się proporcji 10 g skór- 100 mg meskaliny (ja chcę dać 45 g skóry), 1/3 łyżeczki kwasku cytrynowego i gotować 2h?
  • 45 / 7 / 0
Ja tak zrobiłem lata temu, gdy zaufałem jakiemuś dobrodziejowi (są jeszcze tacy ludzie?). Wysłałem kaskę, dostałem skórkę. Robiłem jak pisałeś, nie wiem jak z proporcjami dokładnie. Pamiętam smak - długo mi się odbijało. Było pięknie.

Rada: miej coś zielonego do zapalenia. Jakby po kilku godzinach pojawiła się myśl że jest słabo, to gwarantuję, że jeden, max 2 machy i lecisz daleko. Znam ludzi, którzy nie palili do tego i mówili, że słabo mieli (te same dawki). Szałwia też robi swoje! :)
  • 180 / 3 / 0
Podbijam temat. Jak się robi wywar z Trichocereus bridgesii?

Może ktoś dać przepis krok po kroku?

-------------------------------------------

Skoro nikt nie pisze jak ugotować kaktusa, napiszę jak ja to zrobiłem. Proszę scalić posty.

7 kaktusów Trichocereus bridgesii obrano z kolców. Kaktusy miały około 3cm średnicy i od 4-17cm długości. Krojenie kaktusa jest trudne te kolce go skutecznie bronią. Użyto obieraczki do ziemniaków, a tu odkrycie: kaktusy należy obierać od dołu do góry. Kolce ładnie schodzą.

Brigdesii sa trudne w uprawie. Miały 7-12 lat i miały trudne warunki. Skubane w polskim klimacie nie chciały dalej rosnąć i dlatego postanowiłem że przyszedł ich czas.

godzina 20:09. Robota rozpoczęta. Pokłułem się.

+umyto kaktusy. Są ofiary w ludziach. Ała!

+ skórki oddzielono obieraczką do ziemniaków po czym je obrano. Wybrano tylko najbardziej zieloną skórkę, mniej zielone wnętrze odrzucono; jest bezwartościowe. Jeden z kaktusów był zgniły w środku. Już najwyższy czas na niego.

+ obrano 7 kaktusów i skórki pokrojono. Są cienkie jak do mizerii. Jest tego dość dużo, skórki przykryły dno garnka. Ładnie to wygląda

+ garnek zalano wodą z kranu i rozpoczęto gotowanie. Stoper START

+ do zawartości garnka dodano miąż z całęj cytryny. Skórki wyrzucono. Miąższ z cytryny pomaga wywarowi.

+mieszanie wywaru co jakiś czas. Wywar się zmienia, brązowieje. zapachem przypomina makiware. Znośnie. Woda z wywaru słabo paruje, roztwór jest jednolity, trzyma swą gęstość. Mało paruje. W przepisie było że należy go gotować nawet 4 h. Przecież wywar powinien wyparować od gotowania w tym czasie. To mam dolewać wodę czy jak?! po 50 min gotowania tego problemu nie było.

+po 57 minutach z powodu kłótni z ojcem zabrano wywar. Roztwór przecedzono przez sito z papierem toaletowym i zlano do dużego kubka.

+Smak wywaru przypomina makiware. Jest... smaczny, lekko kwaśny. Ciepły. spox.


----------------------------

Trip.

Po pierwsze meskaliny było około 300 mg. Dałem ich za mało. Wkręciło mi się że jestem jednym z moich kaktusów. I żyję meskaliną. Myślę ja żyję świadomością, serotoniną i DMT a nie maeskaliną. O.o

Na początku zbierało się na bad tripa. Muzyka mi nie pasowała i to każda jaką próbowałem. Puściłem muzykę meskaline z youtube i dopiero jej końcówka mi się wkręciła. Gdy poszedłem odlać się na dwór czułem życie całej przyrody z mego podwórka. "To żyje" - powiedziałem wskazując na winogrono. Gwiazdy na niebie były boskie, woda dziwna, jedzenie okropne, ojciec popierdolony, czułem empatię, i byłem wrażliwy na kształt i formę. Świat to dzieło sztuki, a raczej zbiór dzieł sztuki.

Jednak działanie numer 1 to... enteogen. Czegoś tak pięknie enteogicznego w życiu nie przeżyłem.

Moich skórek było za mało a chciałem czegoś więcej od meskaliny. Teraz gotuje skórki jeszcze raz teraz dwie godziny i zobaczymy co przyniesie świat.

-------------------------------------------

Nie mogę edytować poprzedniego posta więc piszę kolejnego z ważną informacją.

Gotowanie kaktusów mniej niż 2 godziny to strata materiału. Wywar jest dużo lepszy i mocniejszy!!!!

W przepisie jest by gotować nawet 4 godziny. Nie sprawdzałem ale wierze. 2 h to absolutne minimum

Info dla tych co nie wiedzą. :extasy:

Scalono posty na prośbę użytkownika. - {owerfull}
  • 27 / / 0
czy możliwe jest przygotować wywar jedynie ze skórek owocu kaktusa jakim jest "opuncja" ?
  • 13 / 4 / 0
O ile się orientuję to w opuncji nie ma meskaliny
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.