uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 70 • Strona 1 z 7
  • 104 / 14 / 0
Witam milych kolegow i kolezanki,

Nie wiem czy dobrze zalozony temat. W razie bledu przepraszam.

Moj sort to Brainstorm. Byl w indoor i juz dawno go sciąłem. W maju posadzilem 2 rosliny w ogrodzie.
Mieszkam w Niemczech, nie bylo wiec przymrozkow itp. Pogoda stabilna.

Urosly rewelacyjnie - maja po 2 metry i musze je ciąć, zeby sasiedzi nie zauwazyli.

Problem polega na tym, ze nie kwitna.

Czy ktorys z was ma podobny problem?
Czy to kwestia czasu jeszcze ?

Na dole foto.

Pzdr
20170813_153532.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2017 przez Montii, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 5774 / 1179 / 43
Bo jeszcze nie ich czas. Albo to samce.
>A komendant po tym gównie ląduje na Kolskiej.
  • 104 / 14 / 0
london5 pisze:
Bo jeszcze nie ich czas. Albo to samce.
Te same w indoorze kwitly normalnie jak zmienilem czas.
Czyli jedyna opcja ze to nie ten czas?

Kiedy zaczna ?
Dzieki za odp
  • 12434 / 2419 / 0
Właściwie to powinny już na dniach - sprawdzałeś na samych szczytach, czy nie ma preflowerów? 3 z 4 moich panien mają dopiero maleńkie preflowery - zaczynają rosnąć właśnie na szczycie (przynajmniej z moimi tak było). Nie ma chyba takiej opcji, żeby się nie określiły co do płci : )
  • 657 / 93 / 0
moja też nie kwitnie jeszcze, ale feminizowana, więc nie przebieram nogami z niecierpliwości, tym bardziej, że, według producenta, moja odmiana dojrzewa 6 tygodni, czuje, że lada dzień zacznie
Uwaga! Użytkownik KickInTheEye nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 104 / 14 / 0
Czyli bez cisnien. Pytam bo spotkalem sie z opinia ze juz mi nie ruszy wcale od growera ktory ma juz spore doswiadczenie.
  • 12434 / 2419 / 0
Jeszcze raz - zacząłeś indor i w maju przesadziłeś na out, tak? Ile godzin światła miały INDOOR?

Nie rozumiem, dlaczego miałyby nie ruszyć. Przecież ich jedynym "celem" jest dalsza reprodukcja, a do tego trzeba zakwitnąć : )

Ze znanych mi powodów, które mogą opóźnić kwitnienie, to nadmiar azotu. Czy przypadkiem nie lejesz im nawozu z dużą jego zawartością?
Ja podlałbym je nawozem z minimalną (a najlepiej zerową) zawartością azotu, a dużą fosforu i potasu. Może pomoże, choć jak wiadomo, to długość dnia determinuje kwitnięcie (pomijam automaty).
  • 104 / 14 / 0
Jezus_chrystus
W moim boxie posadzilem 6 w maju. 4 zostawilem w boxie i dwie jak podrosly po 2 tygodniach przesadzilem do ogrodu bo mam bardzo dobra glebe. Brainstorm super rosnie w indoorze i outdorze. Indoor byl oczywiscie 18 h swiatla, 6 h nocy. Po 3 tygodniach jak juz wyczulem ze starczy przelaczylem na 12 swiatla i 12 nocy. Pieknie zalwitly, z kazdej zebralem okolo 100g ale to typowe dla indooru, ze sa mniejsze ilosci. Scinalem okolo 3 tyg temu. Box teraz jest pusty, dopiero przymierzam sie na 60 roslin ale to na inny temat.

Na outdoor to obiecujacy wynik - kolega zebral w tamtym roku z rosliny 500 g.

Na zdjeciu widzisz jakie to kolosy. Maja po 2 metry, ale ani widu ani slychu zeby kwitly.

Troche sie martwie ze mi nie zakwitna wiec pytam doswiadczonych kolegow o rade. Mozliwe ze to kwestia tego ze jeszcze dzien jest za dlugi.
  • 104 / 14 / 0
Up^

Dostaja tylko troche od hesi zielonego , czasem dorzuce troche zoltego. Super barwa, zadnych chorob, gleba pelna w mineraly - ph sie zgadza.

Dlatego zachodze w glowe z tym azotem tez, ale nie sadze skoro automaty super urosly i zakwitly ( tez sa juz sciete - ak48 gatunek - btw. Polecam - kopie straszliwie )
  • 657 / 93 / 0
nie spotkałem się z sytuacją, że nie zakwitły nigdy, co najwyżej nie dojrzały, może to ciecie pobudza je do rozrostu i opóźnia kwitnienie, szczerze mówiąc z cięciem krzaków też się nie spotkałem
Uwaga! Użytkownik KickInTheEye nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 70 • Strona 1 z 7
Newsy
[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.