Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 365 / 12 / 0
Zna ktoś jakieś dobre metody pozbycia się pasożytów z organzmu ? Jakiś schemat terapii naturalnej albo z użyciem leków konwencjonalnych ? Byłbym wdzięczny za jakieś rady od osób które wyleczyły się z pasożytów.
GG 51489250 %-D
  • 60 / 34 / 0
Z terapii naturalnych są trzy preparaty warte polecenia. Na pewno będzie to czarny orzech, olejek z oregano albo parafarm.
Z leków konwencjonalnych mogę polecić Zentel. Bierze się go czczo ( nie wolno nic jeść przez 2 godziny) przez 5 dni. Moim zdaniem działa skuteczniej od metod naturalnych, jednak obciąża trochę wątrobę. Po kuracji zentelm warto pomyśleć o miesięcznej kuracji synbiotykami, żeby odbudować skład flory bakteryjnej w jelitach.

Z diety warto wykluczyć nabiał, pszenicę, cukier, rafinowane oleje i suszone owoce.
Jeszcze słówko o wieprzowinie, która ma ogromne znaczenie w kuracji przeciwpasożytniczej. Gadałem kiedyś z biochemikiem, który robił z kolegami z branży różne badania dotyczące skażenia żywności metalami ciężkimi i innymi toksynami. Kiedy badali wieprzowinę, to złapali się za głowy. Mięso wieprzowe jest mięsem skażonym pasożytami.
Nie bez powodu dr Ozimek, który jest lekarzem zajmującym się leczeniem chorób pasożytniczych, poleca wykluczyć wieprzowinę z diety całkowicie.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Coraz więcej zatruć dopalaczami wśród nieletnich. Rzeczniczka Praw Dziecka apeluje do MEN

Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak ponownie zaapelowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wzmocnienie edukacji o dopalaczach i substancjach psychoaktywnych w szkołach. Powodem są rosnące statystyki dotyczące zatruć dopalaczami wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Według danych systemu SMIOD w 2024 roku odnotowano 557 interwencji medycznych związanych z podejrzeniem zatrucia nowymi substancjami psychoaktywnymi.

[img]
Rzeczniczka praw dziecka apeluje o edukację w zakresie skutków dopalaczy

Rzeczniczka praw dziecka ponowiła swój ubiegłoroczny apel skierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej o podjęcie działań edukacyjno-informacyjnych na temat szkodliwości dopalaczy we wszystkich placówkach oświatowych. Problem jest powszechny, a obecny wśród dzieci i młodzieży trend sięgania po dopalacze nie maleje. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz więcej przypadków zatruć spowodowanych sięganiem po substancje psychoaktywne.

[img]
Prawie 60% rynku e-papierosów w Polsce to szara strefa

Prawie 60 proc. polskiego rynku e-papierosów funkcjonuje poza jakąkolwiek kontrolą państwa. Nowy raport Fraunhofer IIS pokazuje, że Polska jest jednym z europejskich liderów nielegalnego obrotu produktami do waporyzacji, a skala problemu może rosnąć jeszcze szybciej niż dotychczas.