Pochodne aminocykloheksanu, oddziałujące jako antagonisty receptora NMDA. M.in. fencyklidyna, ketamina i metoksetamina.
Więcej informacji: Arylcykloheksaminy w Narkopedii [H]yperreala
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 183 / 10 / 0
Badania wykazały, że MXE jest nie tylko SRI ale także agonistą receptorów D2 [1]. Wiadomo też, że inne arylcykloheksaminy jak PCP czy Ketamina mają wpływ na poziom dopaminy. Anatgoniści receptorów D-2 mogą być używane do hamowania psychozy wywoływanej przez PCP [2]. Znamy też wpływ tych substancji na poziom serotoniny:

http://journals.plos.org/plosone/articl ... ne.0059334

SERT dla DXM wynosi Ki=23nM [3] a dla MXE Ki=481nM. Jak wiadomo czym niższe Ki tym większe powinowactwo do receptora.

Na forum spotkałem się kilka razy z opinią, że MXE jest silniejszym serotoninergikiem niż DXM ale z powyższego wynika inaczej. Na wielu angielskich forach spotkałem się jednak z opinią, że MXE jest dopaminergikiem. To jak to w końcu jest?
"Nie rozpamiętuj, nie myśl, nie zastanawiaj się, nie medytuj, nie analizuj, pozostaw umysł w naturalnym stanie"
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie

Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.

[img]
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim

W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

[img]
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów

Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.