Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala
http://www.hindawi.com/journals/ecam/2014/634592/
Sam jestem na zbyt małym poziomie wtajemniczenia żeby wyciągnąć z tego jakieś konkrety, ale może bardziej kompetentne osoby mogłyby po lekturze artykułu coś powiedzieć? Może wniesie to coś innowacyjnego po czosnku i grejpfrutach.
Garden cress decreases the level of DOR and 3-MM in urine and significantly increases the urinary metabolic ratio of DEX/DOR and DEX/3-MM. The findings suggested that garden cress seeds powder and ethanolic extract have the potential to interact with CYP2D6 and CYP3A4 substrates.
Dried garden cress seeds were finely powered and exhaustively macerated. The cold maceration was carried out for five days with ethanol. Extract was filtered and concentrated under reduced pressure at 40°C by using rotatory evaporator. Weighed concentrated extract was serially diluted with ethanol (96%) to give stock solutions of concentrations of 1.25, 2.5, 5, 25, and 50 mg/mL. These diluted ethanolic stock solutions were stored in refrigerator.
Kto chętny?
Zainteresowałeś mnie tematem i znalazłem :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ostropest_plamisty
Interakcje: hamuje aktywność cytochromu P450 i innych enzymów. Prowadzi to do osłabienia działania takich leków jak metronidazol (o 50%) i indynawir (nieznacznie).
next1368 pisze:nie wiem gdzie to wplątać to podaję tu. OSTROPEST - czy ktoś to stosował ? niby naprawia wątrobę. jak zażyłem dwie łyżeczki zmielonego nad ranem, a po południu łyknąłem 600 mg. to wyszedłem z siebie. nigdy wsześniej tego nie doświadczyłem. do wieczora nie puszczało. co to jest ? normalnie 450-600 nie za bardzo mnie trzepie a tu proszę bardzo ! ! !
O ostropeście też trochę poszperam, ale jeśli za to odpowiada sylimaryna to mógłbym może nawet osobiście przeprowadzić jakieś testy, bo akurat mam na stanie. (szkoda tylko że dex taki drogi teraz... 'za moich czasów' to chodziła paczka po 4.5-5zł)
Znalazłem jeszcze jeden ciekawy artykuł http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9704001085 ale chyba nie jest on publicznie dostępny.
Wyślę Ci linka do pełnego artykułu na PW (pewnie kiedyś z kompa na uczelni mi się to udało ściągnąć)
Niestety od strony fizjologii znowu niewiele mi to mówi, także proszę o komentarz :)
Drakk pisze:
Znalazłem jeszcze jeden ciekawy artykuł http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9704001085 ale chyba nie jest on publicznie dostępny.
Proszę.
The activities of several detoxication enzymes are differentially induced by juices of garden cress, water cress and mustard in human HepG2 cells, Chemico-Biological Interactions, 2004
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/177-284139.jpg)
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów
Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.