Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 1167 / 13 / 0
Pod tym linkiem znajdują się obrazy artysty który malował je na różnych używkach. Dosyć ciekawe :)
http://bryanlewissaunders.org/drugs/
PS: Jeżeli temat nie pasuje do działu to przepraszam :)
  • 285 / 2 / 0
Dosłownie 15 minut temu dostałam tego linka od kolegi. Czyżbyśmy mieli wspólnych znajomych?
Większości wymienionych leków, szczególnie tych z początku, nie kojarzę. Chyba jakieś nazwy handlowe. Mógł to podpisywać lepiej.

edit:
No tak, z wykopu, też się już dowiedziałam. :)
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2011 przez .M, łącznie zmieniany 1 raz.
I dobrze mi tak. Ach, jak mi dobrze!
  • 3127 / 27 / 0
Link był na wykopie, pewnie dlatego wszyscy go rozsyłają, dostałem od 3 osób :D

grzybki, szałwia i mj najfajniejsze. Nie zaskoczyło mnie to.
High, how are you?
  • 1167 / 13 / 0
Na koksie miał niezłą jazdę :)
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Prawie 60% rynku e-papierosów w Polsce to szara strefa

Prawie 60 proc. polskiego rynku e-papierosów funkcjonuje poza jakąkolwiek kontrolą państwa. Nowy raport Fraunhofer IIS pokazuje, że Polska jest jednym z europejskich liderów nielegalnego obrotu produktami do waporyzacji, a skala problemu może rosnąć jeszcze szybciej niż dotychczas.

[img]
Picie we wczesnej dorosłości powiązane z problemami poznawczymi w średnim wieku

Stres i alkohol idą w parze. Alkohol może pomagać w radzeniu sobie ze stresem, ale jednocześnie zmniejsza zdolność mózgu do samodzielnego rozwiązywania problemów. To może prowadzić do częstszego sięgania po kieliszek, by poradzić sobie z kolejnym stresem. Z drugiej strony pijąc więcej narażamy się na większy stres z powodu złych decyzji podejmowanych pod wpływem alkoholu. Pojawia się samonapędzający się mechanizm, z którego trudno się wyrwać z powodu zmian w mózgu. Naukowcy z University of Massachusetts Amherst donoszą, że picie alkoholu w celu radzenia sobie ze stresem we wczesnej dorosłości ma negatywny wpływ w wieku średnim, nawet jeśli przez kilka dekad nie piliśmy.

[img]
Endometrioza, opioidy i droga do macierzyństwa

Kamila mówi wprost, że gdyby nie terapia konopna, prawdopodobnie zdecydowałaby się na histerektomię (usunięcie macicy) jako ostateczne rozwiązanie. W jej ocenie poprawa jakości życia pozwoliła jej podjąć inne decyzje terapeutyczne i odzyskać nadzieję. Dziś uważa, że bez tej zmiany nie byłoby ciąży i nie byłoby Gabrysia.