Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 49 / / 0
Nalmefen.png
(5a)-17-(cyklopropylo-metylo)-4,5-epoksy-6-metylenomorfinan-3,14-diolu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nalmefen

Opiaty w leczeniu alkoholizmu, czy to będzie w Polsce legalne?
=========================================================

PIGUŁKA NA ALKOHOLIZM

il. arch., 13-01-2011 08:28


Nowy środek farmakologiczny pomoże uzależnionym od alkoholu sukcesywnie wychodzić z nałogu.

Działanie opracowanego właśnie środka farmakologicznego sprawi, iż alkoholicy sięgając po kieliszek, będą spożywali tylko niewielkie ilości wysokoprocentowych napojów. Działanie pigułki przechodzącej właśnie testy w kilku krajach europejskich, na nowy sposób walczy z nałogiem. Środek oparty na nalmefenie, związku z grupy opiatów, opracowany przez badaczy z Danii, blokuje działanie endorfin, które wywołują odczuwanie przyjemności przy piciu alkoholu czy sięganiu po inne używki.


Podczas gdy znane dotąd medykamenty mają zapobiegać nawrotom do picia, pigułka oparta na nalmefenie przede wszystkim znacząco redukuje spożycie napojów wysokoprocentowych i nie oznacza od razu całkowitej abstynencji. To mniej radykalne działanie powoduje, iż więcej uzależnionych poddaje się terapii. Znaczny odsetek alkoholików odmawiała terapii tradycyjnymi medykamentami, które wiążą się z od razu z całkowitą abstynencją.



Podczas prób mających wykazać działanie nowych pigułek, stwierdzono iż działają one podobnie jak opracowany już środek - naltrekson. Nowy preparat jest jednak od niego znacznie bardziej skuteczny i działa dłużej na komórki mózgowe.



(mem/Bloomberg)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2017 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano strukturę, nazwę systematyczną i link do Wikipedii
Uwaga! Użytkownik Fantasticfru nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Bochnia. Policja ujęła dilerów narkotyków. W garażach przy KN-2 urządzili „biuro” i magazyn

Małopolscy policjanci zlikwidowali „przedsiębiorstwo” zajmujące się handlem narkotykami. Wynajmowane garaże przy jednej z ulic w Bochni spełniały rolę biura oraz magazynu ze środkami odurzającymi. Zabezpieczono duże ilości środków odurzających oraz zatrzymano 4 osoby.